برگزاری کنگره ملی شهدای روحانی مدافع حرم در کرمان


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام علی عرب‌پور امروز در نشست خبری ویژه برگزاری کنگره شهدای روحانی  مدافع حرم کشور در کرمان اظهار داشت: چهار هزار شهید روحانی در سرار کشور داریم که  ۱۴۵ نفر از این شهدا مربوط به استان کرمان است.

وی با اشاره به اینکه کنگره شهدای روحانی سراسر کشور در تاریخ ۴ خرداد ماه سال جاری در قم برگزار می‌شود، تصریح کرد: برگزاری چنین اجلاسیه‌هایی به  استان‌ها واگذار شده که از جمله آنها واگذاری کنگره شهدای روحانی  مدافع حرم به استان کرمان است.

 مسئول نمایندگی ‌ولی فقیه در سپاه ثارالله کرمان افزود: کنگره ۳۹ شهید روحانی مدافع حرم و ۱۴۵ شهید روحانی استان کرمان در روز پنج شنبه  ۲۹ اردیبهشت‌ماه سال جاری در مصلای امام علی علیه‌السلام شهر کرمان برگزار می‌شود.

عرب‌پور عنوان کرد: در سطح کشور ۳۹ شهید روحانی مدافع حرم داریم که از این تعداد دو شهید به نام‌های حجت‌الاسلام  محمدحسن دهقانی و حجت‌الاسلام سعید بیاضی مربوط به استان کرمان هستند.

وی ابراز داشت:  راس ساعت ۹:۳۰ صبح با حضور خانواده شهدا، مردم و مسئولان برگزار می‌شود و سخنران این مراسم آیت‌الله شیرازی  نماینده ولی فقیه در قرارگاه ثارالله خواهد بود.

عرب‌پور گفت: برای شرکت در اجلاسیه، ۳۹ خانواده شهید روحانی مدافع حرم از سراسر کشور به کرمان تشریف می‌آورند و ما میزبان قدوم‌ مبارک این عزیزان خواهیم بود و همچنین از دو خانواده  شهید اخیر حرم رضوی دعوت شده که در این اجلاسیه حضور داشته باشند.

رئیس ستاد کنگره شهدای روحانی مدافع حرم کشور بیان داشت: سرکشی از خانواده شهدا در دستور کار ما قرار دارد و این کار شروع شده و تا شروع اجلاسیه ادامه خواهد داشت.

عرب‌پور با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی خاستگاه اصلی آن حوزه‌های علمیه است، افزود: روحانیت در همه عرصه‌ها و میادین و در همه ابعاد انقلاب اسلامی  پیشتاز بوده است.

وی تاکید کرد: در زمان زلزله بم، بالغ بر یک‌هزار نفر روحانی از حوزه‌های علمیه قم، خراسان و استان کرمان به این منطقه اعزام شدند تا به مردم در چه در زمینه کفن و دفن و چه در امدادرسانی کمک کنند.

رئیس ستاد کنگره شهدای روحانی مدافع حرم کشور گفت: در زمان شیوع کرونا با از خود گذشتگی ایثار  روحانیون به کمک مدافعان سلامت شتافتند و در بیمارستان‌ها در کنار کادر درمان مشغول به کار شدند.

سردار محمدعلی نظری جانشین سپاه ثارالله استان کرمان در ادامه اظهار داشت:  از ابتدای انقلاب نوک پیکان دشمنان به‌ویژه منافقین بر روی  افراد شاخص کشور که اکثر آنها روحانی بودند و آنها را به شهادت رساندند، بود و این نشان از نقش تاثیر گذار روحانیت دارد.

به گزارش فارس، در پایان این نشست از پوستر کنگره روحانیون شهید کشور رونمایی شد.

انتهای پیام/۸۰۰۱۸/ب
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید