بازداشت شده در سلول خود در جزیره رایکرز پیدا شد


به گفته اداره اصلاحات شهر نیویورک ، گوالپا ، مردی که در جزیره ریکرز زندانی شده بود ، صبح دوشنبه در یک خودکشی ظاهری جان باخت.

یک افسر اصلاح طلب که در حال بازدید از منطقه ای از فرماندهی پرستاری شمال بود ، گوالپا 58 ساله را بدون پاسخ در سلول خود یافت. نگهبان به پرسنل پزشکی هشدار داد ، که سعی کردند کمک های فوری را انجام دهند. مرگ گوالپا در حدود یک و نیم بامداد اعلام شد.

“این یک تراژدی وحشتناک است. ما با نزدیکترین اقوام آقای گوالپا در تماس بوده ایم و عمیق ترین تسلیت خود را ابراز می کنیم. ما در حال انجام تحقیقات کامل به همکاران پلیس و آژانس کنترل خود کمک می کنیم. “

گوآلپا در یازده آگوست 2021 ، درست یازده روز قبل از مرگش ، تحت نظارت اداره اصلاحات قرار گرفت. اتهام وی خفه شدن درجه 2 بود.

یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی که در Rikers کار می کند و خواست نامش فاش نشود ، گفت که مرگ گوالپا بخشی از بحران بهداشتی اخیر در زندان های نیویورک است زیرا وی اجازه نداشت با مطبوعات صحبت کند.

این متخصص بهداشت گفت: “برای ماه ها ، محدودیت های تعیین شده برای COVID-19 ، افزایش جمعیت و غیبت گسترده افسران اصلاح و تربیت منجر به فشارهایی در زندان ها شده است.” “مردم بیمارتر هستند ، نمی توانند مراقبت های بهداشتی مورد نیاز خود را دریافت کنند و این شامل مراقبت های بهداشت روانی است. این واقعیت که تعداد زیادی از افرادی که اخیراً آسیب دیده اند وجود دارد بسیار نگران کننده است.”

بر اساس سوابق زندان شهر که توسط Gothamist / WNYC بازبینی شده است ، خودکشی گوالپا کمتر از سه هفته پس از مرگ براندون رودریگز ، مرد 25 ساله ای رخ داد که در سلول آویزان شده بود و پیراهنی به گردن بسته بود.به رودریگز به اتهام جنایت ، “انسداد مجاری تنفس یا گردش خون” در زندان بود ، اما به قید وثیقه محکوم نشد.

از ماه مارس ، حداقل 6 نفر در مجموعه زندان های مشکل دار کشته شده اند که قرار است بسته شود و در سالهای آینده چهار زندان مستقر در شهرداری جایگزین آنها شود.

پس از مرگ رودریگز ، جومنیان ویلیامز وکیل عمومی شهادت داد که رودریگز بدون محاکمه “حکم اعدام” دریافت کرده و خواستار تحقیقات کامل شد.

این اخبار در پی گزارش خیره کننده ای در اوایل ماه جاری توسط ناظر دادگاه فدرال ناظر بر رایکرز منتشر می شود ، که سوء مدیریت و کارکنان این سازمان را مسئول “سطح بالای بی نظمی و هرج و مرج” در زندان های شهر نیویورک می داند. تیم کنترل فدرال خاطرنشان کرد که در ماه های اخیر زندان ها در موارد جدی استفاده از زور و “افزایش نگران کننده سطح ضعف های امنیتی” با جهش روبرو شده اند.

جسیکا رودریگز ، یک فعال ضد زندان در گروه اجتماعی Eyes on You ، مرگ در بازداشت را با شرایط غیرقابل تحمل افرادی که در زندان Rikers زندانی هستند ، مرتبط می داند. وی در نامه ای با اشاره به مسائل مربوط به ازدحام بیش از حد ، عرضه ناکافی مواد غذایی و عدم دسترسی به خدمات روانی نوشت: “عدم آشکار ترس از پاسخگویی در مورد سوءاستفاده هایی که در زندان در پشت این دیوارها رخ می دهد وجود دارد.” و مراقبت های بهداشت جسمی

در گزارش ناظر فدرال به طور خاص به حداقل چهار مورد خودکشی در پرونده های بازداشت و خودزنی زندانیان در زندان های شهر نیویورک از دسامبر 2020 اشاره شده است. به گفته وی ، اکثر این موارد س questionsالاتی در مورد “کفایت پاسخ پرسنل به زندانیان” ایجاد کرده است. که در معرض آسیب خود قرار دارند. “

این مقاله به روز شده است تا روشن شود که براندون رودریگز در زمان مرگ وثیقه نداده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *