در پینترست به اشتراک بگذارید
تصویر از طریق mySugr

ما محصولاتی را که فکر می‌کنیم برای خوانندگان ما مفید هستند، اضافه می‌کنیم. اگر از طریق پیوندهای موجود در این صفحه خرید کنید، ممکن است کمیسیون کمی کسب کنیم. در اینجا روند ما است.

“رام کردن هیولای دیابت شما” استعاره ای عالی از کاری است که ما هر روز در زندگی با این وضعیت سعی می کنیم انجام دهیم، و با برنامه mySugr، راه سرگرم کننده ای برای انجام آن وجود دارد.

اگرچه mySugr دقیقاً در صحنه برنامه تلفن همراه دیابت کاملاً جدید نیست، اما از زمانی که توسط Roche Diabetes Care در سال 2017 خریداری شد و در سال‌های اخیر مربیگری شخصی دیابت را به پلتفرم خود اضافه کرد، دوباره مورد توجه قرار گرفته است.

تا پاییز 2021، بیش از 3.5 میلیون نفر مبتلا به دیابت در سراسر جهان از mySugr استفاده می کنند که بیش از نیمی از این کاربران در ایالات متحده هستند.

می‌خواهید یکی از دلایل اصلی این که چرا این برنامه بهتر از بسیاری از برنامه‌های موجود است را بدانید؟ این در واقع پتانسیل ایجاد انگیزه در افراد را برای مشارکت بهتر با مراقبت از دیابت خود دارد! در اینجا نگاهی به آنچه mySugr در ایالات متحده ارائه می دهد، از ثبت داده های استاندارد و تشخیص الگو گرفته تا آموزش های شخصی پیشرفته بهداشتی دیابت در حال حاضر در دسترس است.

مزایا و معایب

mySugr چیست؟

mySugr یک برنامه مدیریت دیابت است که به شما کمک می کند داده های قند خون خود را همراه با وعده های غذایی، ورزش، داروها و موارد دیگر ثبت کنید. گزارش های روزانه، هفتگی و ماهانه را ارائه می دهد که می توانید مستقیماً با پزشک خود به اشتراک بگذارید. همچنین به محاسبه دوز انسولین کمک می کند و ویژگی های مربیگری جدید آن را به یک برنامه آموزشی و پشتیبانی کامل با خدمات تبدیل می کند.

mySugr در سال 2012 در وین تأسیس شد و در سال 2017 به Roche پیوست. این شعار عالی دارد که مأموریت خود را به طور خلاصه بیان می کند: “دیابت را کمتر مکش کنید.”

این برنامه با استفاده از رویکرد گیمیفیکیشن برای ثبت اطلاعات دیابت، یک “همراه هیولا” را ارائه می دهد که هر فرد نامش را می گذارد و سعی می کند هر روز با ثبت داده ها، ماندن در محدوده یا فعالیت بدنی “رام” کند.

هرچه امتیاز بیشتری برای این فعالیت‌ها کسب کنید، با قرار دادن توپ و زنجیر بر روی هیولای متحرک، بهتر «دی هیولا» را رام کنید، به طوری که نمی‌تواند بیداد کند و روز، هفته یا ماه شما را خراب کند.

MySugr یک نسخه برنامه پایه رایگان و نسخه پریمیوم بالاتر را با هزینه اشتراک ماهانه ارائه می دهد.

برنامه رایگان mySugr

با استفاده از برنامه رایگان mySugr، می‌توانید داده‌های مهم درمانی مانند قند خون، وعده‌های غذایی، فعالیت، انسولین و موارد دیگر را ثبت کنید.

 • به شما امکان می دهد “هیولای دیابت” شخصی خود را نام ببرید (مال من Blood Sugar Bumble است، زیرا بدیهی است که …)
 • دارای یک رابط کاربری بصری است که به راحتی قابل خواندن است، حتی در نور خورشید
 • همه داده ها را در یک مکان با زمان ها و مکان های ثبت شده ارائه می دهد
 • میانگین ها و گزارش های مختلف هفتگی یا روزانه روند را تنها با یک کشیدن انگشت به چپ روی صفحه نمایش نشان می دهد
 • به شما امکان می دهد هر ورودی را بر اساس نیازهای مدیریت دیابت خود سفارشی کنید
 • به شما این امکان را می دهد تا پایگاه داده غذایی خود را با استفاده از هشتگ ها یا برچسب های دیگر ایجاد کنید تا روندها و الگوهای خود را بهتر شناسایی کنید
 • امکان ایجاد آسان گزارش‌های PDF را برای ارسال به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی شما فراهم می‌کند
 • یک “eA1C” یا مقدار تخمینی A1C را ارائه می دهد
 • با مترهای راهنمای Accu-Chek متصل می‌شود تا داده‌ها را بدون ثبت دستی همگام‌سازی کند (سایر مترها نمی‌توانند مستقیماً متصل شوند، اما می‌توانند به پلتفرم‌های دیجیتالی مانند Apple و Google پیوند دهند، جایی که ممکن است سایر داده‌های دستگاه دیابت در دسترس باشد)

ویژگی های mySugr PRO

جدای از ویژگی‌های ذکر شده در بالا، دو مورد از ویژگی‌های اضافی موجود در نسخه پرمیوم یا PRO mySugr به شرح زیر است:

عکس ها می‌توانید تقریباً از هر چیزی، خواه یک بشقاب غذا یا یک کیسه تنقلات یا یک بطری نوشیدنی، تصاویری اضافه کنید. همچنین می‌توانید از عکس‌های درمان هیپوگلیسمی خاصی که استفاده کرده‌اید، یا هر چیز دیگری که به شما کمک می‌کند سوابق خود را بهتر تجسم کنید، استفاده کنید.

جستجوهای هوشمند این برنامه با استفاده از یک ویژگی جستجوی هوشمند که شامل 50 برچسب به منظور مقایسه ورودی‌ها بر اساس مکان، زمان، متن فرم رایگان و غیره است، تجزیه و تحلیل داده‌های پیشرفته را ارائه می‌کند. ضبط دقیق رویدادها یا روندهای تکراری می‌تواند به شما کمک کند مدیریت گلوکز خود را بهتر تنظیم کنید و به مراقبت‌های بهداشتی کمک کند. حرفه ای ها برای کمک بهتر به شما

نسخه پریمیوم همچنین ویژگی‌های اضافی، از جمله یادآوری آزمایش قند خون، گزارش‌های PDF دقیق‌تر، و امکان همگام‌سازی قند سنج اضافی را که ممکن است استفاده کنید، ارائه می‌دهد.

مربیگری دیابت

مربی mySugr شما را با یک متخصص مراقبت و آموزش دیابت (CDCES) متصل می کند که می تواند از طریق برنامه، از طریق ایمیل یا پیام متنی، پشتیبانی، راهنمایی و کمک ارائه دهد. این متخصص مراقبت های بهداشتی می تواند به تجزیه و تحلیل داده های دیابت شما کمک کند و بینش هایی را بر اساس اهداف یا سؤالات خاص شما ارائه دهد. می‌توانید «بپرسید و بروید»، به این معنی که وقتی به کمک یا مشاوره نیاز دارید، می‌توانید به سادگی به mySugr در تلفن هوشمند خود ضربه بزنید و تضمین می‌کنید که یک اعلان و پاسخ شخصی‌سازی شده را ظرف یک روز کاری دریافت کنید.

این ویدیوی 1 دقیقه‌ای یوتیوب مقدمه‌ای برای سرویس mySugr Coach ارائه می‌کند.

چیزی که به دست می آورید بسیار ساده است: مراقبت از دیابت و تعامل آموزشی، سبک سلامت تلفن همراه. اگر پیامی به تیم CDCES بفرستید و از آنها بخواهید که به شما در تفسیر داده‌هایتان کمک کنند، آنها در یک روز کاری به هر آنچه که ممکن است نیاز داشته باشید پاسخ خواهند داد – تحلیل روندها، پیشنهاد کارهایی که می‌توانید بهتر انجام دهید، حمایت و تشویق… و غیره.

تعامل با آنها اساساً ارسال پیامک در برنامه است که با کلیک کردن روی گزینه “کوچینگ” نشان داده شده در اینجا، در کنار شناسه شخصی و هیولای mySugr فعال می شود.

وقتی این سرویس را امتحان کردم، اهدافم این بود: دستیابی به ثبات بیشتر/تغییرپذیری قند خون کمتر و هیپوپوست کمتر، و شروع کاهش نتایج A1C به محدوده سالم‌تر. اهداف خوب، درسته؟!

من ویژگی‌های ثبت mySugr و این سرویس مربیگری را ابزارهای بسیار مفیدی یافتم، زیرا برای رسیدن به آن اهداف تلاش می‌کنم – حتی با وجود فرسودگی دیابت در طول مسیر.

هزینه mySugr چقدر است؟

نسخه PRO mySugr را می توان به صورت رایگان با برخی از دستگاه های Accu-Chek فعال کرد. در غیر این صورت، هزینه آن 2.99 دلار در ماه است.

خدمات مربیگری mySugr را می توان در یک بسته با قیمت 49.99 دلار در ماه خریداری کرد (فقط در ایالات متحده موجود است و شامل متر، نوارهای تست، نسخه PRO mySugr و خدمات مربیگری شخصی شده است).

اپلیکیشن MySugr را دریافت کنید

بازخورد کاربر

مطمئناً، این روزها تعداد زیادی برنامه برای همه چیزهای دیابتی وجود دارد – بیش از 1000 برنامه فقط برای اندروید، به جز iOS. اما پیدا کردن موردی که واقعاً برای شما شخصاً مفید باشد، گاهی شبیه جستجوی یک سوزن (یا یک لنست؟) در انبارهای کاه دیجیتال است.

بنابراین، چه چیزی این برنامه را متفاوت می کند؟ این برداشت شخصی من است:

 1. به من انگیزه و تشویق می کند. از نظر من، این برنامه متفاوت است زیرا نه تنها ابزارهایی را در اختیار من می‌گذارد تا داده‌های سلامتی خود را ثبت کنم، بلکه آن اطلاعات را قابل اجرا می‌کند و من را درگیر می‌کند. با تشبیه هیولای زیبا و رابط کاربری تمیز، این برنامه باعث می شود که من واقعاً بخواهم داده های خود را ثبت کنم (!). اینجاست که اکثر برنامه های دیگر کوتاهی می کنند.
 2. سرگرم کننده. “بازخورد بالینی” را فراموش کنید. هنگامی که علامت تیک را برای ذخیره داده های دیابت فشار دهید، D-Monster شما (معروف به من Blood Sugar Bumble) بازخوردی را به شکل «پایین به زمین» ارائه می دهد.اوچی“اگر شما بالا هستید، و چیزی شبیه به،”آه خدای من! یه چیزی بخور، میخوای!؟” اگر شما پایین هستید. وقتی در محدوده هستم، به نظر می‌رسد بامبل من از کاری که انجام داده‌ام خوشحال است و خنده واوووو” برای اطمینان
 3. کدگذاری رنگ. مانند هر نرم‌افزار خوب D-data، mySugr گزارش‌ها را نشان می‌دهد که میانگین‌ها و انحراف معیار، کل غذا و تمرینی که ثبت کرده‌اید، و تعداد بالا و پایین‌هایی که داشته‌اید را نشان می‌دهد. رنگ ها به ترتیب بر اساس سطح گلوکز شما تغییر می کنند: قرمز برای خیلی زیاد، نارنجی برای سطح متوسط ​​و سبز برای محدوده هدف ایده آل.
 4. قابل جستجو. من همچنین از این واقعیت خوشم می آید که می توانید تقریباً هر چیزی را برای تصمیم گیری خود در برنامه جستجو کنید. برای مثال، می‌توانم برچسب‌ها را جستجو کنم یا به دنبال «آبجو» یا مکان‌هایی که خورده‌ام بگردم تا ببینم چگونه دوز انسولین خود را محاسبه کرده‌ام و چه تأثیری بر من داشته است. خیلی باحاله توجه: یک ویژگی پیشرفته تر “جستجوی هوشمند” با سرویس PRO موجود است، که من بیشتر از آن استفاده می کنم.
 5. افزودن تصاویر نمی توان انکار کرد که من عاشق آپلود عکس ها در نسخه PRO برنامه mySugr هستم. می‌توانید از غذای مصرف‌شده، دوز انسولین خاص یا یک کارتریج Afrezza عکس بگیرید تا به ورودی داده‌های خود اضافه کنید. به این ترتیب، هنگامی که در لاگ های خود پیمایش می کنید، همه چیز زنده می شود و می توانید به راحتی ببینید و بهتر به یاد بیاورید که آن روز چه اتفاقی افتاده است.

