برای توسعه لرستان تسلیم نشده ایم و برنامه داریم/ در 7 ماه گذشته به اندازه 4 سال پیش عمل کرده ایم.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، سریس ابراهیمی در نشست با شورای ائتلافی استان لرستان اظهار داشت: در حوزه تولید با چالش فرهنگی مواجه هستیم.

وی افزود: ما مردمی پرمصرف و کم کار هستیم و دایره لغات گسترده ای داریم اما در عمل نیستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لارستان توضیح داد که چرا پس انداز بانکی مردم استان با جمعیت یک میلیون و 800 هزار نفر باید کمتر از نصف پس انداز مردم یک میلیون و 300 هزار نفری یزد باشد. و گفت: در سال 1397 درآمد سرانه مردم لرستان یک میلیون و 500 هزار تومان است در حالی که میانگین کشوری 52 میلیون و 700 هزار تومان است و چون بیکار و پرمصرف هستیم تنها استانی هستیم که مصرف داریم. بیشتر از درآمد ما است

ابراهیمی خاطرنشان کرد: البته نباید تسلیم شویم، بلکه باید برای توسعه استان برنامه داشته باشیم و برای توسعه لرستان نیز برنامه داشته باشیم تا در این مدت کوتاه احیاء شود. می تواند باشد کارخانه دورود خمر پس از 10 سال رکود زمینه اشتغال 60 نفر را فراهم می کند.

وی همچنین به تصویب تسهیلات برای 2400 طرح صنعتی، کشاورزی و خدماتی اشاره کرد و گفت: 160 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای شروع فاز اول شیر خشک بروجرد و ایجاد اشتغال برای 58 نفر، 3 هزار نفر برای آغاز مرحله اول دامپروری. . راسی دلفان در کنار رفع مشکلات، حقوق ماشین سازی خرم آباد که فاز اول آن یعنی سازه آن با 120 کارگر تکمیل شده و فاز دوم آن در حال انجام است، از دیگر اقداماتی است که قابل توصیه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لارستان گفت: موافقت شرکت آمیدرو برای مطالعه طرح های صنعتی، صدور مجوز پایانه سنگ خرم آباد، اخذ تفاهم نامه پارک علم و فناوری و کارخانه نوآوری. اجرای اقتصاد دانش بنیان و همچنین گاوداری نیم هزاری راس درود در این دوره آغاز شد.

ابراهیمی همچنین به مصوبات سفر رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: تمدید مهلت کمک ارزی بایرافلاک به مبلغ 24 میلیون یورو، صدور مجوز بهره برداری از مرحله دوم پالایشگاه پلدختر، 50 میلیارد حلالیت. مشکلات تخصیص رسیدگی به مشکلات یخچال بوژان و همچنین چاه زاگرس که امیدواریم تا پایان شهریور وارد چرخه تولید شود از مصوبات سفر رئیس جمهور است.

وی گفت: موافقت بانک ملی برای تامین مالی شبکه برق و گاز آهک هیدراته پلدختر با 300 میلیارد تومان و پرداخت 500 میلیارد تومان سیلیکون متال و تسهیلات به پالایشگاه پلدختر از دیگر مصوبات سفر رئیس جمهور است.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی ما در حوزه کشاورزی نبود پایانه صادراتی است، بیان کرد: با وجود اینکه استان کشاورزی هستیم، اما سهم صادراتی ما در این بخش کمتر از 2 درصد است زیرا کشاورزی ما سنتی و برجسته است. یکی از زیرساخت های اساسی صادرات محصولات کشاورزی، پایانه صادراتی است که مجوز آن در دستور کار قرار دارد.

ابراهیمی همچنین به مصوبه بانک صنعت و معدن کشور با 350 میلیارد تومان وام برای کارخانه یخچال خرم آباد، 200 میلیارد تومان برای تولید سیمان سفید و 550 میلیارد تومان برای تولید لاستیک خرم آباد اشاره کرد و گفت: خرم آباد و اخذ تاییدیه. برای منطقه ویژه اقتصادی بین بروجرزون. مواردی است که می توان پیشنهاد داد، از 3 منطقه ویژه اقتصادی لارستان، دو منطقه به تصویب این دولت رسیده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه در هفت ماه فعالیت نمی توانیم معجزه کنیم، گفت: حاضرم این بحث را مطرح کنم که اگر مدیریت چهار سال گذشته استان در این هفت ماه نیمی از کار بوده است. انجام شده. (در زمینه اقتصادی) کار کرد، من یکی هستم که روز نمی مانم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لارستان گفت: می دانیم هر جا که هستیم باید در قبال نظام و ارزش ها پاسخگو باشیم چرا که سرنوشت مشترکی داریم و در واقع با این انقلاب زندگی خود را گذرانده ایم، ما جزو زمره هستیم. آن دسته از مردم. که با تمام قوا از نظام دفاع می کنند.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه برنامه اقتصادی چهار ساله داریم، افزود: فعال سازی 193 واحد راکد در استان، تکمیل و شروع پروژه های نیمه تمام، 1600 هکتار شهرک صنعتی در چهار سال که 3200 هکتار جزء برنامه های ما است.

وی با بیان اینکه برای امسال 2.6 درصد رشد پیش بینی کرده ایم، گفت: قرار است 35 هزار و 340 میلیارد تومان در لرستان سرمایه گذاری کنیم که 4 هزار و 900 میلیارد تومان وام ملی، 740 میلیارد تومان وام استانی، 11600 میلیارد دلار است. تومان تسهیلات بانکی و 19 هزار میلیارد تومان متعلق به بخش خصوصی است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.