برخی اطلاعات در مورد داروهای کاهش وزن با نسخه

قبل از عجله به داروخانه خود برای خرید یک داروی کاهش وزن، ممکن است بخواهید ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. انواع خاصی از افراد وجود دارند که پزشک برای آنها داروی کاهش وزن تجویز می کند و فقط آنها می توانند تعیین کنند که آیا شما واجد شرایط هستید یا خیر.

نسخه مورد نیاز است

در اصل، داروی کاهش وزن برای بیماران چاق برای کمک به کاهش وزن تجویز می شود. دلیل آن این است که برخی افراد نمی توانند تنها با رژیم غذایی و ورزش وزن کم کنند. طبق گفته FDA، افرادی که از داروهای کاهش وزن استفاده می کنند حدود 5 تا 10 درصد وزن خود را از دست می دهند.

نتایج ممکن است متفاوت باشد

مهم است که توجه داشته باشید که اثرات داروی کاهش وزن کاملاً به فرد بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر شما و یکی از دوستانتان داروی مشابهی را در یک بازه زمانی یکسان مصرف کنید، او ممکن است تا آنجا که می توانید پوند از دست ندهد. بهترین راه برای کاهش وزن با داروهای کاهش وزن، پیروی از رژیمی است که شامل یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم است.

انواع داروهای کاهش وزن

تقریباً تمام داروهای کاهش وزن تجویز شده به عنوان سرکوب کننده اشتها عمل می کنند. این به سادگی به این معنی است که آنها میل شما را به خوردن کاهش می دهند تا بتوانید از پرخوری و پرخوری جلوگیری کنید. داروهای کاهش وزن وجود دارند که به عنوان مسدود کننده چربی عمل می کنند مانند Xenical.

Xenical

این یک داروی کاهش وزن ضد چاقی است که توسط FDA در سال 1999 تایید شد. این دارو با مهار آنزیم لیپاز که مسئول تجزیه چربی رژیم غذایی است، عمل می کند تا بدن شما بتواند از آن استفاده کند.

Xenical روشی را که بدن شما قادر به جذب چربی است تا 30 درصد کاهش می دهد، بنابراین کالری کمتری در دسترس است که به کنترل وزن کمک می کند. با این حال، عوارض جانبی شامل نفخ، گرفتگی، مدفوع چرب و اسهال است.

مریدیا

مریدیا که در سال 1997 توسط FDA تأیید شد، یک داروی تجویزی برای کاهش وزن است که اشتهای شما را کاهش می دهد. در حالی که با افزایش سطوح مواد شیمیایی خاص مغز کار می کند، ممکن است ضربان قلب و فشار خون شما را نیز افزایش دهد، بنابراین برای کسانی که فشار خون بالا یا بیماری قلبی دارند توصیه نمی شود. سایر عوارض جانبی شامل بی خوابی، سردرد، یبوست و خشکی دهان است.