برنامه mySugr به طور متوسط ​​4.5 از 5 ستاره را از بیش از 58 هزار بررسی کاربر در فروشگاه Google Play دریافت می کند. در فروشگاه اپل، 4.6 از 5 ستاره را از 9.6 هزار بررسی دریافت کرده است.

نمونه ای از نظرات کاربران شامل:

من کاملاً به برنامه شما متکی هستم و عاشق آن هستم. با داشتن بیش از 30 سال دیابت، آنچه شما بچه ها ایجاد کرده اید و حفظ می کنید احتمالاً ضروری ترین نیروی زندگی من است. من فراتر از کلمات سپاسگزارم.»

“mySugr به من امکان می دهد داده های ضروری خود را در قالبی مختصر، شهودی و بدون کاغذ ردیابی کنم. من به ویژه از نمودار روند آسان برای دیدن قدردانی می کنم. اوه، و آیا بدون کاغذ اشاره کردم؟ برای من و محیط زیست خوب است. برد – برد!”

“این برنامه شگفت انگیز است. من چندین مورد را امتحان کردم و این مورد علاقه من است. استفاده از این برنامه به‌عنوان یک برنامه مستقل آسان است و به شما امکان می‌دهد قند خون معمول، انسولین، شمارش کربوهیدرات‌ها و غیره را به همراه یادداشت‌هایی در مورد آنچه خورده‌اید وارد کنید، و سپس، همچنین می‌توانید نوع غذا و آنچه که بوده‌اید را برچسب‌گذاری کنید. انجام دادن (ورزش، در محل کار، و غیره). انیمیشن هیولا و سطح طنز در برنامه نیز سرگرم کننده است.”

خط پایین

من شخصاً یکی از طرفداران پر و پا قرص برنامه mySugr هستم، و این تأیید خوبی از جانب کسی است که بیش از 35 سال با دیابت نوع 1 زندگی کرده است و تقریباً در همه چیز به سرعت از بین می رود.

شما به راحتی می توانید داده ها را ثبت کنید و الگوها و روندها را مشاهده کنید، و همچنین با دیگر پلتفرم های سلامت دیجیتال برای اتصال سایر نقاط داده ارتباط برقرار کنید. اگرچه رویکرد گیمیفیکیشن ممکن است برای همه مناسب نباشد، اما دریافتم که به من این امکان را می‌دهد تا با لذت بیشتری با اپلیکیشن موبایل تعامل داشته باشم و حتی انگیزه پیدا کنم تا رفتارم را در مواقع ضروری اصلاح کنم.

چه نسخه رایگان اولیه را انتخاب کنید و چه اشتراک PRO ممتاز، این برنامه کاری را ارائه می‌دهد که تعداد کمی از ابزارهای دیجیتال دیابت انجام می‌دهند: فرصتی برای کار بر روی “رام کردن هیولای دیابت خود” به شیوه‌ای که خیلی خوب… کمتر بدرد می‌خورد.