بستری ۱۲ بیمار مشکوک به کرونا طی شبانه‌روز گذشته در چهارمحال و بختیاری


به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، علی احمدی امروز گفت: هم اکنون به لحاظ میزان شیوع بیماری کرونا، وضعیت شهرستان بروجن نارنجی و شهرستان‌های اردل، سامان، کیار، شهرکرد، بن، فارسان، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت زرد و شهرستان لردگان در وضعیت آبی قرار گرفته‌است. 

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان یک‌هزار و ۸۴۸ نفر می‌باشد. 

احمدی افزود: طی ۲۴ ساعته گذشته ۲۲ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته‌اند که از این تعداد ۱۲ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند. 

وی با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست یک نفر از مراجعه‌کنندگان در بخش سرپایی و ۲ نفر از بستری‌شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد، خاطرنشان کرد: هم اکنون پنج بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهارداشت: هم اکنون ۳۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۸ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری‌شان هستند.

انتهای پیام/3339
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید