با نزدیک شدن مهلت واکسن ، بیمارستان ها و خانه های سالمندان خود را برای استعفا و اخراج آماده می کنند

با نزدیک شدن مهلت واکسن ، بیمارستان ها و خانه های سالمندان خود را برای استعفا و اخراج آماده می کنند


دوشنبه مهلت کارکنان بیمارستان ها و خانه های سالمندان در سراسر نیویورک است که در صورت تمایل به حفظ شغل خود حداقل یک تزریق کووید -19 انجام دهند و گروه های صنعت مراقبت های بهداشتی نگرانی هایی را مطرح کرده اند که می تواند منجر به کمبود کارکنان در برخی از مراکز شود. به

بر اساس داده های ایالتی ، در شهر نیویورک 83 درصد از کارکنان بیمارستان و 84 درصد از کارکنان خانه های سالمندان تا 22 سپتامبر به طور کامل واکسینه شده اند. بسیاری حداقل روند واکسیناسیون را آغاز کرده اند ، اگرچه ارقام دقیقی در دست نیست.

فرماندار کتی هوخول صبح پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در دفتر مرکز شهرش گفت: “ما می توانیم تعداد آنها را افزایش دهیم ، من از آن اطمینان دارم.” “اگر بتوانیم مخالفان را بفهمیم که چه قدرتی دارند و می توانند به ما در بازگشت به حالت عادی کمک کنند ، می تواند یک وضعیت ایده آل باشد ، و من از آنها می خواهم که آن را ببینند.” [from] این دیدگاه. “

از آنجا که این شرایط در تابستان رایج شد ، اتحادیه های اصلی مراقبت های بهداشتی در نیویورک با دستور واکسن مخالفت کردند و برخی از کارگران علیه آنها تجمع کردند یا بی سر و صدا از رعایت آن خودداری کردند. اما علیرغم اعتراضاتی که اعتراضات را برانگیخت ، دستور واکسن که قبلاً در سیستم بهداشت نیویورک-پرسبیتری آغاز شده است ، بسیار موفق بوده است.

شبکه بیمارستان اولین مورد در ایالت نیویورک بود که چنین سیاستی را وضع کرد. بر اساس داده های ارائه شده توسط سخنگو ، کمتر از 250 نفر از 48000 کارمند و پزشک سیستم بهداشت از دریافت واکسن خودداری کرده اند. این میزان انطباق بیش از 99 است. در پزشکی ویل کرنل ، وابسته به NewYork-Presbyterian ، پذیرش 98.6٪ از 23 سپتامبر است و تنها 120 نفر از 8500 هیات علمی و کارکنان واکسینه نشده باقی مانده است.

نیویورک پرسبیتریان در بیانیه ای گفت: “ما به ارائه مراقبت های استثنایی در تمام بیمارستان های خود ، بدون وقفه ادامه خواهیم داد.”

با این حال ، سنگرها همچنان باقی هستند. NewYork-Presbyterian مهلت ماموریت خود را از 1 سپتامبر تا 15 سپتامبر افزایش داده است تا به کارکنان زمان بیشتری بدهد. وی سپس کارکنان غیر واکسینه شده را از خدمت خارج کرد و به آنها هفت روز فرصت داد تا قبل از اینکه شغل خود را به طور دائم از دست بدهند ، مدرک واکسیناسیون را نشان دهند. ویل کرنل کارکنان واکسینه نشده را بلافاصله در 1 سپتامبر در مرخصی بدون حقوق قرار داد ، اما تا 30 سپتامبر فرصت داد تا شغل خود را نجات دهند.

ممکن است در پاسخ به دستور دولت ، برخی از کارکنان مراقبت های بهداشتی واکسینه نشده روز دوشنبه بدون دریافت مهلت مشابه شغل خود را از دست بدهند. سخنگوی وزارت بهداشت ایالت گفت که این بر عهده کارفرمایان جداگانه است که نحوه اجرای این سیاست را تعیین کنند.

سیستم سلامت کوه سینا ، که دستور آن در 13 سپتامبر به اجرا درآمد ، گفت که انتظار دارد کمتر از 1 of از 43000 کارمند خود را به دلیل این سیاست از دست بدهد ، اگرچه رقم مشخصی ارائه نمی کند یا نشان نمی دهد که هیچ کس نبوده است. هنوز اخراج شده

تجربه این بیمارستان ها می تواند برای سراسر کشور خوشایند باشد. اما داده های دولتی نشان می دهد که میزان واکسیناسیون در بیمارستان ها و خانه های سالمندان به طور گسترده ای متفاوت است و برخی ممکن است دو برابر بیشتر از کارکنان اخراج شده و استعفا دهند. بسیاری از تأسیسات هنوز در تلاش برای افزایش نرخ واکسیناسیون و تدوین برنامه های احتمالی برای کارمندانی هستند که با نزدیک شدن به مهلت مقرر ترک می کنند.

برای بدترین ها آماده شوید

خانه های سالمندان ، که در حال حاضر با چالش های استخدام و نگهداری روبرو هستند ، ممکن است به ویژه در برابر کمبود کارکنان آسیب پذیر باشند. مایکل بالبونی ، مدیر اجرایی انجمن تأسیسات مراقبت های بهداشتی نیویورک بزرگ ، یک سازمان تجاری برای اپراتورهای خانه سالمندان ، در ایالت نیویورک برای ایجاد یک سیستم کمک متقابل بین اپراتورهای خانه سالمندان ، لابی می کند ، بنابراین اگر امکانات مورد نیاز کم باشد ، آنها می توانند درخواست کنند یک نسخه پشتیبان از سایر خانه های سالمندان.

بالبونی می گوید: “افرادی هستند که فکر می کنند حالشان خوب خواهد بود. این افراد واکسیناسیون بالایی برای پرسنل خود دارند.” “سپس امکانات دیگری وجود دارد که صراحتا با کارکنان در آغاز کار مشکل داشتند و با نرخ واکسیناسیون مشکل داشتند.”

جیمز کلین ، رئیس LeadingAge نیویورک ، که نماینده خانه های سالمندان غیرانتفاعی است ، گفت مناطق خاصی در خارج از شهر نیویورک در برابر این دستور با مقاومت بیشتری روبرو هستند. اما بالبونی گفت که امکانات فردی وجود دارد که در سطح ایالت تحت تأثیر قرار می گیرد.

وی گفت که مراکز با نرخ واکسیناسیون پایین شروع به توسعه برنامه های احتمالی کرده اند که شامل توقف ورود جدید به تاسیسات در برخی موارد یا محدود کردن برخی از عملیات است که به پرسنل اضافی نیاز دارد.

هوچول روز پنجشنبه گفت که با تنظیم کننده ها و اتحادیه های ایالتی و فدرال کار می کند تا ببیند آیا کارکنان مراقبت های بهداشتی معتبر از ایالت ها یا کشورهای دیگر می توانند به پر کردن خلا کمک کنند. روز شنبه ، دفتر فرمانداری اعلام کرد که در صورت لزوم اعلام وضعیت اضطراری که به متخصصان مراقبت های بهداشتی خارج از ایالت ، فارغ التحصیلان اخیر و همچنین کارگران بازنشسته و سابق تمرین کننده اجازه می دهد در ایالت نیویورک پزشکی انجام دهند ، آماده است. اعضای آموزش دیده گارد ملی نیز ممکن است به وظیفه فراخوانده شوند.

در بیانیه فرماندار آمده است: “وزارت کار بخشنامه هایی صادر کرده است تا مشخص شود کارگرانی که به دلیل امتناع از واکسیناسیون اخراج شده اند در صورت درخواست معتبر و تأیید شده توسط پزشک برای اقامت درمانی ، مشمول بیمه بیکاری نمی شوند.” در آینده نزدیک ، هوچول همچنین بر درخواست از کارکنان مراقبت های بهداشتی تمایل ندارد که آستین های خود را بالا بزنند.

