بلینکن پس از جدال AUKUS با مقامات فرانسوی ملاقات می کند

بلینکن پس از جدال AUKUS با مقامات فرانسوی ملاقات می کند


پس از انتقاد فرانسه از ایالات متحده به دلیل توافقنامه زیردریایی هسته ای خود با استرالیا و بریتانیا در ماه گذشته که باعث قطع ارتباط فرانسه با فرانسه شد ، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه با مقامات فرانسوی دیدار می کند تا روابط بین دو کشور را اصلاح کند.

بلینکن دوشنبه شب قبل از نشست شورای وزیران OECD وارد پاریس شد و در آنجا سخنرانی اصلی را ایراد کرد.

اندکی قبل از ملاقات ، بلینکن با ژان ایو لودریان ، وزیر امور خارجه فرانسه ملاقات کرد ، که در ابتدا از ایالات متحده و استرالیا به دلیل مشارکت جدید در ماه سپتامبر به عنوان “چاقو از پشت” انتقاد کرد.

تصاویری از این نشست نشان می دهد که بلینکن و لو درین روی میز با چندین مقام دیگر فرانسوی ماسک زده اند.

پس از آن ، وزیر امور خارجه این دیدار را “بحثی سازنده” توصیف کرد.

“از بحث مفیدی با وزیر امور خارجه فرانسه JY_LeDrian در زمینه مقابله با چالش های مشترک اقتصادی و توسعه و همچنین مسائل منطقه ای در هند و اقیانوس آرام ، ساحل و افغانستان لذت ببرید.” گسترش به توییتر

هدف AUKUS با ایالات متحده ، بریتانیا و استرالیا افزایش همکاری و تامین زیردریایی های هسته ای است زیرا چین به یک تهدید استراتژیک تبدیل می شود.
POIS یوری رامسی/نیروی دفاعی استرالیا از طریق گتی ایماژ

طی این ملاقات ، بلینکن و مقامات فرانسوی در مورد راههای بازسازی و تقویت روابط آمریکا و فرانسه در پی فاجعه ماه گذشته گفتگو کردند.

بر اساس بیانیه ای از بلینکن و لو درین همچنین “اهمیت پایبندی طالبان به تعهدات خود” در مورد وضعیت افغانستان و همچنین “زمینه های همکاری و هماهنگی نزدیک ، از جمله در منطقه هند و اقیانوس آرام و ساحل” مورد بحث قرار گرفت. وزارت امور خارجه

این بیانیه می افزاید: “هر دو بر اهمیت همکاری ایالات متحده و اتحادیه اروپا در دوران ریاست جمهوری آینده فرانسه در شورای اتحادیه اروپا ، تقویت ناتو ، حمایت ایالات متحده از امنیت اروپا ، بحران آب و هوا و لزوم موفقیت در COP26 تاکید کردند.”

وزیر امور خارجه آمریکا ، آنتونی بلینکن ، نفر دوم از راست ، با وزیر خارجه فرانسه ژان ایو لودریان ، سوم از چپ ، در وزارت خارجه فرانسه در پاریس ملاقات می کند.
فرانسه پیش از مشارکت AUKUS بر روی برنامه زیردریایی هسته ای خود با استرالیا کار می کرد.
پاتریک سیمانسکی/خبرگزاری فرانسه

در ماه سپتامبر ، رئیس جمهور بایدن ابتکار AUKUS با انگلستان و استرالیا را اعلام کرد ، که با هدف افزایش همکاری ها و تامین زیردریایی های هسته ای به عنوان چین به یک تهدید استراتژیک تبدیل می شود.

فرانسه که بر روی برنامه زیردریایی هسته ای خود با استرالیا کار می کرد ، از این همکاری خسته شده بود.

لو دریان در مصاحبه با رادیو فرانس اینفو گفت: “این واقعاً یک ضربه چاقو از پشت است. ما با استرالیا رابطه اعتماد برقرار کرده ایم ، این اعتماد خیانت شده است و من امروز با ناراحتی زیادی از این نقض عصبانی هستم.” زمان.

وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن ، درست ، در ملاقات با وزیر خارجه فرانسه ژان ایو لودریان در پاریس شرکت می کند.
در جریان این دیدار ، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه و مقامات فرانسوی در مورد راه های احیای و تقویت روابط ایالات متحده و فرانسه گفتگو کردند.
لویی جولی/خبرگزاری فرانسه

لو دریان در گفت وگو با فرانس اینفو با اشاره به سلف بایدن گفت: “این تصمیم وحشیانه ، یکجانبه و غیرقابل پیش بینی بسیار مرا به یاد کارهایی که آقای ترامپ انجام می داد ، می اندازد.” عصبانی و تلخ هستم. این کار بین متحدان انجام نمی شود. “

انتخاب آمریکا برای حذف یک متحد و شریک اروپایی مانند فرانسه از مشارکت منظم با استرالیا ، در شرایطی که ما در منطقه هند و اقیانوسیه با چالش های بی سابقه ای روبرو هستیم ، هم از نظر ارزش و هم از نظر احترام به پلورالیسم. سفارت فرانسه در پایتخت در بیانیه ای اعلام کرد: در مورد حاکمیت قانون ، عدم انسجام نشان می دهد که فرانسه نمی تواند مگر اینکه شما متوجه آن شده و پشیمان نشوید.

در واکنش ، فرانسه همه سفیران خود را از ایالات متحده و استرالیا خارج کرد و مهمانی در واشنگتن دی سی را که قرار بود در سفارت فرانسه برگزار شود لغو کرد.

جو بایدن
رئیس جمهور جو بایدن و کاخ سفید به استرالیا برای پاسخ به دلیل خروج کشور اقیانوسیه از توافق خود با فرانسه مراجعه کرده اند.
برندان اسمیلوفسکی/خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

بایدن و کاخ سفید در بحبوحه پیامدهای ناشی از آن ، کنترل روابط بین ایالات متحده و فرانسه را تثبیت کردند و به استرالیا برای پاسخ به چرایی خروج کشور اقیانوسیه از توافق خود با فرانسه اشاره کردند.

بایدن سرانجام با امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه صحبت کرد و در بیانیه ای مشترک اعتراف کرد که توافقنامه دانشگاه آمریکایی کوزوو را خراب کرده است.

دو رهبر توافق کردند که از مشورت های آشکار بین متفقین در مورد موضوعاتی که برای فرانسه و شرکای اروپایی ما اهمیت استراتژیک دارند ، استفاده می شود. این بیانیه تعهد مداوم رئیس جمهور بایدن در این زمینه را منتقل می کند.

با سیم های پستدیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *