این مطالعه اصلاحاتی را برای جلوگیری از رشوه و فساد در رویدادهای مهم ورزشی پیشنهاد می دهد


خبر جدید – کار جدیدی از دانشگاه پورتسموث می گوید: رشوه و فساد در رویدادهای بزرگ ورزشی – مانند المپیک ، جام جهانی و فینال مسابقات باشگاهی یوفا – می تواند و باید اجتناب شود.

رویدادهای ورزشی اغلب با اتهامات رشوه و فساد ، از جمله سوء استفاده از قدرت ، تقلب ، تقلب و پردازش رای همراه است ، اما با کمک و مشاوره افراد کلیدی درگیر می توان خطرات را کاهش داد.

مقاله در منتشر شد ورزش در جامعه روزانه.

کریستینا فیلیپو ، از دانشکده تجارت پورتسموث ، دیدگاه های کارشناسان مبارزه با فساد ، مقامات اداره ورزش ، ورزشکاران ، مربیان ، مقامات باشگاه و روزنامه نگاران را که همه به “رویدادهای بزرگ ورزشی” علاقه مند بودند ، بررسی کرد.

او گفت: “تعجب آور نیست که رویدادهای مهم ورزشی با رسوایی مرتبط هستند و همچنین انتظار نمی رود که نگرانی ها در مورد فساد ادامه یابد.

“برای یکپارچگی ورزش بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که رویدادهای دهه آینده در مقایسه با برخی از پیشینیان خود کمتر تحت تأثیر فساد قرار گرفته است.

“تحقیقات زیادی در مورد رسوایی های فساد قبلی انجام شده است ، اما مطالعات محدودی در زمینه جلوگیری از رشوه و فساد وجود دارد. این سند نقطه شروع برای دستیابی به اصلاحات لازم در بیشتر سطوح سلسله مراتب سازمان های ورزشی است تا اطمینان حاصل شود که فساد بارها و بارها تکرار نشود “

خانم فیلیپو با 39 شرکت کننده از شش قاره بین سال های 2018 تا 2020 مصاحبه هایی انجام داد.

برخی از نگرانی ها و توصیه های رایج از جمله نیاز به شفافیت ، پاسخگویی و انطباق بوجود آمده است.

کارشناسان مبارزه با رشوه خواری پیشنهاد کرده اند که مقامات دولتی ورزش باید کنترل های داخلی مشابه آنچه برای سیاستمداران استفاده می شود داشته باشند. سایرین در راستای کنترل های رایج علیه رشوه خواری از صنعت ، از همان ابتدا با شفافیت و تمرکز بر شفافیت بحث کردند.

این برنامه همچنین به عنوان یک ابزار مهم کنترل در نظر گرفته شد ، جایی که “هنگامی که چیز بدی کشف شد باید پیامدهای بسیار واضحی داشته باشید.”

پاسخ دهندگان همچنین نگرانی های خود را در مورد ساخت و ساز و سایر قراردادها بیان کردند. یکی از شرکت کنندگان گفت: “البته حجم وسیعی از ساخت و سازها در اطراف این رویدادها وجود دارد و این منطقه ای است که به دلیل فساد بیشتر بدنام است.”

موضوع مهم دیگری که مطرح شد نیاز به میراث و پایداری بود. یکی از شرکت کنندگان اظهار داشت: “این بدان معنا نیست که میراث ورزشگاه است ، میراث باید عنصری کلیدی برای جامعه شما باشد. ورزشگاه عالی عالی ، دیدن چیزهای دوست داشتنی ، اما اگر بچه های شما نتوانند به مدرسه بروند ، کاملاً بی فایده است.”

یکی از شرکت کنندگان نگرانی های خود را در مورد بازی های المپیک ریو با توجه به میزان هزینه ای که برای یک رویداد سه هفته ای در افرادی که در مناطق فقیرنشین فقیر نشین (زاغه نشین) زندگی می کنند ، به اشتراک گذاشت. “من از نظر اخلاقی دچار ناسازگاری شدم ، زیرا شما آنچه را که ساخته شده می بینید … و همه این افراد VIP را در شهر رانندگی می کنید و در هتل های شگفت انگیز اقامت می کنید و افراد درمانده ای دارید.”

راه حل های پیشنهادی شامل موارد زیر بود:

  • سوابق بهره / هدایا / هزینه
  • نظارت شخص ثالث مستقل
  • مناقصه شفاف
  • سوابق تضاد منافع
  • NED های مستقل
  • تنظیم کننده خارجی
  • شفافیت در جذب نیرو
  • رعایت قابل قبول
  • پیگیری

خانم فیلیپو گفت: “تحقیقات در مورد مبارزه با فساد برای درک چگونگی پیشرفت ها مهم است و امیدوارم که کار من به اصلاحات حکمرانی کمک کند ، که مانع از مشارکت نهادهای اصلی ملی و بین المللی ورزش در فساد آینده می شود.” رسوایی ها “دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *