بایدن یک هفته پس از حمله داعش به دیدار والتر رید می رود


رئیس جمهور جو بایدن و بانوی اول جیل بایدن یک هفته پس از حمله تروریستی داعش-ک در فرودگاه بین المللی کابل که منجر به کشته شدن 13 سرباز آمریکایی و زخمی شدن 20 نفر دیگر شد ، از مرکز پزشکی نظامی والتر رید در خارج از واشنگتن بازدید کردند.

کاروان رئیس جمهور اندکی قبل از ساعت 8 بعد از بازدید از کاخ سفید به بیمارستان بتسدا ، مریلند رسید. دفتر مطبوعاتی کاخ سفید با صدور بیانیه ای تک خطی گفت که بایدن ها از “رزمندگان زخمی” دیدن می کردند.

روزنامه Marine Corps Times روز چهارشنبه گزارش داد که 15 تفنگدار دریایی که در انفجار مقابل دروازه عبی در فرودگاه بین المللی حامد کرزی زخمی شده بودند در والتر رید تحت درمان هستند. سرگرد جیمز استنگر ، سخنگوی قول اردو ، در ابتدا گفت که وضعیت یکی از زخمی های تفنگداران دریایی وخیم است ، حال سه تن وخیم و 11 تن دیگر در وضعیت پایدار هستند.

سربازان مجروح در ابتدا برای درمان در مرکز پزشکی منطقه ای لندستول ، بزرگترین بیمارستان نظامی ایالات متحده در سرزمین های خارجی ، به آلمان منتقل شدند و سپس برای مراقبت های بیشتر به ایالات متحده فرستاده شدند.

رئیس جمهور جو بایدن
رئیس جمهور جو بایدن یک هفته پس از حمله تروریستی داعش- کی در فرودگاه بین المللی کابل به دیدار والتر رید رفت.
الیور کنترراس / سیپا ایالات متحده

فرمانده لندستول ، سرهنگ اندرو لندرز ، به Military.com گفت که اکثر مجروحان در راستای آنچه در هر نوع انفجار دیده می شود مورد اصابت ترکش قرار گرفته یا دچار شکستگی و جراحات نفوذ می شوند. سرهنگ پیتر کیم ، پزشک نیروی هوایی ، افسر ارشد پزشکی لندستول ، در محل فروش گفت که برخی از اعضای این سرویس مجروح شده اند.

در این حمله انتحاری 11 تفنگدار آمریکایی ، یک جنازه نیروی دریایی و یک سرباز ارتش کشته شدند.

بایدن روز یکشنبه به پایگاه نیروی هوایی دوور در ایالت دلاویر محل سکونت خود رفت تا در مراسم انتقال آبرومندانه 13 سرباز کشته شده شرکت کند. قبل از این مراسم ، رئیس جمهور یک دیدار پرتنش با بستگان کشته شدگان برگزار کرد.

“او کمی بیشتر در مورد پسرش صحبت کرد [Beau Biden] مارک اشمیتز ، پسر او جارد در انفجار دوشنبه شب به شان هانیتی به فاکس نیوز گفت: “و این برای من خوب نبود.”

اشمیتز به واشنگتن پست گفت: “وقتی من اینقدر در مورد پسرش صحبت می کردم ، این فقط علاقه من بود. من بیشتر روی پسر خودم تمرکز داشتم تا آنچه که برای او و پسرش اتفاق افتاده بود.” “من سعی نمی کنم به رئیس جمهور توهین کنم ، اما به نظر نمی رسد که اینقدر وقت را به پسر خود اختصاص دهم.”

پنجشنبه ، 26 اوت 2021 ، یک بیمار مصدوم با تاکسی به بیمارستان اورژانس در کابل ، افغانستان آورده می شود.
پانزده تفنگدار دریایی که در انفجار خارج از دروازه ابی در فرودگاه بین المللی حامد کرزی زخمی شده بودند ، در والتر رید تحت درمان قرار گرفتند.
مارکوس یام / لس آنجلس تایمز / پولاریس

رویس مک کلوم ، برادرش رایلی یکی دیگر از قربانیان این حمله بود ، به روزنامه گفت که جینا ، بیوه باردار رایلی ، احساس کرد که رئیس جمهور هنگام صحبت بایدن با “از دست دادن نیروی دریایی ما ، برادر ، پسر ، شوهر و پدر ما” بی اعتنایی کامل کرد. او در دوور

رويس به واشنگتن پست مي گويد: “شما نمي توانيد مثل او بد باشيد و بگوييد متاسفم.” “این اتفاق نیفتاد و همه زندگی در دست آنهاست ، هزاران افغان که رنج می برند و شکنجه می شوند نتیجه مستقیم بی کفایتی آنها است.”

رئیس جمهور همچنین به دلیل بررسی ساعت خود در این مراسم مورد انتقاد قرار گرفت ، کاری که رویس مک کلوم گفت بایدن نیز در حین صحبت با خواهر شوهرش بیوه انجام داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *