باروری: این مطالعه ترس در مورد اثرات واکسن COVID-19 را برطرف می کندعلیرغم اطلاعات غلط زیادی که در رسانه های اجتماعی در مورد اثرات مضر واکسن COVID-19 بر باروری زنان وجود دارد ، یک مطالعه جدید به این نتیجه رسید که این ضربه برای زنان باردار یا کسانی که قصد باردار شدن دارند هیچ خطری ندارد.

گسترش اطلاعات غلط ، به ویژه در شبکه های اجتماعی ، در مورد تأثیر مضر واکسن COVID-19 بر باروری زنان ، باعث ایجاد یک مطالعه جدید شده است که هیچ شواهدی مبنی بر صحت این ادعاها پیدا نکرده است.

این مطالعه توسط انجمن باروری انگلیس (BFS) و با همکاری انجمن دانشمندان باروری و بالینی (ARCS) انجام شد و به این نتیجه رسیدند که “هیچ شواهد مطلق” و هیچ دلیل نظری وجود ندارد که هیچ کدام از واکسن های کووید -19 بر روی آنها تأثیر می گذارد. باروری زنان و مردان

این مطالعه که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شد ، همچنین به افراد در سنین باروری توصیه کرد که واکسینه شوند. این گروه شامل کسانی است که سعی در بچه دار شدن دارند و کسانی که در آینده به فکر بچه دار شدن هستند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) سن باروری زنان بین 15 تا 49 سال را توصیف می کند.

دکتر رازینا ، متخصص زنان و زایمان در مرکز پزشکی پیشرفته ، می گوید: “زمانی بود که ما در مورد واکسیناسیون زنان باردار ، زنان شیرده و زنانی که قصد بارداری داشتند ، مطمئن نبودیم ، چه از طریق درمان باروری و چه به طور طبیعی.” پاتل

پیشرفت در ایمنی واکسن

“زمانی بود که ما از آن می ترسیدیم ، اما در چند ماه گذشته شاهد آن بودیم که هم از نظر ایمنی واکسن و هم از نظر خطر ابتلا به ویروس ظاهر می شود.”

از هر شش زوج در سراسر جهان یک نوع ناباروری را تجربه می کنند ، در حالی که در کشورهای در حال توسعه از هر چهار زوج یک نفر با ناباروری روبرو است.

طبق نظر WHO ، ناباروری به عنوان ناتوانی در بارداری پس از 12 ماه رابطه جنسی محافظت نشده و برای زنان زیر 35 سال تعریف می شود. برای زنان بالای 35 سال ، این مدت به شش ماه رابطه جنسی محافظت نشده کاهش می یابد.

پاتل گفت که در حالی که ابتلا به ناباروری می تواند برای افراد استرس زا باشد ، آنها باید از نگرانی های اضافی و غیر ضروری در مورد واکسن که بر شانس بارداری آنها تأثیر می گذارد ، خودداری کنند.

“ما سیاست خود را تغییر داده ایم و می گوییم همه باید واکسینه شوند. ما می خواهیم زنان شیرده واکسینه شوند تا مجبور نباشند شیردهی خود را متوقف کنند. ما همچنین بیماران باروری خود را برای واکسیناسیون تشویق می کنیم ، زیرا ضربه زدن با باروری آنها تداخل ندارد. پاتل توضیح داد که این امر عقیم شدن را بیشتر می کند ، منجر به سقط جنین نمی شود ، منجر به ناهنجاری های مادرزادی و منجر به مرده زایی نمی شود.

درمان باروری در دوران همه گیری

پریا نایدو * (39) از ژوهانسبورگ ، گوتنگ ، سال گذشته درمان باروری خود را آغاز کرد که شامل لقاح کامل آزمایشگاهی (IVF) بود. درمان شامل هورمون درمانی و به دنبال آن جمع آوری تخمک ، لقاح و کاشت مجدد بود.

“من درمان خود را سال گذشته در حدود جولای یا آگوست آغاز کردم. من و شوهرم زمان زیادی را برای بچه دار شدن صرف کردیم ، اما فکر می کنم دچار ناباروری ثانویه بودم. “

او توضیح می دهد که دریافت درمان باروری در طول همه گیری چندان استرس زا نبود ، زیرا مرکز درمانی اقدامات لازم را برای اطمینان از ایمنی انجام داد.

با این حال ، علی رغم رعایت پروتکل های ایمنی ، نایدو در سه ماهه اول بارداری خود مبتلا به COVID-19 (که گمان می کند در محل کار یا خانه به آن مبتلا شده است) مثبت بود ، اما بهبود یافت.

او گفت ترس و اضطرابش در سه ماهه آخر بارداری ، زمانی که گوتنگ موج سوم عفونت های COVID-19 را تجربه می کرد ، افزایش یافت. او می گوید: “من قبلاً از COVID-19 نمی ترسیدم ، اما اکنون وحشت زده هستم.” سلامت نیوز.

“من بیشتر استرس دارم زیرا از 28 مه در خانه بودم ، دور از مردم و اکنون ، در نهایت ، من خیلی می ترسم برای زایمان به بیمارستان بروم.”

برای کاهش خطرات واکسن بزنید

در همین حال ، لنست بر ضرورت یک برنامه تحقیقاتی جهانی در زمینه ایمن سازی مادر COVID-19 تاکید کرد که به کارآزمایی های بالینی اجازه می دهد تا بر این گروه اولویت دار که از اولین آزمایشات واکسن حذف شده بودند ، تمرکز کنند. وی اظهار داشت که زنان باردار ، به ویژه در نیمه دوم بارداری ، در مقایسه با زنان غیر باردار مشابه ، در معرض خطر عوارضی مانند ذات الریه شدید ، بستری شدن در بیمارستان ، بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه ، تهویه مکانیکی تهاجمی و مرگ ناشی از COVID-19 هستند. پیر شدن

برخی از این مطالعات همچنین گزارش می دهند که میزان بالاتری از زایمان زودرس و مرده در زنانی وجود دارد که تست کووید -19 مثبت بوده است. بنابراین ، واکسیناسیون زنان باردار ، به ویژه زنان مبتلا به بیماریهای همراه ، در جلوگیری از خطرات برای سلامت مادر و بقای جنین بسیار مهم است. – اخبار سلامت

* نام واقعی شما نیست.دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *