با اجرایی شدن دستور کارکنان مدارس عمومی نیویورک ، واکسیناسیون COVID افزایش می یابد

با اجرایی شدن دستور کارکنان مدارس عمومی نیویورک ، واکسیناسیون COVID افزایش می یابد


از روز دوشنبه ، همه کارکنان مدارس دولتی نیویورک باید اولین دوز واکسن COVID-19 را دریافت کنند ، که منجر به افزایش قابل توجه واکسیناسیون در بین معلمان شده است. مقامات گفتند که در 10 روز گذشته 18000 کارمند واکسینه شده اند.

در حال حاضر ، 95٪ از 148000 کارمند وزارت آموزش و پرورش حداقل یک بار شلیک کرده اند.

پس از اجرایی شدن دستور کارکنان مراقبت های بهداشتی در هفته گذشته ، شهر شاهد افزایش مشابهی در واکسیناسیون بود. در یک کنفرانس خبری صبح ، شهردار بیل دو بلاسیو از فرمانداران و شهرداران کشور خواست که همین کار را انجام دهند. او گفت: “این حالتها را به جای خود بگذارید.” “دارن کار میکنن.” میگل کاردونا ، وزیر آموزش ایالات متحده به مدت کوتاهی به کنفرانس مطبوعاتی ملحق شد تا نیازهای واکسن شهر را ستود. او گفت: “شما درست کار می کنید.”

بسیاری از والدین از دستور واکسن استقبال می کنند و می گویند این امر باعث می شود آنها نسبت به اعزام فرزندان خود به مدرسه احساس امنیت بیشتری کنند. میشا پورتر ، مشاور مدرسه گفت: “این بدان معناست که حباب ایمنی واقعی در اطراف کودکان ما وجود دارد.”

اما تفویض اختیار نیز باعث برخی آشوب ها شده است. هنوز هزاران کارمند اداره آموزش و پرورش هستند که واکسینه نشده اند و از ورود به محل محروم شده اند. هفته هاست که مقامات درباره کمبود کارکنان هشدار می دهند. روز دوشنبه ، هزاران نفر جانشین و کارکنان دفتر مرکزی در کلاس های درس مستقر شدند. بسیاری از مدیران گفتند که آنها می توانند مدارس خود را با حداقل اختلال در مدارس ارائه دهند. اما تلاش برای پوشش کلاس درس باعث شده است که معلمان دروس ، کلاسها و گروهها را مجوز دهند.

جنی ایتینگر ، هماهنگ کننده آموزش در برانکس که مربیان 3K و پیش دبستانی را آموزش می دهد ، به کلاس آموزش ویژه کلاس هفتم منتقل شد ، جایی که قرار بود ریاضی تدریس کند. اما او گفت که برای تحصیلات ویژه یا ریاضیات مجوز ندارد.

وی گفت: “این برای بچه ها کاملاً مناسب نبود.” “همه معلمان باید واکسینه شوند اما باید یک فرد واجد شرایط در محل خود داشته باشند [to replace those who are not]به بچه ها به ثبات زیادی احتیاج دارند ، به خصوص پس از یک سال عدم حضور در کلاس درس. “

اوتینگر گفت: “من از اعدام راضی نیستم اگرچه با هدف موافقم.”

یکی از والدین ، ​​که خواست نامش فاش نشود ، گفت که مهد کودک اوتیسم صبح امروز با یک معلم جدید راه اندازی شد ، سپس چند ساعت بعد به کلاس دیگری رفت. او گفت که اکنون با یک سازمان غیرانتفاعی برای شناسایی گزینه های مدرسه خصوصی برای فرزندش کار می کند. “نگران کننده است که مدارس نتوانند حمایت مورد نیاز خود را به ویژه برای کودکان با نیازهای ویژه دریافت کنند. قرار دادن کارکنان غیر مجاز در کلاس های درس با کودکان [with] نیازهای شدید نه تنها خطرناک است بلکه کاملاً مورد غفلت قرار می گیرد.

شهردار دو بلاسیو بارها گفته است که هزاران گزینه جایگزین آماده است – بیش از 9000 معلم و 5000 دستیار شغلی – و شهر قصد دارد برای جلب آنها در موقعیت های اضافی به آنها حقوق بپردازد. اما چندین مدیر به WNYC/Gothamist گفتند که آنها حتی قبل از اجرایی شدن دستور واکسن ، در تامین زیردریایی ها مشکل دارند.

مدیران همچنین در مورد کمبود کارکنان غیر آموزشی ، از جمله عوامل ایمنی مدارس و کارگران کافه تریا ، که میزان واکسیناسیون پایین تری داشتند ، زنگ خطر را به صدا درآوردند. تا روز دوشنبه ، حدود 84 درصد از عوامل ایمنی مدرسه یک گلوله دریافت کرده بودند ، اما مدارسی که معمولاً ماموران ایمنی زیادی در وظیفه خود هستند ممکن است امروز تعداد کمتری داشته باشند. با این حال ، پورتر گفت که وزارت آموزش و پرورش اطمینان داده است که همه مدارس دارای امنیت هستند. او گفت: “ما کارمندانی را که در ساختمان های مدرسه کار نمی کنند به ساختمان مدرسه کشانده ایم.”

بیش از 500 کارمند از امکانات درمانی یا مذهبی برخوردار شده اند ، این بدان معناست که آنها همچنان حقوق می گیرند ، اما باید در خارج از مدرسه کار کنند. سایر کارکنان واکسینه نشده باید مرخصی بدون حقوق بگیرند – و می توانند بیمه درمانی خود را حفظ کنند – یا می توانند استعفا دهند. شهردار دو بلاسیو گفت که او علاقه ای به اخراج افراد ندارد ، او می خواهد آنها را واکسینه کنند و وقتی این کار را کردند ، آنها می توانند به کار خود بازگردند.

به مدارس دستور داده شد که کارمندانی با لیستی از کارگرانی که نمی توانند بیایند در درب خانه حضور داشته باشند ، اگرچه اگر این کارکنان در آخر هفته واکسینه شوند و مدارکی را نشان دهند ، می توانند وارد ساختمان شوند. پورتر گفت: “مردم صبح امروز با کارت های واکسیناسیون خود حاضر می شوند.” دی بلاسیو با اشاره به تأثیر دستورات در جاهای دیگر ، گفت که او همچنین انتظار دارد که کارکنان بیشتری به زودی عکس بگیرند و به سر کار بازگردند.

این یک داستان در حال تحول است و به روز خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *