ایالات متحده با فروش موشک های هوا به هوا به ژاپن موافقت کرد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پس از آن که دولت های مختلف آمریکا مسابقه تسلیحاتی جهانی را آغاز کردند و مقادیر زیادی تسلیحات تولید شده توسط آن را به فروش رساندند، واشنگتن موشک های جدیدی به توکیو می دهد.

بامداد سه شنبه، وزارت دفاع آمریکا از توافق با وزارت خارجه آمریکا برای فروش نزدیک به 300 میلیون دلار موشک هوا به هوا به ژاپن خبر داد.

به گزارش وب سایت «رایان نیوز»، در بیانیه پنتاگون آمده است که فروش احتمالی موشک های پیشرفته هوا به هوای میان برد (AIM-120C-7/8) به ژاپن به ارزش دقیق 293 میلیون دلار انجام شده است. . . تایید شده

پنتاگون اعلام کرد که اسناد توافق احتمالی به کنگره آمریکا ارائه شده است و این معامله به درخواست طرف ژاپنی انجام شده است که می خواهد 150 موشک مدرن هوا به هوا و سه واحد هدایت برای آنها بخرد.

بر اساس این گزارش، این قرارداد شامل تامین بخش های کنترلی و تجهیزات مربوطه، قطعات یدکی و همچنین خدمات فنی و لجستیکی کانتینرهای موشک AIM-120 است.

وزارت دفاع آمریکا توضیح داد: این توافق با حمایت از بزرگترین متحد آمریکا، که کاتالیزوری برای ثبات سیاسی و توسعه اقتصادی در منطقه آسیا و اقیانوسیه است، به سیاست خارجی و اهداف امنیت ملی آمریکا کمک خواهد کرد.

این وزارتخانه افزود که تحویل موشک های بیشتری که ژاپن در حال حاضر در زرادخانه خود دارد «توانایی آن را برای پاسخ به تهدیدات فعلی و آینده برای دفاع از خود و محافظت از نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه بهبود می بخشد».

دیروز بود که آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن اولین آزمایش موفقیت آمیز پرتاب موتور موشک مافوق صوت را در یک عملیات بالقوه شدید اعلام کرد.

این موتور با استفاده از موشک “S-520” شلیک شده است. این آزمایش در 24 ژوئن (3 ژوئیه) 2022 از مرکز فضایی آچینورا در کیوشو، جنوب ژاپن پرتاب شد. موتور این موشک با رسیدن موشک اس-520 به ارتفاع 168 کیلومتری از بدنه موشک جدا شد. آزمایش احتراق نیز در هنگام فرود انجام شد.

پنتاگون پیشتر اعلام کرده بود که وزارت خارجه آمریکا با وجود هشدارهای پکن، فروش 108 میلیون دلار کمک فنی نظامی به تایوان را تایید کرده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.