اگر کلم بروکلی برای من بسیار مفید است ، چرا بعد از جراحی کاهش وزن بیمار می شود؟

افرادی که به دنبال کنترل وزن سالم هستند ، می دانند چگونه در مهمانی ها و بوفه ها به سینی سبزیجات نزدیک شوند. به هر حال ، سبزیجات یک غذای سالم و سرشار از ویتامین ها ، مواد مغذی و فیبر مفید هستند. اما برخی از سبزیجات ، به ویژه سبزیجات چلیپایی ، مانند کلم بروکلی و گل کلم ، در صورت مصرف خام توسط بیماران با جراحی نازک شدن معده می توانند باعث ناراحتی شدید معده شوند. در واقع ، نمونه های زیادی از بیمارانی که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار گرفته اند ، پس از خوردن کلم بروکلی یا گل کلم به قدری دچار ناراحتی معده شده اند که سفر به اورژانس ضروری بوده است.

دلیل اینکه بیماران مبتلا به جراحی لاغری در همه روش ها (بای پس معده ، آستین معده ، بند معده یا بند پشتی) مستعد ناراحتی پس از خوردن سبزیجات خام چلیپایی هستند ، تعادل دارد. سبزیجات سرشار از آنزیم هایی هستند که تصور می شود به هضم غذا کمک می کنند. با این حال ، به دلیل کوتاه شدن دستگاه معده و از دست دادن اسید معده ، سبزیجات را نمی توان در سفر کوتاه خود از طریق دستگاه گوارش به طور کامل هضم کرد. این مشکل با وجود سلولز ، فیبر غذایی موجود در سبزیجات که نیاز به پردازش باکتری های روده دارد ، تشدید می شود. حتی بدون جراحی نازک شدن معده ، بسیاری از انسانها فاقد باکتری های روده ای کافی برای تجزیه سلولز به اندازه کافی برای جلوگیری از علائم گاز ، نفخ و گرفتگی عضلات هستند.

پس از جراحی کاهش وزن ، بسیاری از بیماران بر سالم ماندن و کنترل وزن خود از طریق رژیم غذایی مناسب و تغذیه و افزایش فعالیت روزانه تمرکز کرده اند. اینها فعالیتهای تحسین برانگیزی هستند که اغلب منجر به معمای خوردن سبزیجات خوب و سالم در معرض رنج بیماری شدید معده می شوند. بیماران ناامید می پرسند ، اگر برای من خیلی خوب است ، چرا احساس بدی به من می دهد؟ سؤال خوبی بود. برای کاهش ناراحتی از ادامه خوردن سبزیجات خام ، گام هایی برداشته می شود تا بتوانیم مواد مغذی خود را داشته باشیم و همچنین از آنها لذت ببریم. نگاهی بیاندازید:

  • با احتیاط آزمایش کنید. اگر نمی دانید چگونه به سبزیجات خام واکنش نشان دهید ، ابتدا این کار را با آرامش انجام دهید و از ناراحتی یا خجالت ناشی از خوردن زیاد غذا جلوگیری کنید. همچنین ، به یاد داشته باشید که روز به روز غذا متفاوت می نشیند. تا زمانی که تصوری از نحوه آماده سازی غذا در آن روز دارید ، همیشه خویشتنداری کنید.
  • سبزیجات را بخار کرده یا بجوشانید تا ساختار سلول شروع به تجزیه کند ، بنابراین به اسید روده کمک می کند تا سریعتر با هضم مقابله کند. به یاد داشته باشید ، اگر نتوانید سبزیجات را هضم کنید ، قادر نخواهید بود ویتامین ها و مواد مغذی موجود در سبزی را جذب کنید. برای سرو سبزیجات بخارپز یا پخته کافی است آنها را از قبل آماده کنید ، آب را تخلیه کرده و خشک کنید. ظرف را بپوشانید و سرد کنید. سپس آن را به همراه سردی سبزیجات با ماست که دارای باکتری های سالم است و به هضم غذا کمک می کند ، به صورت سرد سرو می کنند. از مصرف غذاهای لبنی مانند خامه ترش اجتناب کنید ، زیرا احتمال ناراحتی معده را افزایش می دهد.
  • آنزیم گوارشی را طبق دستور قبل یا مدت کوتاهی پس از خوردن سبزیجات خام مصرف کنید. بسیاری از مکمل های آنزیم گوارشی با هزینه مناسب در دسترس هستند. بسیاری از بیماران با عمل جراحی کاهش وزن گزارش می دهند که آنزیم پاپایا در کاهش ناراحتی های گوارشی موثر است. به گفته یک تولید کننده آنزیم پاپایا ، مکمل غذایی حاوی “پاپائین ، یک آنزیم پروتئولیتیک و یک ماده محبوب در مکمل های غذایی است که برای هضم استفاده می شود. بعد از غذا مصرف می شود ، یک مکمل طبیعی کامل است که می تواند به هضم غذا کمک کند و می تواند به کاهش عوارض ضعیف کمک کند. مانند همه مکمل های غذایی ، به یاد داشته باشید که FDA این ادعاها را ارزیابی نمی کند یا مکمل هایی را برای استفاده ادعایی آنها تأیید نمی کند. مصرف کنندگان باید قبل از استفاده از مکمل های غذایی با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنند.
  • جویدن ، جویدن ، جویدن. به یاد داشته باشید که هضم از دهان شروع می شود و جویدن کامل سبزیجات خام بسیار مهم است تا سیستم معده شما بهترین شرایط را برای هضم غذا و استفاده از ویتامین ها و مواد مغذی موجود در آن داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *