ایجاد اولین شهر دانشگاهی واقعیت مجازی در کشور


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارسزندگی در دنیایی متفاوت مثل یک رویا بود. درست همانطور که پیشرفت های تکنولوژیک امروزی بیست سال پیش غیرقابل تصور به نظر می رسید، اکنون درک متاورز کمی دشوار به نظر می رسد. اگرچه اکثر ما با دیدن انیمیشن ها و فیلم های علمی تخیلی چنین تصویری را در ذهن خود ایجاد کرده ایم. با این حال، زندگی در Metavers اتفاق می افتد و ما باید در مورد آن کشف کنیم.

Metaverse یک مفهوم گسترده است. اما به طور کلی به آن دنیای مجازی و سه بعدی می گویند که از طریق آن افراد مختلف می توانند از طریق اینترنت با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و در تعامل باشند. متاورس را می توان به دنیاهایی که توسط واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ایجاد شده اند نیز نسبت داد. تقریباً هر دنیای مجازی که کاربر بتواند شخصیت خود را بسازد و فعالیت های مختلفی را انجام دهد.

این یک دنیای مجازی است که در آن کاربران می توانند هر کاری که می خواهند انجام دهند. تا حدودی می توان گفت که توسعه یک متاور کامل کار ما را در بسیاری از زمینه ها ساده می کند و حتی زندگی روزمره ما را مانند جلسات مجازی و قرارهای کاری، آموزش مجازی، کسب درآمد از بازی های آنلاین انجام می دهد. خرید، گردشگری و سفر، کنسرت ها و جشن ها، سرگرمی ها، عادات و اصول زندگی را به دنیای مجازی منتقل کنید.

در حال حاضر شرکت هوشمند ما آرمان موفق به دستیابی به این فناوری و تبدیل آن به اولین شهر دانشگاهی واقعیت مجازی در کشور شده است. در زیر با محمدحسین داورپور از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد سمنان و رئیس هیات مدیره و مدیر فناوری این شرکت گفت و گو می کنیم.

محمدحسین داورپور در ابتدا درباره شروع فعالیت این شرکت گفت: تیم ما از سال 1377 فعالیت خود را در زمینه متاورز و املاک مجازی آغاز کرد. در این زمینه موفق به ایجاد اولین موسسه آموزشی واقعیت مجازی ایران به نام کارستان و همچنین پروژه ها و نرم افزارهای مختلف واقعیت مجازی شده ایم. کارستان که شامل زیرمجموعه هایی به عنوان اولین شهاب آموزش فنی ایران از جمله آزمایشگاه های مختلف، کارگاه های متعدد و همچنین پروژه های فرعی مرتبط با مفاهیم کاری است، در نمایشگاه امید اسرا معرفی و رونمایی شد که رفت و بازدیدکنندگان از وی استقبال کردند.

وی درباره نحوه کار در این فضا ادامه داد: به عنوان مثال برای تعویض لنت ترمز، کارگاهی راه اندازی شده است که کاربر می تواند به آن مراجعه کند و هدست و عینک واقعیت مجازی را نصب کند، می تواند نحوه تعویض را یاد بگیرد. عملی انجام دهید. در حال حاضر در حال رایزنی با سازمان ها و سازمان های مختلف از جمله سازمان فنی حرفه ای هستیم تا بتوانیم در زمینه فعالیت های کارگاهی و آزمایشگاهی با آنها همکاری داشته باشیم و به عنوان بخشی از آموزش عملی آنها در متاورس میزبانی کنیم. این امر هزینه ساخت کارگاه ها و آزمایشگاه ها را بسیار کاهش می دهد. همچنین مجموعه ای از آزمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی را برای مدارس ابتدایی در نظر گرفتیم که می تواند تاثیر بسزایی در عملکرد آموزش های عملی و مهارتی در این مقطع داشته باشد.

داورپور یادآور شد: در حوزه واقعیت مجازی و سایر اپلیکیشن ها از جمله گردشگری نیز فعالیت هایی انجام داده ایم. به عنوان مثال بخشی از تهران قدیم و سمنان را در این محیط ایجاد کرده ایم و کاربران می توانند با سفر مجازی خود در این محیط از مکان قدیمی و سنتی شهری بازدید کرده و عناصر مختلف آن را مشاهده و استفاده کنند و با محیط تعامل داشته باشند. از زمان، تجهیزات واقعیت مجازی استفاده کنید، حضور در زمان دیگری را تجربه کنید و در آن ماجراجویی را به نمایش بگذارید.

وی افزود: بخشی دیگر از فعالیت های ما در واقعیت مجازی ایجاد سالن ها، نمایشگاه ها و فروشگاه های مختلف فرهنگی است. نمایشگاه ها و سالن های متاورس مکان های مناسبی برای نمایش و ارائه محصولات و عناصر قابل نمایش هستند و همچنین مکان بسیار مناسبی برای جذب تبلیغات و تبلیغات محصولات هستند زیرا ما کمترین هزینه را داریم با تبلیغات می توانید حداکثر بازدید را داشته باشید. در حال حاضر نمایشگاهی در کارستان دایر است که در آن غرفه هایی برای فروش و فروش محصولات وجود دارد و به عنوان یک فروشگاه اینترنتی نسل بعدی این فرصت را به بازدیدکنندگان می دهد تا محصولات را در محیط فرامحیطی خریداری کنند.

آرمان حماریا، مدیر فناوری شرکت اسمارت در رابطه با سایر محصولات افزود: همچنین در تیم دیگری از این شرکت، نوع جدیدی از نرم افزار نوشتاری را با نام نرم افزار نوشتن هوشمند نوتوپیا که یک نرم افزار تلفن همراه است، راه اندازی کردیم.
این نرم افزار می تواند با صفحات نوت بوک های هوشمند ارتباط برقرار کند و با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی به صورت خودکار صفحه را اسکن کرده و بخشی از اطلاعات موجود در آن را در این زمان استخراج کند تا بتوانید در هر گیتی متحرک باشید.می توانید نرم افزار را دانلود کنید. صفحه نوت بوک، اطلاعات آن شامل روز، ماه و دسته بندی هر صفحه از مقاله و زمان رتبه بندی، امکان یافتن و استفاده از دفترچه را در هر زمان و بدون نیاز به وجود دفترچه ممکن می سازد. علاوه بر این، می توانید رسانه های مختلفی مانند صدا یا تصویر را به محتوای هر صفحه اضافه کنید.

یکی دیگر از محصولات این شرکت، بردهای نیماگو می باشد که با قرار دادن گوشی در مقابل برد مخصوص، آن را از حالت ثابت خارج می کند و می تواند روی آن ویدئو یا موسیقی پخش کند.

مدیر فناوری این شرکت از گسترش بیشتر این خدمات به ویژه در آینده نزدیک با توسعه نرم افزار واقعیت افزوده مجازی این شرکت و محیط متاورز خبر داد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.