بلاتکلیفی سالن سینما در سایه بی توجهی مدیریت شهری کرج


به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، محمد محرابی سرپرست حوزه هنری البرز در نشست خبری امروز اداره تبلیغات اسلامی که به منظور تشریح برنامه های عید غدیر خم برگزار شد، از بی توجهی شهرداری کرج گلایه کرد. وی به وضعیت آشفته سینمای هجرت اشاره کرد و افزود متاسفانه با وجود پیگیری های انجام شده طی 10 سال گذشته تغییری در وضعیت سینمای هجرت ایجاد نشده است.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری بیشتر معطوف به مسائل شهری و اقتصادی است، گفت: مسائل فرهنگی در اولویت مدیریت شهری کرج نیست و فقط در خصوص تعیین تکلیف سینما هجری قول می دهند. حوزه هنری نیز در مورد خرج کردن پول برای سینمای هجرت بلاتکلیف ماند.

این مقام مسئول با اشاره به ریزش مغازه در اطراف سینما در چند ماه اخیر گفت: بر اثر این حادثه مدتی سینما تعطیل شد. اگرچه با پیگیری های انجام شده توانستیم مجوز بازگشایی این سینما را بگیریم اما واقعیت این است که وضعیت مجموعه خوب نیست و نباید انتظار استقبال ویژه مردم از آن داشت.

وی افزود: در دوره چهارم شورا قرار بود به جای سینما هجری قطعه ای در اختیار حوزه هنری قرار گیرد تا با استفاده از استعدادهای ملی و استانی در نقطه ای دیگر از شهر پردیس سینمایی بسازند اما مدیریت شهری این کار با تغییر در من به تاخیر افتاد.

محرابی یادآور شد: ساخت پردیس سینمایی منوط به واگذاری زمین دیگری از سوی شهرداری به حوزه هنری برای زمین این مجموعه است. اما متأسفانه به دلیل سیستم ناکارآمد مدیریت شهری، تعهد سینمای هجرت جدی گرفته نمی شود.

وی با بیان اینکه زمین سینما هجرت در طرح توسعه شهرداری گنجانده شده است، گفت: برای بهسازی این مجموعه هزینه صرف نمی شود. شهرداری بخشی از زمین اطراف سینما را خریداری کرده اما هنوز اقدامی برای معرفی زمین جایگزین برای سینما انجام نداده است.

انتهای پیام/ج
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.