بالبونی گفت که فکر نمی کند چند روز دیگر قبل از اجرایی شدن فرمان ، تغییری ایجاد کند.

وی گفت: “این در مورد واکسن تردیدی نیست.” “این امتناع از واکسن است. آنها به سادگی نمی خواهند در این تلاش شرکت کنند.”

ممکن است عملكردهای بیمارستانی در محوطه دانشگاه یا حتی در واحدهای منفرد عواقبی را به دنبال داشته باشد. یک بیمارستان در شمال کشور اوایل ماه جاری خبر داد و اعلام کرد که به دلیل کمبود کارکنان به دلیل استعفای ناشی از دستور واکسن ، به طور موقت بچه دار شدن را متوقف می کند.

سخنگوی Northwell Health ، بزرگترین ارائه دهنده خدمات درمانی خصوصی در ایالت با بیش از 77000 کارمند ، گفت که حدود 10 درصد از کارکنان آن هنوز به طور کامل واکسینه نشده اند. بر اساس دستور ایالت مشخص نیست که چند نفر حداقل یک بار شلیک کرده اند. چند صد معافیت مذهبی درخواست شده است.

از روز دوشنبه ، نورثول قصد دارد هشدار و حتی اخراج کارمندانی را که اقدام به شلیک نکرده و درخواست معافیت مذهبی نکرده اند ، آغاز کند و از مدیران ارشد شروع کرده و در زیر کار کند.

دستور واکسن در ابتدا سعی داشت هرگونه استثنائات مذهبی را حذف کند ، اما این شرط در دادگاه فدرال محدود شده است. در حالی که این موضوع در حال تعلیق است ، کارگران خانه سالمندان و بیمارستان ها همچنان می توانند در صورت اجازه کارفرمای خود برای معافیت های مذهبی اقدام کنند و هرکسی که مدعی معافیت مذهبی است نمی تواند به دلیل عدم دریافت واکسیناسیون توبیخ شود.

تاریخ تعیین شده دادگاه روز سه شنبه 28 سپتامبر توسط قاضی فدرال لغو شد. در عوض ، هر دو طرف پرونده خود را در پاسخ های کتبی ارائه می دهند. تا زمانی که قاضی فدرال بر اساس این اسناد حکمی صادر نکند ، حکم محدودیت موقت در مورد معافیت های مذهبی به قوت خود باقی است ، طبق پرونده های دادگاه فدرال ، حداکثر تا 12 اکتبر باید صادر شود.

سخنگو گفت: “نورثول می خواهد به مردم اطمینان دهد که مراقبت از بیماران تحت تأثیر دستور واکسن 9/27 ایالت نیویورک قرار نخواهد گرفت.” امکانات سرپایی

در سراسر سیستم بیمارستان دولتی شهر ، تنها 85 درصد از کارکنان به طور کامل واکسینه شده اند ، علیرغم دستور قبلی که کارگران شهر را ملزم می کرد عکس های خود را دریافت کنند یا آزمایش هفتگی را انجام دهند. سخنگوی نیویورک هلث+ نگفت که چند کارمند حداقل مراحل واکسیناسیون را آغاز کرده اند.

در NYU Langone Health ، سخنگوی بیمارستان پنجشنبه گفت 96٪ از کارکنان سیستم بیمارستان حداقل یک تزریق انجام داده اند یا سرانجام تسلیم شده و برای گرفتن یک قرار ملاقات تعیین کرده اند.

پیا گروس ، رئیس انجمن مراقبت های بهداشتی ایالت نیویورک ، که نماینده بیمارستان ها است ، گفت که سازمان او با اعضا برای رفع کمبودهای احتمالی نیروی کار کار می کند.

اما ، او اضافه کرد ، “خبر خوب این است که دستور کار می کند. نرخ واکسیناسیون در مراکز مراقبت های بهداشتی در سراسر ایالت افزایش یافته است.”

این داستان برای افزودن بیانیه فرماندار هوچول در مورد اعلام اضطراری احتمالی به روز شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *