برخی از عوارض جانبی پروبیوتیک ها

از ابتدای زمان ، انسانها از پروبیوتیکها سود برده اند. آنها فقط آن را نمی دانستند با تعریف آن: “استفاده از گونه های خاص میکروارگانیسم ها برای ترویج تکثیر سالم میکروارگانیسم های مفید در انسان” می توانیم ببینیم که برخی از میکروارگانیسم ها به طور طبیعی برای ما مفید هستند.

سويه هاي اختصاصي باكتريها در صورت استفاده به مقدار مناسب براي سلامت و رفاه ما عالي هستند. مشخص شده است که آنها به بزرگسالان ، نوزادان و حتی حیوانات خانگی کمک می کنند تا بر مشکلات خاصی مانند یبوست و حتی اسهال غلبه کنند.

جامعه پزشکی ما پذیرفته است که رایج ترین انواع مکمل های پروبیوتیک عوارض جانبی شدید یا نامطلوبی ندارند. اما مانند سایر انواع مراقبت های پزشکی ، پروبیوتیک ها می توانند خطرات خاص خود را داشته باشند. مصرف پروبیوتیک ها در مقادیر اشتباه می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

برخی از عوارض جانبی احتمالی مکمل پروبیوتیک

1. در برخی موارد تورم یا افزایش تولید گاز در دستگاه گوارش وجود داشته است. تکثیر باکتری های مفید در داخل روده چیزی است که باعث این تورم می شود. این تورم که می تواند ناراحت کننده باشد ، تهدیدی برای سلامتی نیست.

2. درصورت استفاده از پروبیوتیک ها ، درصد کمی از افراد (تقریباً از هر میلیون نفر) ممکن است مستعد مشکلات باکتریایی دیگری باشند.

3. اندوکاردیت ، که التهاب پوشش داخلی حفره های قلب و دریچه های قلب (اندوکارد) است ، در یک مورد از مرد 53 ساله ای که سابقه تب روماتیسمی و کشیدن دندان اخیر داشت ، گزارش شد. به نظر می رسد التهاب ایجاد شده است مورد لاکتوباسیلوس. با این حال ، این نوع واکنش بسیار نادر است.

4. موارد دیگری از راه دور آبسه کبدی در افرادی که از مکمل های پروبیوتیک استفاده می کنند وجود داشته است. با این حال ، این بیماران با پاسخ ایمنی پایین به دلیل شرایط قبلی بیماری کرون یا HIV بودند.

5. افراد مبتلا به رگ ها کاتتریزاسیوندر صورت تکثیر بی رویه گونه ای از لاکتوباسیل ها نیز خطر ابتلا به سپسیس وجود دارد.

6. به نظر می رسد عفونت لاکتوباسیلوس در افراد مبتلا به سندرم روده کوتاه شایع تر است. این سندرم شرایطی است که در آن مواد مغذی به طور کامل جذب بدن نمی شوند زیرا طول روده به دلیل بیماری و جراحی کاهش یافته است.

7. افرادی که به دلیل پیوند عضو از داروهای ضد رد استفاده می کنند ، نباید مکمل های پروبیوتیک مصرف کنند.

پروبیوتیک ها برای کمک به هضم از نظر پزشکی استفاده می شوند. این سیستم گوارشی و ایمنی نوزادانی را که باکتری یا فلور مفیدی در بدن خود ایجاد نکرده اند ، تحریک می کند. هنگامی که باکتری های بومی در بدن جدید آنها ایجاد می شوند ، آنها برای دفاع از خود مجهز می شوند زیان آور میکروارگانیسم ها آنها همچنین می توانند غذای خود را به طور م digestثرتری هضم کنند.

افراد سالم نباید واقعاً نگران عوارض جانبی پروبیوتیک ها باشند زیرا در یک فرد سالم هیچ عوارض جانبی وجود ندارد. استثنا در مورد این مورد است اگر شما فردی هستید که عدم تحمل لاکتوز دارید. پروبیوتیک ها اغلب به محصولات لبنی مانند پنیر و شیر بدون چربی اضافه می شوند.

اگر کارایی سیستم ایمنی بدن شما در اثر سایر مسائل بهداشتی یا جراحی به خطر افتاده است ، قبل از شروع مصرف مکمل های پروبیوتیک با پزشک خود مشورت کنید. این امر در مورد افرادی که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی برای سایر بیماری ها استفاده می کنند نیز صدق می کند.

چندین گزینه برای مصرف پروبیوتیک ها وجود دارد ، بنابراین اگر یک نوع مکمل جواب نداد ، می توانید چیز دیگری را امتحان کنید. محصولات لبنی و کفیر یا نوشیدنی هایی از مخمر و حتی میسو (ادویه سنتی ژاپنی که از تخمیر برنج ، جو و / یا سویا ، با نمک و قارچ کوجیکین ، رایج ترین میسو تهیه شده با سویا تهیه می شود ، وجود دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *