برگزاری کارگاه داستان نویسی در شهرکرد و بروجن


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، کارگاه داستان نویسی با حضور مجید قیصری نویسنده برجسته و دبیر علمی قرارگاه خاتم ملا به همت حوزه هنری و چهارمحال و بختیاری در شهرکرد و بروجین برگزار شد. هنرمند

اعظم قاسمی مسئول آفرینش های ادبی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در خصوص برگزاری این کارگاه ها گفت: در مجامع قصه گویی در استان به دلیل شیوع کرونا و پیاپی 2 سال وقفه ایجاد شد. خاموشی ها

قاسمی افزود: تصمیم گرفتیم نویسندگان استان را که 2 سال در این جلسات غایب بودند و بسیاری از نویسندگی روی گردان شده بودند، گرد هم بیاوریم.

وی افزود: به همین منظور از مجید قیصری از نویسندگان سرشناس و دبیر علمی جشنواره خاتم دعوت شد تا اردوی یک روزه با حضور داستان نویسان استان برای شروع احیای داستان برگزار کند. . جلسات چهارمحال و بختیاری

مسئول آفرینش های ادبی حوزه هنری استان از برپایی این کارگاه در بروجن با حضور 40 داستان نویس این شهرستان یاد کرد و گفت: هزار و یک شهرزاد از مجموعه داستان ها در جریان برگزاری این کارگاه است. بروجن مجموعه داستان 6 دوره اول جایزه ادبی نیز رونمایی شد.

قاسمی افزود: در کارگاه بعدی که در محل اقامت کوثر سامان با حضور 50 نفر از نویسندگان استان برگزار شد، نویسندگان استان در 3 گروه حدود 15 نفره تقسیم شدند و گروه ها در کارگاه های جداگانه شرکت کردند. مجید کیساری، سامی لندی و سجاد خلیقی.

وی بیان کرد: موضوعات تدریس شده در این کارگاه شامل داستان پیامبر(ص)، عناصر داستان، خلاقیت و تخیل در قصه گویی، مهارت، تمرکز بر ایده های بومی منطقه و تبدیل مضامین و ایده ها به یک خلاقیت عالی است. باید انجام می داد. یک اثر تخیلی.

رئیس واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان هدف اصلی از برپایی این کارگاه ها را راه اندازی مجدد فعالیت داستان نویسان استان عنوان کرد و گفت: در صورت تامین اعتبار و حمایت از قصه گویان و مسئولان استانی. امیدواریم نویسندگان استان با آثار خود در سطح ملی شکوفا شوند.

قاسمی گفت: به زودی نشست هفتگی داستان نویسی در نگارخانه شهید آونی شهرکورد برگزار می شود.

انتهای پیام/68038
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.