بختیاری زاده: قهرمانی نباید چکش سرمربی جدید باشد/ تکثرگرایی همیشه عنصر تخریب استقلال بوده است


سهراب بختیاری زاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با اشاره به قهرمانی بدون باخت استیگلال و ثبت رکوردهای مختلف، اظهار داشت: در ابتدا وظیفه دارم به عزاداران و مردم شریف آبادان تسلیت بگویم. ما نباید احساس کنیم که همه چیز تمام شده است، زیرا می دانم که برخی به دنبال عزیزان خود هستند و به نوعی گم شده اند. ما نباید خانواده های داغدار را فراموش کنیم. امیدوارم این اتفاق برای عزیزانمان تکرار نشود.

استیگلال نباید برای فصل بعد قهرمانی را با خودش ببرد.

وی افزود: چند سال بعد قهرمان شدن این تیم برای هواداران اهمیت خاصی داشت و خوشبختانه این اتفاق افتاد. البته با قهرمانی رکوردهای زیادی شکسته شد. مثلا چند گل زدند و نباختند. پس از آمدن مصطفی آجورلو، اشغال قوت گرفت. عملکرد مدیریت به گونه ای بود که در همه زمینه ها بر عملکرد تیم تاثیر مثبت داشت. این نشان می دهد که در سال های گذشته اگر استاگلال نمی توانست قهرمان شود، شرایطش خوب نبود و مشکلات زیادی وجود داشت که بیشتر آن مربوط به بی ثباتی به خصوص در مدیریت باشگاه بود.

مدافع سابق استلگال گفت: اما اکنون شرایط خوبی دارد. امیدوارم این قهرمانی اشتباهات سال های قبل را تکرار نکند و به اهداف بزرگی دست پیدا کند. همچنین نباید فکر کند که همه چیز تمام شده و قهرمانی را برای فصل آینده با خود همراه کند. فصل آینده 100 درصد برای تیم سخت تر است. آنها باید خیلی سخت برنامه ریزی و سازماندهی کنند تا بهتر برای فصل آینده آماده شوند.

بختیاری زاده با بیان اینکه هواداران انتظار دارند این قهرمانی تکرار شود و در آسیا نیز نتایج خوبی کسب شود، گفت: هدف طبیعی استیگال این است که قهرمانی را ببندد و هر فصل برای آن آماده شود. با این حال ایران سابقه طولانی این تیم در آسیا را دارد. اینکه بخواهیم هر فصل برای قهرمانی بجنگیم عجیب نیست اما اگر بخواهیم الان و بخصوص بعد از رفتن فرهاد این تفکر را کنار بگذاریم کار را برای هر مربی سخت می کند. درخواست ما باید منطقی باشد.

آنها از امروز باید با فراموشی قهرمانی خود را برای فصل سخت پیش رو آماده کنند.

وی افزود: به جای ایجاد بار روانی و سنگین برای هواداران، پیشکسوتان و هواداران، کادرفنی و بازیکنان جدید استگلال سعی کنید تیم استقلال را به عنوان قهرمانی برای فصل جدید آماده کنید، قالب تیمی، برنامه سازماندهی درستی است و مهمتر از آن. در فوتبال شما می توانید همه ویژگی ها را در نظر بگیرید و همه چیزهای حرفه ای را داشته باشید اما قهرمان نشوید اما حتی اگر قهرمان نشود نمی توان منکر ارزش تیمی شد که خوب کار کرده و برنامه ریزی خوبی داشته است.

مدافع سابق آبی ها درباره جدایی فرهاد مجیدی صحبت کرد و برخی فکر کردند بهتر است او با تیمش ادامه دهد، گفت: ماندن و کار یا رفتن و استعفا یک تصمیم شخصی است. من نمی توانم در مورد تصمیمات شخصی هیچ بازیکن یا مربی صحبت کنم. آنچه مسلم است عملکرد در یک فصل بسیار خوب بوده است. اگر کادرفنی می ماندند و به راه خود ادامه می دادند بهتر بود اما او تصمیم گرفت به هر حال برود و امیدوارم در تیم جدیدش موفق باشد.

وی افزود: با احترام به حروف و ستاره ها، همه بازیکنان و مربیان سال هاست که می آیند و می روند، ماندگارترین و مهم ترین چیز نام باشگاه استیگلال و هواداران دلسوز آن است که واقعا این تیم را دوست دارند. نقطه عطفی در تاریخ باشگاه. از امروز، باشگاه Eastgull باید قهرمانی فصل گذشته را فراموش کند. باشگاه و اعضای تیم باید خود را به طور حرفه ای و به درستی برای فصل سخت آینده آماده کنند. این بهترین کار اگر با قهرمانی باشد. اگر نه، پس این موضوع را نباید مثل چکش بر سر مربی جدید له کرد که چرا تیم دوباره پیروز نشد منطقی نیست اما باید شرایطی را برای آنها فراهم کنیم که در محیطی آرام و حرفه ای قهرمان شوند راه مبارزه زیرا قهرمانی مهمتر از قهرمانی است.

بگذارید آجورلو در آرامش بهترین انتخاب را انجام دهد.

بختیاری زاده به استراماسیونی و لسیسکو و جواد نیکونوم به عنوان گزینه های خارجی برای هدایت تیم در فصل جدید اشاره کرد و با اشاره به گزینه ایرانی گفت: آجورلو به اندازه کافی در فوتبال دارد و تجربه هم دارد. مدیریت باشگاه را قادر می سازد تا بهترین تصمیمات و انتخاب ها را در آرامش اتخاذ کند. با این حال برای استقلال اهداف و برنامه هایی دارد که از جزئیات آن اطلاعی نداریم. مهم است که استیگالال برای اهداف بزرگتر تلاش کند و در عین حال ثبات خود را حفظ کند.

وی با توجه به اینکه صرف ذکر نام نیکونوم باعث فعالیت فضای مجازی و ایجاد تفرقه می شود، گفت: این شرایط به هیچ وجه نمی تواند به آینده آزادی کمک کند. وقتی فرهاد برای فصل گذشته انتخاب شد، باخت های خوب و بد هم داشت. شاید قهرمان نشود اما بعد از قهرمانی همه تایید کردند که او بهترین گزینه است. کسی نمی دانست که استیگالال در پایان فصل قطعا برنده خواهد شد. یک طرف فوتبال کام شیرین است و طرف دیگر شکست. ما باید این را بپذیریم. آنها باید به مدیر عامل باشگاه اجازه دهند تا در یک محیط آرام و متمرکز بهترین انتخاب را انجام دهد.

مدافع سابق استیگال گفت: آجورلو سال ها در فوتبال بوده و در تیم های بزرگی مانند پاس بازی کرده است. او فرصت های زیادی برای بهترین انتخاب ها دارد. چند فرقه گرایی آزادی را از بین برده است و هر هواداری چه خارجی و چه خارجی را از بین برده است. ایرانی، باید مورد حمایت همه گروه ها باشد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.