ایالات متحده بودجه نظامی خود را 37 میلیارد افزایش می دهد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های آمریکایی بامداد پنجشنبه از افزایش 37 هزار و 37 میلیاردی بودجه نظامی آمریکا در سال جدید خبر دادند.

صبح روز پنجشنبه، کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان از افزایش 3737 میلیاردی در وزارت دفاع حمایت کرد و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، رکورد 77773 میلیارد را پیشنهاد کرد.

به گزارش رویترز، این رای راه را برای بودجه حداقل 8810 میلیاردی پنتاگون در سال آینده هموار کرد، زیرا کمیته نیروهای مسلح سنا قبلاً 4545 میلیارد برای حمایت از این لایحه جمع آوری کرده بود.

مجلس نمایندگان و سنای آمریکا در تاریخ نامشخصی برای تصمیم گیری در مورد این لایحه در یک جلسه مشترک تشکیل جلسه خواهند داد.

اصلاحیه سالانه 37 میلیارد دلاری قانون مجوز دفاع ملی (NDAA) با 42 رای موافق و 17 رای مخالف توسط کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان تصویب شد.

به گزارش رویترز، این اصلاحیه شامل 2.5 2.5 میلیارد برای کمک به پرداخت هزینه های سوخت بالاتر، 5550 میلیون به اوکراین، بودجه برای پنج هواپیما، هشت هواپیمای جنگنده بوئینگ F-18 Super Hornet و پنج هواپیمای C-130 هرکولس است. تقریباً یک میلیارد برای لاکهید مارتین و چهار واحد موشکی پاتریوت.

بر اساس این گزارش، بایدن قبل از شروع جنگ در اوکراین 813 میلیارد فوجی بودجه نظامی درخواست کرده بود که 77 هزار و 773 میلیارد آن به پنتاگون اختصاص یافت. حدود 40 میلیارد از بودجه دفاع ملی بایدن به دیگر برنامه های امنیت ملی در دفتر تحقیقات فدرال، وزارت انرژی و سایر آژانس ها اختصاص یافته است.

پیش از این، سند مالی 2023 وزارت خزانه داری ایالات متحده که توسط پنتاگون منتشر شد، به پنتاگون این امکان را داد که بر آنچه به عنوان تهدیدات روسیه و چین می بیند تمرکز کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ ب
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.