بریستول پشت اولین مجموعه داده عظیم و خودخواهانه جهان است

بریستول پشت اولین مجموعه داده عظیم و خودخواهانه جهان است


خبر – دانشگاه بریستول بخشی از کنسرسیوم بین المللی 1 است3 دانشگاهها با همکاری هوش مصنوعی فیس بوک ، که برای تقویت ادراک خودخواهانه با یکدیگر همکاری کرده اند. در نتیجه برای این ابتکار ، ما داریم او بزرگترین مجموعه داده خودخواه جهان را با استفاده از دوربین های خارج از قفسه و سر نصب کرد.

پیشرفت در هوش مصنوعی (AI) و واقعیت افزوده (AR) مستلزم یادگیری از داده های مشابهی است که انسان ها برای درک جهان انجام می دهند. چشم های ما به ما اجازه می دهد تا مکان ها را بفهمیم ، مردم را بفهمیم ، چیزها را دستکاری کنیم و از فعالیت ها لذت ببریم – از عمل پیش پا افتاده باز کردن درب تا تعامل هیجان انگیز یک بازی فوتبال با دوستان.

تجسم زنده 4 بعدی (Ego4D) این مجموعه داده عظیمی است که جمع آوری می شود 3،025 ساعت ها فیلم از دوربین های پوشیدنی 855 شرکت کنندگان در 9 کشور انگلستان ، هند ، ژاپن ، سنگاپور ، عربستان سعودی ، کلمبیا ، رواندا ، ایتالیا و ایالات متحده هستند. داده ها طیف وسیعی از فعالیتها را از دیدگاه “خود محوری” – یعنی از دیدگاه شخصی که فعالیت را انجام می دهد ، ثبت می کند. دانشگاه بریستول تنها نماینده بریتانیا در این تلاش متنوع و جهانی است و 270 ساعت از 82 شرکت کننده که از فعالیت های انتخابی روزانه خود عکس گرفته اند – مانند نواختن یک ساز موسیقی ، باغبانی ، نظافت حیوانات خانگی خود یا مونتاژ مبلمان جمع آوری کرده است.

“در آینده نه چندان دور ، ممکن است از عینک واقعیت افزوده هوشمند استفاده کنید که راهنمای دستور العمل یا نحوه تعمیر دوچرخه شما باشد-حتی ممکن است به شما یادآوری کند که کلیدهای خود را کجا گذاشته اید.” دانشگاه بریستول پروفسور بینایی کامپیوتری دیما دامن.

“با این حال ، برای پیشبرد هوش مصنوعی ، باید جهان و تجربیات موجود در آن را درک کرد. هوش مصنوعی سعی می کند با هضم داده هایی که درک می کنیم ، همه جنبه های هوش انسانی را بیاموزد. برای اینکه چنین یادگیری ماشینی مجاز باشد ، ما باید ضبط و ضبط کنیم تجربیات روزانه ما “از نگاه ما.” این چیزی است که Ego4D ارائه می دهد.

علاوه بر فیلم ضبط شده ، مجموعه ای از معیارها در اختیار محققان است. مقیاس تعریف مشکل به همراه برچسب هایی است که به صورت دستی برای مقایسه مدل ها جمع آوری شده است. معیارهای EGO4D به درک مکانها ، فضاها ، اقدامات جاری ، اقدامات آینده و همچنین تعاملات اجتماعی مربوط می شود.

پروفسور کریستن گرومن از هوش مصنوعی فیس بوک می گوید: “پنج معیار جدید و چالش برانگیز ما یک هدف مشترک برای محققان ایجاد تحقیقات اساسی برای درک جهان واقعی از زمینه های بصری و اجتماعی ارائه می دهند.” رهبر فنیبه

این پروژه بلند پروازانه از موفقیت دانشگاه بریستول الهام گرفته شده است آشپزخانه های حماسی مجموعه داده ، که فعالیت های آشپزخانه روزانه شرکت کنندگان را در خانه های خود ثبت می کرد و تا به امروز ، بزرگترین مجموعه داده در بینایی خود محور کامپیوتر بود. EPIC-KITCHENS یک رویکرد “مکث و گفتن” را ارائه داد تا زمان دقیق را به مکان انجام هر عمل در فیلم های طولانی و متنوع ارائه دهد. با استفاده از این رویکرد ، کنسرسیوم EGO4D 2.5 میلیون گزاره زمانی از اقدامات انجام شده در فیلم را جمع آوری کرد ، که برای اندازه گیری داده های جمع آوری شده بسیار مهم است.

Ego4D یک مجموعه داده عظیم و متنوع است که با معیارهایی برای محققانی که در زمینه های واقعیت افزوده ، فناوری کمکی و روباتیک کار می کنند بسیار ارزشمند است. مجموعه داده ها در نوامبر سال جاری در دسترس عموم محققانی خواهد بود که موافقت نامه استفاده از داده Ego4D را امضا کرده اند.

سایت اینترنتی: https://ego4d-data.org/

تیم دانشگاه بریستول EGO4D:

پروفسور دیما دامن استاد بینایی کامپیوتری

دکتر مایکل ری محقق بعد از دکترا

آقای ویل پرایس – دانشجوی دکتری

آقای جاناتان مونرو – دانشجوی دکتری

آقای آدریانو فراگومنی – دانشجوی دکتری

اعضای فدراسیون:

 • دانشگاه بریستول ، انگلستان
 • دانشگاه کارنگی ملون (پیتسبورگ ، ایالات متحده و رواندا))
 • فناوری جورجیا ، ایالات متحده
 • دانشگاه ایندیانا ، ایالات متحده
 • موسسه بین المللی فناوری اطلاعات ، حیدرآباد ، هند
 • دانشگاه علم و صنعت ملک عبدالله (KAUST) ، پادشاهی عربستان سعودی
 • موسسه فناوری ماساچوست ، ایالات متحده
 • دانشگاه ملی سنگاپور ، سنگاپور
 • دانشگاه لوس آند ، کلمبیا
 • دانشگاه کاتانیا ، ایتالیا
 • دانشگاه مینه سوتا ، ایالات متحده
 • دانشگاه پنسیلوانیا ، ایالات متحده
 • دانشگاه توکیو ، ژاپن

EPIC-KITCHENS همکاری با دانشگاه تورنتو (کانادا) و دانشگاه کاتانیا (ایتالیا) است که توسط دانشگاه بریستول گردآوری شده و بزرگترین مجموعه داده (بیش از 20 میلیون فریم) را جمع آوری و حاشیه نویسی می کند و 45 نفر را در خانه های خود اسیر می کند. در چند روز متوالی

مجموعه داده در 4 کشور مختلف جمع آوری شده و به 6 زبان فهرست شده است تا به مشکلات بینایی و زبانی کمک کند. این مجموعه مجموعه ای از چالش ها را از به رسمیت شناختن اشیاء تا پیش بینی اقدامات و مدل سازی فعالیت ها در یک محیط واقعی و نانوشته روزمره ارائه می دهد.

حجم مجموعه داده های در دسترس عموم برای پیشرفت این زمینه بسیار مهم است و برای رباتیک ، مراقبت های بهداشتی و واقعیت افزوده از اهمیت بالایی برخوردار است.

اطلاعات بیشتر

در مورد EPIC-KITCHENS در وبلاگ ما بیشتر بخوانید: آشپزخانه های EPIC: به کار بردن هوش مصنوعی مفیددیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *