با رژیم کتوژنیک چه می توانید بخورید؟ با اسرار چربی سوزی آشنا شوید

با رژیم کتوژنیک چه می توانید بخورید؟

رژیم کتوژنیک اساساً رژیمی است که بدن را از سوزاندن قند به چربی سوز تبدیل می کند. حدود 99 درصد از جمعیت ولد رژیم غذایی دارند که باعث می شود بدن آنها قند بسوزاند. در نتیجه ، کربوهیدراتها منبع اصلی سوخت شما پس از هضم کربوهیدراتها هستند. این روند باعث افزایش وزن افراد می شود ، اما رژیم چربی و کتون باعث کاهش وزن می شود. در حالی که س questionsالاتی را مطرح می کنید که می توانید با رژیم کتوژنیک بخورید ، ابتدا 30 تا 50 گرم کربوهیدرات در روز بخورید. سپس اجازه دهید در مورد آنچه می توانید در بشقاب خود داشته باشید و نحوه تأثیر رژیم کتوژنیک بر سلامت شما بیشتر بدانیم.

اهمیت احتیاط قند در رژیم کتوژنیک

کتو با حذف قند از رژیم غذایی مشتق از کربوهیدرات ها بدن شما را از قند سوز به چربی سوز تبدیل می کند. اولین کاهش واضحی که باید از رژیم فعلی خود انجام دهید ، قند و غذاهای شیرین است. اگرچه شکر یک هدف قطعی برای حذف است ، اما رژیم کتوژنیک بر محدود کردن کربوهیدرات ها تمرکز دارد. ما باید در مورد انواع قندها و مواد مغذی مراقب قند باشیم. حتی یک سیب زمینی سفید که کربوهیدرات بالایی دارد ممکن است مانند قند طعم شیرینی روی زبان نداشته باشد. اما هنگامی که پس از هضم به جریان خون شما وارد می شود ، آن کربوهیدرات ها قند ساده ای را که به نام گلوکز معروف است به بدن شما اضافه می کنند. حقیقت این است که بدن ما فقط می تواند مقدار زیادی گلوکز را قبل از ریختن آن در جای دیگر در سیستم ما ذخیره کند. گلوکز اضافی تبدیل به چربی می شود که در ناحیه معده تجمع می یابد ، دسته های عشق و غیره.

پروتئین و محل آن در کتو

یکی از منابع کربوهیدرات ها که برخی افراد در رژیم غذایی خود نادیده می گیرند ، پروتئین است. مصرف بیش از حد پروتئین بسته به میزان تحمل بدن باعث افزایش وزن می شود. از آنجا که بدن ما پروتئین اضافی را به قند تبدیل می کند ، ما باید مقدار پروتئین مصرفی خود را تعدیل کنیم. تعدیل مصرف پروتئین بخشی از نحوه خوردن کتوژنیک و کاهش وزن است. اول از همه ، تحمل روزانه پروتئین خود را مشخص کرده و از آن به عنوان راهنمای حفظ مصرف مطلوب مواد مغذی استفاده کنید. دوم ، پروتئین خود را از میان غذاهایی مانند تخم مرغ ارگانیک بدون قفس و گوشت های تغذیه شده با علف انتخاب کنید. در نهایت ، غذاهای متنوعی تهیه کنید که خوشمزه هستند و علاقه به رژیم غذایی را حفظ می کنند. به عنوان مثال ، یک استیک 5 اونسی و چند تخم مرغ ممکن است مقدار ایده آل پروتئین روزانه را برای برخی از افراد تأمین کنند.

میزان کالری دریافتی در رژیم کتوژنیک

کالری یکی دیگر از نکات مهم در مورد آنچه می توانید در رژیم کتوژنیک بخورید است. انرژی حاصل از کالری غذاهایی که مصرف می کنیم به بدن ما کمک می کند تا عملکرد خود را حفظ کند. بنابراین ، ما باید کالری کافی برای تامین نیازهای تغذیه ای روزانه خود مصرف کنیم. شمارش کالری برای بسیاری از افرادی که رژیم های دیگر را دنبال می کنند ، یک بار سنگین است. اما به عنوان یک رژیم کتوژنیک ، نگران شمارش کالری نباشید. اکثر افرادی که رژیم کم کربوهیدرات دارند با خوردن مقدار کالری روزانه 1500-1700 کیلوکالری راضی هستند.

چربی ، خوب و بد

چربی بد نیست ، در واقع بسیاری از چربی های سالم و خوب در غذاهای کامل مانند آجیل ، دانه ها و روغن زیتون وجود دارد. چربی های سالم بخشی جدایی ناپذیر از رژیم کتوژنیک هستند و به صورت اسپرد ، میان وعده و مواد غذایی در دسترس هستند. تصورات غلط در مورد مصرف چربی این است که مقدار زیاد آن ناسالم است و باعث افزایش وزن می شود. در حالی که هر دو ادعا درست است ، چربی مصرفی ما علت مستقیم چربی موجود در بدن ما نیست. در عوض ، قند موجود در هر ماده مغذی که مصرف می کنیم همان چیزی است که در نهایت به چربی بدن ما تبدیل می شود.

مواد مغذی خود را عاقلانه متعادل کنید

گوارش باعث می شود قندهایی که می خوریم جذب جریان خون شده و مقدار اضافی آن به سلول های چربی ما منتقل شود. محتوای کربوهیدرات بالا و مصرف زیاد پروتئین ، چربی اضافی بدن را تولید می کند ، زیرا مواد مغذی در این مواد مغذی وجود دارد. بنابراین ، مصرف بیش از حد هر ماده مغذی ناسالم است و باعث افزایش وزن می شود. اما یک رژیم غذایی سالم شامل تعادل پروتئین ، کربوهیدرات و چربی با توجه به میزان تحمل بدن شما است.

تقریباً همه می توانند رژیم غذایی کتوژنیک را با پشتکار و تلاش کافی انجام دهند. علاوه بر این ، ما می توانیم تعدادی از بیماری های بدن را به طور طبیعی با کتو تعدیل کنیم. مقاومت به انسولین ، قند خون ، التهاب ، چاقی و دیابت نوع 2 برخی از شرایط سلامتی هستند که کتون ها می توانند به تثبیت آن کمک کنند. هر یک از این شرایط ناسالم برای قربانی که از رژیم کتوژنیک سالم پیروی می کند ، کاهش یافته و عادی می شود. غذاهای کامل کم کربوهیدرات ، پرچرب و متوسط ​​مزایای این رژیم را تغییر می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *