با این حال ، ادعای دیگر بایدن - که تورم "موقتی" است ، ثابت شده است که اشتباه است

با این حال ، ادعای دیگر بایدن – که تورم “موقتی” است ، ثابت شده است که اشتباه استوزارت کار روز چهارشنبه گزارش داد که قیمت ها مجددا در ماه سپتامبر افزایش یافت و این روند را در اقتصاد بیشتر دوره ریاست جمهوری جو بایدن متزلزل کرد. آنقدر به قول او که تورم فقط “موقتی” بود.

بریز در ماه ژوئیه مدعی شد که تورم از 1.4 درصد در ماه ژانویه (ماه گذشته دونالد ترامپ در ریاست جمهوری) به 5.4 درصد رسید. در ماه ژوئن

با این حال ، در ژوئیه ، آگوست و سپتامبر CPI در بالاترین سطح 13 سال گذشته باقی ماند – و هیچ نشانه ای از کاهش به زودی نشان نمی دهد. مقامات فدرال رزرو در حال حاضر هشدار می دهند که تورم ممکن است بیش از آنچه تصور می شد ادامه یابد.

قیمت مواد غذایی ، بنزین ، وسایل نقلیه جدید و سایر کالاها در سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است. مقامات تامین اجتماعی گفتند مزایا باید 5.9 درصد افزایش یابد که بیشترین افزایش است در 40 سال، برای حفظ سرعت / برای حفظ سرعت. و در حالی که بایدن در مورد افزایش دستمزدها هم مباهات می کرد ، اما آنها به سرعت قیمت ها افزایش نیافتند ، بنابراین آمریکایی ها موقعیت خود را از دست دادند.

بیایید با آن روبرو شویم: تورم اساساً مالیاتی است که بیشترین آسیب را به فقرا و طبقه متوسط ​​وارد می کند ، به ویژه کسانی که درآمد ثابتی دارند و افرادی که پس انداز دارند. و دستور کار بایدن باعث رونق شدید شده است: در ماه مارس ، دموکرات ها هفته ای 300 دلار پاداش به افرادی که به سر کار برنمی گردند دادند ، که باعث تشدید کمبود نیروی کار و مسائل زنجیره تامین شد.

کمبود نیروی کار باعث شده است که کشتی های باری بی شماری در خارج از بنادر ایالات متحده با 250 هزار کانتینر در انتظار تخلیه قرار بگیرند و حیاط های راه آهن نیز پشتیبانی شوند. هزینه حمل یک ظرف 30 هزار دلار از آسیا ، در حالی که قبل از همه گیری فقط 3000 دلار بود. شما هستید پرداخت این هزینه ها با قیمت های بالاتر – اگر اصلاً می توانید کالا را تهیه کنید.

روز چهارشنبه ، بایدن زمان تمدید ساعت بندر را اعلام کرد ، اما مشخص نیست که چگونه می تواند بحران کارگران را کاهش دهد. در همین حال ، پایان قرنطینه کرونا باعث افزایش تقاضای فزاینده شده است ، با این حال لایحه هزینه 2 تریلیون دلاری دموکرات ها در ماه مارس – و تلاش آنها برای خرج یک تریلیون دیگر – فقط گاز را کاهش داده است. (همانطور که 120 میلیارد دلار در ماه فدرال رزرو عرضه پول را افزایش داد.)

ادعای بایدن مبنی بر اینکه تورم بالا “موقتی” و “مورد انتظار” است معمولی است: او اصرار داشت که بحران مرزی فصلی بوده و حتی “بحران” نیست. و اشتباه ناموفق او از افغانستان به “موفقیت” بزرگی دست یافت.

افت مداوم رتبه های محبوبیت او می گوید آمریکایی ها او را نمی خرند. خوب ، با توجه به اینکه تورم بایدن حقوقشان را جذب می کند ، آنها نمی توانند آن را بپردازند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *