بزرگترین خیابان غذاخوری غرب پایتخت افتتاح شد.


به گزارش گروه شهروند خبرنگار خبرگزاری فارس ، خیابان غزه (کریدور اجتماعی) در غرب پایتخت افتتاح شد. این جاده که در بخشی از خیابان بدرالزمان نزدیک منطقه 9 ساخته شده است، شامل 20 غرفه مواد غذایی و صنایع دستی است.

مسیر اجتماعی با حضور قدرالله محمدی مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل استان تهران و محمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه 9 افتتاح شد.

شهردار منطقه 9 محمد رحیم مرتضوی در مراسم افتتاح کریدور اجتماعی این منطقه و ولادت امام رضا (ع) گفت: یکی از زیرشاخه های پروژه های فرهنگی و اجتماعی مربوط به ابتکارات است. برای گردشگری «تهران نیز یک شهر توریستی محسوب می شود و مدیریت شهری وظیفه خود می داند که به این موضوع رسیدگی کند.

وی افزود: این کریدور یک پروژه جدید در منطقه است که در خیابان بدرالزمان ساخته شده و بزرگترین خیابان غذا در غرب تهران است و می توان گفت بزرگتر از خیابان سیتر است و این خیابان خواهد بود. ترویج تجارت در منطقه خیابانی که با توسعه شهر از بن بست خارج شد اما یکی از نقاط کور منطقه بود که پروژه نورپردازی آن را ایجاد کرده است.

مرتضوی گفت: برخی از مشکلات ترافیکی مربوط به این خیابان برطرف شده و پس از افتتاح با شمارش مشکلات باقی مانده را برطرف خواهیم کرد.

رونق فرهنگی، اشتغال و گردشگری در دره فرحزاد

قدرت الله محمدی در این مراسم به خبرنگاران گفت: سال گذشته طرح جدیدی را در تهران راه اندازی کردیم تا مکان های آرام تهران را شناسایی کرده و از آنها برای ایجاد نشاط استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل استان تهران افزود: نکته دیگر این است که با کمک این طرح سعی کردیم در محروم ترین مناطق شهر گردشگران داخلی و خارجی را جذب کنیم. یکی از این نقاط، منطقه خالی از سکنه و نامشخص در خیابان اجتماعی منطقه 9 بود و اصلاً مورد استفاده قرار نمی گرفت. این طرح برای حداقل 200 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده و نشاط و رونق را برای منطقه به ارمغان آورده است.

وی در ادامه با بیان اینکه این حرکت باعث ایجاد توازن در مقاصد گردشگری در شرق، غرب و شمال و جنوب شده است، خیر، نابینایان و معتادان متجاهر در شهرستان برای ترویج این نیرو هستند، محل ملاقات نیز راه اندازی شده است. یکی از این نقاط دره فرحزاد است که در حال توسعه است و در آینده به مقصد گردشگری تبدیل می شود و در کنار حل معضلات اجتماعی آن باعث رونق فرهنگی، اشتغال و گردشگری نیز خواهد شد.

طرح انتقال اجتماعی غرب تهران موفق تر از آزمایش های قبلی خواهد بود.

محمد رحیم مرتضوی شهردار منطقه 9 در جمع خبرنگاران گفت: خوشحالیم که با ولادت امام رضا (ع) کار کریدور اجتماعی و خیابان غذا آغاز شد. این راهرو در فضایی به مساحت 2000 متر و 20 غرفه ساخته شده است.

وی افزود: به منظور آزمون میزان استقبال مردم در این خصوص قبل از افتتاح رسمی، به صورت آزمایشی افتتاح شده است که با استقبال خوب شهروندان مواجه شده است. اگر چه این راهرو یک محور مواصلاتی در منطقه بود، اما نقطه تاریکی بود و این روند مکان را روشن می کرد و خیابان غذا که به داخل آن باز می شود، بزرگترین خیابان غذاخوری غرب تهران است.

مرتضوی افزود: در این راستا آزمایشات موفقیت آمیزی را در خیابان های سی تیر و باب همایون انجام دادیم و به نظر می رسد این طرح نسبت به آزمایش های قبلی در منطقه کم برخوردار موفق تر باشد و زندگی اجتماعی و آرامش را برای خانواده ها به ارمغان بیاورد. آوردن با تکمیل این پروژه قطعا نمازخانه و بسته های فرهنگی اجرا خواهیم کرد.

شهردار منطقه 9 یادآور شد: تردد در این جاده برای مردم منطقه مزاحمت ایجاد کرد و بر همین اساس پست بازرسی وسط خیابان و سرعت کاه و کلش اعمال و خیابان آرام و پاکسازی شد. نگرانی مردم در مورد آن.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.