بایدن: ترامپ جرات توقف حمله به کنگره را نداشت.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا شامگاه دوشنبه گفت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا جرأت ندارد حامیانش را از حمله به ساختمان کنگره در 6 ژانویه 2021 باز دارد.

بایدن طی یک سخنرانی ضبط شده در کنفرانس ملی اجرای قانون سیاهان گفت: «پلیس قهرمان آن روز بود؛ اما دونالد ترامپ جرات انجام دادن را نداشت».

به گزارش رویترز، او توضیح داد: مردان و زنان شجاع آبی پوش در سراسر کشور هرگز نباید این را فراموش کنند. “”

رئیس جمهور ایالات متحده که در حال حاضر به دلیل ابتلا به ویروس کووید-19 در کاخ سفید در قرنطینه به سر می برد، گفت: در ایالتی که امروز در آن هستید، فرماندار دی سانتیس، سناتور مارکو روبیو، سناتور ریک اسکات، همگی با این ویروس مخالفت کردند. ممنوعیت “در مورد سلاح های تهاجمی.”

بر اساس این گزارش، بایدن ادامه داد: این یک مفهوم ساده برای من است، شما نمی توانید از قرار دادن سلاح های جنگی در خیابان های آمریکا حمایت کنید.

پیش از این، کمیته تحقیقات شورش مجلس نمایندگان آمریکا، کلیپ های جدیدی از رفتار عجیب ترامپ در جریان سخنرانی یک روز پس از حمله به کنگره منتشر کرد که باعث وحشت شد. (جزئیات بیشتر)

در 6 ژانویه 2021، گروهی از حامیان ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا حمله کردند. ترامپ قبل از حمله هوادارانش در یک سخنرانی در خارج از کاخ سفید به هوادارانش گفت که برای تایید پیروزی “جو بایدن” در انتخابات به این نشست اعتراض کنند.

ترامپ که بارها اعلام کرده بود در انتخابات به نفع بایدن تقلب شده است، اعلام کرد که در انتخابات پیروز شده است و در 6 ژانویه به هوادارانش گفت که «انتخابات را ندزدند».

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.