اکبرپور: مجیدی قهرمانی را تکرار می کند که به حق هم انتظار می رفت/ نوری به درخواست خود از آزادی خود سوء استفاده کرد


علی رضا اکبرپور گفتوگو وی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره شرایط ویژه باشگاه استقلال برای انتخاب سرمربی جدید گفت: بهترین گزینه را انتخاب کنید. خیلی طول می کشد و نمی توان یک نفر را با عجله روی نیمکت نشاند.» جای نگرانی وجود دارد زیرا وظیفه سرمربی باید سریع انجام شود تا تیم بسته شود و تقویت شود.

جدایی مجیدی برای اشغال مشکل ساز شد.

وی با بیان اینکه نمی دانیم در باشگاه چه می گذرد، گفت: هواداران نگران اتلاف وقت برای آماده سازی تیم هستند. نمی دانیم این گزینه ای بود که آنها صرف نظر کردند و وقت خود را تلف کردند یا واقعاً به دنبال بهترین گزینه هستند، اما در هر صورت مسئولان برای انتخاب خوب به زمان نیاز دارند. طولانی شدن داستان، انتخاب گزینه ایده آل و خوب است.

اکبرپور با بیان اینکه خیلی ها فکر می کنند این شرایط به دلیل جدایی فرهاد مجیدی به وجود آمده و بهتر بود با تیم برنده به کار خود ادامه می دادند، گفت: اگر او تیم مربیگری داشت مسئولان باشگاه به دنبال این بودند. و قصد داشتند تیم را تقویت کنند اما جدایی آنها مشکل ساز شده است و باشگاه اکنون وقت ندارد اما اکنون به دنبال مربی جایگزین هستند زیرا این اتفاق ناگهانی رخ داده است.

نباید از مربی جدید انتظار برد داشت.

او گفت: “توقعات از سرمربی جدید به دلیل قهرمانی با سابقه خوب بسیار زیاد است و به همین دلیل است که همه حاضر نیستند با فشار فعلی روی نیمکت استاگال بنشینند: دشوار است.” تکرار قهرمانی خیلی سخت است. شرایط به گونه ای است که مربیان جدید تحت فشار هستند. حالا در کنار آرزوی قهرمانی مجدد در لیگ، هواداران منتظر قهرمانی آسیا هم هستند، اما باید به مربی جدید زمان و فرصت داد تا کار کند.

پیشکسوت استقلال تصریح کرد: اینطور نیست که از پارسال که استقلال قهرمان شد، امسال هم قطعا قهرمان می شود. اگر مربی قبلی به کار خود ادامه می داد، بله، این انتظار درست بود، اما وقتی مربی تغییر می کرد، زمان می برد تا فرد جدید ایده های خود را عملی کند. او حتی ممکن است قهرمانی را هم نبرد. باید بپذیریم که در شرایط بحرانی هستیم. سرمربی جدید باید ساختار تیم را بازسازی کند. با این حال آزادی نام بزرگی است. این تیم همیشه مدعی قهرمانی بوده و شرایطش خوب باشد یا نباشد همه از او انتظار قهرمانی دارند.

باید به مدیرعامل حق انتخاب بدهیم.

اکبرپور با بیان اینکه هواداران در این شرایط مربی خارجی می خواهند گفت: نظر من این است که مربیان خوبی داریم. اگر همان فرصت قبلی به آنها داده شود، می توانند نتایج خوبی بگیرند. یعنی ما هم می توانیم به آنها اعتماد کنیم. البته آنها می توانند با حرفه ای بودن من مخالفت کنند. به هر حال من به هواداران احترام می گذارم و می گویم بهتر است مربی خارجی بیاید. در واقع این تیم برای هواداران است و آنها باید راضی باشند اما به هر حال اینطور نیست که صددرصد خواسته آنها برآورده شود. گاهی اوقات شرایط آماده نیست، اما در کل من از خواسته های هواداران و کاری که آنها دوست دارند انجام دهند، خوشم می آید.

او داخل است در رابطه با او گفت: با توجه به درخواست یک میلیون دلاری الکساندر نوری به دلیل فشار زیاد در باشگاه استیگالال، طبیعی به نظر می رسد که این اتفاق بیفتد. هواداران باید در نظر داشته باشند که تی.چه چیز دیگری بودجه باشگاه چقدر است؟ با این حال محدودیت هایی برای جذب مربی و بازیکن وجود دارد.

آکیرپور گفت: من هیچ شناختی از نوری ندارم و مانند دیگران شنیده ام که او در خارج از ایران کار کرده است. طبیعتاً وقتی فردی می بیند که همه او را قبول دارند، ممکن است باشگاه روی او تمرکز کند و از طرفی به باشگاه حمله شود، ممکن است شماره ای را بخواهد که باشگاه توان خرید آن را نداشته باشد. این یک سوء استفاده است. شاید خیلی ها ندانند کجا کار می کرد، فقط چون بیرون بود، می گفتند او را بگیرید!

گلزن سابق استیگال گفت: ما مدیریت می کنیم. اجرلو اره. در این شرایط او تیم را مدیریت کرد، درآمد خوبی کسب کرد و تیم را به قهرمانی رساند. او نقش مهمی در این قهرمانی داشت. باید به مدیرعامل این حق را بدهیم که فردی را انتخاب کند که از نظر فنی و مالی با باشگاه سازگاری داشته باشد. شاید بتوان با پولی که نوری می خواست مربیان خارجی بهتری هم جذب کرد.

پایان پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.