بارداری و روزه داری تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


طبق اعتقادات مسلمانان ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان اجباری است قانونی و اجباری است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. با این حال بسیاری از مادران باردار روزه گرفتن را دوست دارند.
نمی توان یک دستور العمل مشترک برای همه زنان باردار داشت. برای هنگام روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید مشورت کردن.

اول از همه ، به مقاله افرادی که روزه را ممنوع کرده اند بروید خواندن؛ اگر اعضای کسانی که روزه را ممنوع کرده بودند شما نیستید ، بنابراین شرایط روزه را بخوانید.

در چه فصلی از سال هستیم؟

شما در حال حاضر روزه داری که ما در فصل بهار هستیم ، چیزی حدود 15 ساعت گرسنگی و ستاد را دنبال کنید. سیستم بدن زنان باردار با زنان غیر باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که شما زودتر گرسنه می شوید. یک زن باردار بیش از 12 ساعت نباید بدون غذا باقی بماند. چرا؟ زیرا اگر زیاد باشد گرسنه شوید: موادی در بدن شما تولید و جمع می شوند که می توانید از آنها استفاده کنید آنها از طریق جفت و سیستم عصبی جنین وارد جریان خون جنین می شوند صدمه زدن.

شما در چه ماهی از بارداری هستید؟ (سه ماهه اول و چهارم سوم ، برخی از کارشناسان آن را منع می کنند ، اما از نظر
بیایید بررسی کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل و مواد مغذی و آب و انرژی مورد نیاز خود را بین افطار و سحر از نظر بدست آورید کارشناسان ، روزه داری اشکالی ندارد. Valiiii از این دوره خاص 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین است این هست. بنابراین اگر شرایط زیر را در این مدت دارید روزه نگیرید.

۱ _ اگر حالت تهوع و غذای ضعیفی دارید و نمی توانید غذای خاصی بخورید غذا بخورید ، نه سریع. چرا؟ زیرا در چنین شرایطی باید یک سری وعده ها را بدهید مصرف غذا را افزایش داده و حجم هر وعده را کاهش می دهد حالت تهوع دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی ، مواد مغذی و آب دارد به اندازه کافی ، روزه گرفتن قطعاً توصیه نمی شود

2- اگر زمان گرسنگی و تشنگی ناشی از روزه زیاد باشد برای زنان باردار و در آزمایش ادرار آنها ، همان مواد بالا است گفتیم دیده می شود ؛ بهتر است روزه نگیریم.

3- شرایطی که زن باردار دارد روزه گرفتن ممنوع است ما آن را اینجا می نویسیم ؛ لطفا خواندن.

4- در صورتی که مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد اما می توانید دو وعده غذایی کامل صبح و افطار و بین آنها بخورید افطار و سحر از جمله غذاهایی هستند که دارای ریزمغذی ها و از پروتئین و ویتامین ها استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید سریع.

اتاق دوم

اگر سالم هستید و مشکل خاصی ندارید ، به شرطی که انرژی و مواد لازم را تامین کنید تغذیه و آب کافی از افطار تا سحر ، معمولاً در این دوره روزه داری حرام نیست.
حتما به این پست توجه کنید زیرا ممکن است شما در گروه ممنوعه باشید.

اتاق سوم
در این دوره ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود ما) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه می ماند ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند تمام شد! بنابراین باید بسیار مراقب باشید که چند ساعت اول گرسنه باشد و آیا تشنه هستید؟ ؛ دوم ، اگر بین افطار و سحر دروغ بگویید ، وعده های آن کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای مورد نیاز خود را تأمین کنید .نه
همچنین ، اگر در چند هفته اخیر هستید ، بدن شما نیاز به آب کافی دارد بهتر است روزه نگیرید و ترجیحاً

توصیه ها:

* مهمترین نکته این است که چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز گرسنه هستید ، بهتر است روزه نگیرید
* در صورتی که هیچ یک از شرایط روزه را منع نکرده است شما ندارید ، می توانید 2-3 روز روزه بگیرید و سپس با به پزشک خود نسخه آزمایش ادرار و وجود همان مواد بد را بدهید ذکر شده! ادرار را بررسی کنید. ممکن است پزشک شما اینجا باشد تشخیص دهید که بهتر است روزه نگیرید
* روزه داری فقط برای افراد سالم و باردار مشکل ساز است این کار را نکنید ، مگر اینکه مشکل دیگری داشته باشید. اگر باردار هستید
غذای سالم ، بین افطار و سحر کافی است می توانید آب بگیرید و در طول روز گرسنه نباشید
سریع.
* روزه داری برای زنان باردار با توجه به سن حاملگی ، وضعیت بدن مادر و نتایج آزمایشات مادر. هر شخص بر اساس برآورد ظرفیت خود و با توجه به نتایج مشورت کنید پزشک شما در این مورد تصمیم می گیرد.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد تاثیر روزه داری مادر انجام می دهند باردار است اما نمی تواند ثابت کند که روزه فقط باعث می شود عوارضی در مادر یا نوزاد وجود دارد و البته این مشکل هنوز جا دارد تحقیقات بیشتری وجود دارد

منابع:

1- کتاب “ر.در سلامت و بیماری “- دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالرضا نوروزی

پیش بینی کننده روزه داری ماه رمضان در دوران بارداری -2
قرار گرفتن در معرض رمضان و پیامدهای تولد: جمعیت -3 نفر
تحصیل در هلند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *