باکتری استف دانشجویان علوم پایه را مسموم کرد.


به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان، 26 خردادماه امسال چند تن از دانشجويان دانشگاه علوم پايه زنجان پس از صرف ناهار دچار مسموميت شدند و با علائمي مانند اسهال، استفراغ و تهوع به مراكز درماني مراجعه كردند.

بابک کریمی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان امروز در نشست خبری درباره علت حادثه گفت: چهارشنبه هفته گذشته دانشگاه علوم پزشکی استان به طور رسمی نتایج آزمایشات و نمونه برداری را به دانشگاه اعلام کرد.

رئیس دانشگاه علوم پایه زنجان افزود: بر اساس گزارش ها باکتری استافیلوکوک (استافدر همان روز، در سوپ دوره که به عنوان اشتها آور استفاده می شد، چند دانش آموز مسموم شدند.

وی برخورد دانشگاه با پیمانکار سلف را اینگونه تشریح کرد: روز سه شنبه به طور کامل با پیمانکار قطع همکاری کردیم و از روز شنبه 4 تیرماه سال جاری پیمانکار جدید مواد غذایی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد و با دقت آماده می شود. با نظارت پیمانکار جدید

کریمی با تاکید بر اینکه سلامت دانش‌آموزان برای ما در اولویت است، گفت: در مجموع 73 دانشجو به سمن‌خانه‌ها منتقل شدند که تنها دو مورد بستری شدند و بقیه در روز اول مراجعه سرپایی بودند.

بابین افزود: تعدادی از دانشجویانی که با علائم مشابه به مراکز درمانی مراجعه کرده بودند، ناهار قبلی خود را در روز پنجشنبه نخوردند. مقامات سلامت استان باید مورد توجه قرار گیرد.

کریمی در پایان گفت: با این حال خدا را شاکریم که همه دانشجویان سالم هستند و مشکل جدی برای هیچ یک از آنها پیش نیامده است و دانشگاه همواره تلاش کرده بهترین تغذیه را در اختیار دانشجویان قرار دهد و شرایط و امکانات در سطح بالایی داشته باشد. استاندارد.”

پایان پیام / 73021
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.