این عکس آخرین سرباز آمریکایی را نشان می دهد که افغانستان را ترک کرده است


تصاویر جدید لحظاتی را نشان می دهد که یک سرباز آمریکایی تزئین شده اند اندکی قبل از نیمه شب سه شنبه در افغانستان به هواپیمای نظامی باری سوار شده و آخرین سرباز آمریکایی است که از کشور خارج شده است.

راهپیمایی ژنرال دوناهو ، فرمانده ایالات متحده. لشکر 82 هوابرد ارتش ، سپاه هجدهم هوابرد ، پایان طولانی ترین جنگ ایالات متحده را نشان داد که تقریباً 20 سال به طول انجامید.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده در بیانیه ای که همراه پرتاب عکس نوشته است ، نوشت: مهمترین لحظه همچنین “ماموریت ایالات متحده برای تخلیه شهروندان آمریکایی ، متقاضیان ویزای ویژه برای مهاجران افغان و افغانهای آسیب پذیر را می بندد”.

دوناهو ، فارغ التحصیل از آکادمی نظامی آمریکا در وست پوینت ، یک مسابقه درخشان در ارتش داشت که در سال 1992 آغاز شد.

سرلشکر دوناهو آخرین سرباز آمریکایی بود که افغانستان را ترک کرد.
سرلشکر دوناهو آخرین سرباز آمریکایی بود که افغانستان را ترک کرد.
ارتش ایالات متحده

طبق مشخصات وی در وب سایت رسمی ارتش ، ژنرال دو ستاره حداقل 17 بار برای حمایت از عملیات در افغانستان ، عراق ، سوریه و دیگر نقاط اعزام شده است.

دوناهو همچنین در پنتاگون به عنوان دستیار ویژه رئیس ستاد مشترک ارتش مشغول به کار بود و بورسیه ارتش آمریکا را از دانشگاه هاروارد دریافت کرد.

آخرین هواپیمای C-17 ساعت 23:59 به وقت کابل ، درست قبل از مهلت 31 اوت برای خروج نیروهای خود از کشور ، فرودگاه بین المللی حامد کرزی را ترک کرد.

به گفته ژنرال فرانک مک کنزی جونیور ، رئیس فرماندهی مرکزی ایالات متحده ، از 14 اوت بیش از 79000 غیرنظامی با هواپیماهای نظامی آمریکا از فرودگاه کابل خارج شده اند که شامل 6000 آمریکایی و 73.500 افغان و اتباع کشورهای ثالث است.

تعداد افراد غیرنظامی تخلیه شده به بیش از 123000 نفر افزایش یافته است ، هنگامی که آنها افرادی را که توسط نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا منفجر شده اند ، تشکیل می دهند.

اما حدود 200 شهروند آمریکایی و هزاران متحد افغان دیگر پشت سر گذاشته شدند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *