برگزاری مانور بهداشت و درمان اضطراری در مشایخ


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، ایرج کیانی بروجنی عصر امروز  در آیین آغاز مانوربهداشت و در مان اضطراری، گفت: مانور درمان اضطراری با مشارکت معاونت‌های امداد و نجات، آموزش، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر به مناسبت هفته هلال احمر و یکصدمین سال تاسیس جمعیت هلال احمر به مدت ۲ روز در منطقه مشایخ شهرستان کیار آغاز شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان به اهداف این مانور اشاره کرد و افزود: این منطقه به دلیل فاصله زیاد از مرکز شهرستان و محروم بودن از بسیاری از خدمات گزینه مناسبی برای دریافت خدمات پزشکی، خدمات توانبخشی و … این مانور است. 

وی بیان داشت: معاونت آموزش و پژوش با آموزش اصول پناهگیری و آموزش‌های صحیح در سطح مدارس یکی دیگر از اهداف اجرای این مانور در منطقه است. 

کیانی اظهار داشت: تمام مراحل این مانور با حضور پزشکان عموی و متخصص، ماما، کارشناسان بهداشت محیط، تکنسین دارویی، پرستار، فیزیو تراپ، روانشناس و همچنین توزیع دارو به صورت رایگان انجام می‌شود .

کیانی همچنین با اشاره به فعالیت تیم‌های سحر امور جوانان جمعیت هلال‌احمراستان تحت عنوان سفیران حمایت روانی و اجتماعی، گفت: جوانان با حضور در تیم‌های حمایت روانی ، سلامت محور ، فرهنگی اجتماعی ، فضای دوستدار کودک و یاریگران هلال آموزش‌های لازم را به اهالی این منطقه ارائه می‌دهند .

وی ادامه داد: برنامه توان افزایی و کار با تجهیزات امدادی به همین مناسبت از دیگر برنامه‌های اجرایی در این مانور است که توسط معاونت امداد و نجات استان اجرا می‌شود .

انتهای پیام/۶۸۰۳۶
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

رژیم لاغری سریع