بال خفاش: پوست بازوی آویزان مخوف بعد از WLS

جراحی بای پس معده تنها اولین قدمی است که بسیاری از بیماران چاق مرضی در بهبود کل بدن خود برمی دارند. یکی از باقیمانده های کاهش وزن گسترده، “بال خفاش” مخوف است. می دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنم – آن پوست بالای بازو که اگر بازوهای خود را برای پرواز آماده کنید مانند بال های خفاش آویزان می شود. دست خود و بال خفاش را نیز تکان دهید. برای برخی پس از کاهش وزن زیاد، پوست بسیار زیادی وجود دارد که یافتن پیراهن‌هایی با آستین مناسب دشوار است، و بدتر از آن، پوشیدن پیراهن‌های بدون آستین شرم‌آور است.

چه باید کرد؟

ورزش:

اولین خط دفاعی انجام تمرینات با وزنه یا قدرتی در مرحله کاهش وزن سریع است. بسیاری از بیماران هنگامی که ورزش سبک را در طول کاهش وزن انجام می دهند، انقباض رضایت بخشی پوست بازوها را گزارش می کنند. حلقه های دوسر بازو و کشش سه سر بهترین تمرینات برای سفت کردن بازوها هستند. تمرین بازو به حداقل تجهیزات (2 دمبل سبک هر کدام 3-5 پوند) و فضای محدود نیاز دارد. لازم به ذکر است، هر چه سن بیمار کمتر باشد و تعداد دفعات کمتری تغییر وزن قابل توجهی داشته باشد، شانس بیشتری برای تقویت و فرم دادن به بازوهای خود با ورزش خواهد داشت. اکنون، این اجازه نمی‌دهد که بیماران مسن‌تر برای انجام ورزش از قلاب خارج شوند – این فقط برای افراد جوان‌تری که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار می‌گیرند، تشویق بیشتری می‌کند.

لیپوساکشن:

گزینه بعدی، اما نه چندان قابل قبول، لیپوساکشن است. لیپو فقط زمانی مناسب است که چربی زیادی وجود داشته باشد و پوست سفت باشد. لیپو چربی را می مکد و به پوست اجازه کوچک شدن می دهد. این برای اکثر بیماران WLS قابل قبول نیست زیرا آنها قبلاً چربی خود را از دست داده اند و یک بالون خالی از پوست بازو باقی می ماند.

براکیوپلاستی:

آخرین راه حل، لیفت بازو 5000 دلاری به نام براکیوپلاستی است.

برش ها و اسکارها در لیفت بازو

جای زخم بزرگترین عیب این عمل است. آنها از زیر بغل تا آرنج در امتداد قسمت داخلی بازو امتداد خواهند داشت. این عمل یک مشکل زیبایی (پوست شل) را با دیگری (اسکار) مبادله می کند. به طور کلی، کسانی که دارای پوست افتادگی بسیار شل هستند، به احتمال زیاد این تبادل را ارزشمند می دانند. کسانی که مقدار کمی شلی دارند احتمالاً جای زخم را نخواهند داشت.

Kaye Bailey © 2005 – کلیه حقوق محفوظ است

رژیم لاغری سریع