اکبرپور: استقلال بدون کمک قهرمان شد/ تکلیف کادرفنی مشخص شود تا زمان را از دست ندهیم


علیرضا اکبرپوردر گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص قهرمانی استقلال که اعضای تیم از آن با نام قهرمانی پاک یاد می‌کنند، اظهار داشت: به همه هواداران و کسانی که دوست داشتند استقلال قهرمان شود، تبریک می گویم. خوشحالم که تیم قهرمان شده، همیشه حامی تیم بودیم و برایمان تیم استقلال و خوشحالی هواداران از همه چیز با ارزش تر است.

وی افزود: استقلال در این فصل با تمام وجود کار کرد و بدون کمک هیچ کسی قهرمان شد. یعنی برای این قهرمانی، فقط تیم، کادرفنی، مدیریت و هواداران زحمت کشیدند و از بیرون کمکی نبود. به خاطر همین قهرمانی پاک محسوب می‌شود. ان‌شاالله استقلال در سال‌های بعد علاوه بر لیگ برتر در لیگ قهرمانان آسیا هم قهرمانی بگیرد تا ستاره سوم را اضافه کند.

مهاجم اسبق استقلال در خصوص قهرمانی بدون باخت این تیم که همراه با رکوردهایی مانند بیشترین امتیاز، کمترین گل خورده و بیشترین برد همراه شد، عنوان کرد: استقلال امسال با اقتدار قهرمان شد و در همه موارد رکورد زد. سال خوبی بود. این نشان می‌دهد استقلال تنها تیمی بود که لیاقت قهرمانی را داشت و قهرمان هم شد.

اکبرپور در مورد دعوت به ورزشگاه برای حضور در جشن قهرمانی و همچنین مشکلاتی که برای حضور پیشکسوتان استقلال برای حضور در استادیوم فوتبال به وجود آمد، گفت: من هم دعوت شده بودم اما درست همان روزی که بازی بود ظهر گفتند بیایید. دستشان درد نکند اما باید ارج و قرب پیشکسوت را نگه دارند. همین پیشکسوتان درگذشته برای استقلال قهرمانی آوردند. ابهت استقلال با همین بازیکنان شکل گرفته و در آینده هم بازیکنان فعلی، پیشکسوت می‌شوند. باید احترام پیشکسوت حفظ شود.

وی افزود: در کل دنیا به بهترین نحو برای پیشکسوت‌ها ارزش قائل هستند اما اینجا باید بیایند جلوی در بایستند و در حالیکه همه وارد ورزشگاه می‌شوند، صبر کنند ببینند می توانند وارد شود یا نه! امیدوارم این مشکلات درست شوند. پیشکسوت باید مثل همه جای دنیا صندلیش جدا باشد، سر ساعت در ورزشگاه حاضر شود و سرجایش بنشیند. نه اینکه دو ساعت قبل از بازی ببرند به محلی، بعد سوار اتوبوس کنند و از آنجا بیایند جلوی در بایستند. بعد هم که وارد شدند ببینید جا پیدا می‌شود یا نه! این ها خوب نیست. شاید بگویند تیم قهرمان شده و دنبال جایگاه است اما واقعا اگر می‌خواهند برای پیشکسوت ارزش قائل شوند باید این کار را دست انجام بدهند.

پیشکسوت استقلال در مورد شایعاتی که پیرامون جدایی فرهاد مجیدی مطرح شده، عنوان کرد: طبیعی است که یک مربی باید دلش باشد در تیم بماند. اگر خواست برود نمی‌شود او را به زور نگه داشت. تیم قهرمان شده، طبیعتا تیم مدیریتی به کادرفنی دست نمی‌زند و سعی می‌کند همان را حفظ کند. سال بعد سخت‌ترین سال برای استقلال است. همه تیم‌ها می‌خواهند جلوی تکرار قهرمانی را بگیرند. باید خواسته‌های او را تامین کنند. نقاط ضعف ترمیم شوند و اگر بازیکنی برای تقویت تیم خواست به دنبال جذبش بروند.

وی افزود: اگر به هر دلیلی یک مربی نخواست بماند حق خودش است. اگر این اتفاق بیفتد، جایگزین کادرفنی فعلی هرکسی بیاید کار برایش سخت است. او تیم قهرمان را تحویل می‌گیرد و همه انتظار دارند بازهم قهرمان شود. باید تعامل شود. این کادر فنی اگر بماند، مدیریت باشگاه باید سعی کند خواسته‌هایش را برای جذب بازیکن سریع انجام بدهد. برای سال بعد باید مثل امسال خوب شروع کنیم چون تیم هایی قهرمان می شوند که اول فصل خوب امتیاز بگیرند.

اکبرپور در مورد جدایی ژستد و نگرانی هواداران بابت جدایی برخی دیگر از اعضای تیم مانند سیلوا و پین، اظهار داشت: باید اول تکلیف سرمربی تیم معلوم شود و ببینیم مجیدی می‌خواهد بماند یا نه. الان ژستد رفته و می‌گویند کادرفنی او را نخواسته پس  کار با نظر این کادرفنی جلو می‌رود. وقتی سرمربی بماند در مورد حفظ بازیکنان و کمک‌هایش تصمیم گیرنده است. باید سریعا تکلیف سرمربی و کادرفنی را مشخص کنند تا از قافله عقب نمانیم. اگر ماند، مدیریت سریعا خواسته‌هایش را انجام بدهد که البته امسال دیدیم، مدیریت هرچه در توانش بود انجام داد.

وی تصریح کرد: اگر هم ماندنی نیست باید سریع تصمیم بگیرند جایگزینش را بیاورند که وقتی فصل شروع شد تازه به دنبال مربی و بازیکن نباشند. کادر مدیریتی باید تکلیف این موضوع را معلوم کند که ببینند باید با کدام بازیکن‌ها تمدید و چگونه تیم تقویت شود تا زمان را از دست ندهند.

اکبرپور در خصوص اینکه برای موفقیت بهتر در فصل بعد و همچنین لیگ قهرمانان آسیا، کدام بخش‌های تیم نیاز به تقویت دارند، اظهار داشت: به اعتقاد من تیم در دفاع چپ، در خط میانی باید بازیکن پاسور و بازیساز بیاوریم. در خط حمله باید بازیکن سرعتی و گلزن اضافه شود. در کناره‌ها نیز اگر بازیکن سرعتی اضافه شود، تیم شرایط خیلی بهتری خواهد داشت.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید