Tips To Reduce Belly Fat

بهترین نکات موثر برای کاهش چربی شکم


نکاتی برای کاهش چربی شکم


بله ، چربی شکم چیزی است که همه ما از آن بیزاریم. اگرچه همه نمی توانند به شکم شش تکه دست یابند ، اما همه ما بدن زیبایی مناسب می خواهیم تا بتوانیم در لباس های مختلف زیبا به نظر برسیم. اهداف اصلی زندگی ما این روزها کاهش وزن و سالم بودن است.

به دلیل عدم درک ما از تغذیه ، چاقی به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. هنگامی که به سرعت حجیم می شویم ، به دنبال راهی برای کاهش وزن می گردیم ، اما تنها تعداد کمی از افراد به دنبال علل اصلی اضافه وزن هستند. شروع درمان بیماری بدون شناسایی علت آن احمقانه خواهد بود.

بنابراین ، در این مقاله ، ما شایع ترین علل چربی شکم را بررسی می کنیم و چند ایده یا راهنمای ساده ساده برای کاهش چربی شکم ارائه می دهیم. برای پیروی از پیشنهادات آنها نیازی به انجام هیچ کار شگفت انگیزی ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نحوه انجام کارهای روزانه خود را تغییر دهید. ما عکسی از 10 روز پیش با چربی شکم و عکسی از امروز با شش بسته برای نشان دادن این تکنیک ها ارائه نمی دهیم. ما فقط به شما این امکان را می دهیم که بفهمید چرا این ایده ها از نظر علمی مفید هستند. مابقی بعد از چند روز تمرین آن مشخص می شود.

فرمول اساسی برای حفظ وزن “Calories In = Calories Out” است. هنگامی که روزانه به خود غذا می دهیم ، کالری دریافت می کنیم و این کالری در بدن ما ذخیره می شود. هر روز کارهای زیادی مانند راه رفتن ، تنفس ، هضم ، تنفس و غیره را تنها با سوزاندن کالری انجام می دهیم. کالری مورد نیاز برای من و همکارانم مانند ماشین بنزین است.

اگر کالری بیشتری نسبت به نیاز خود مصرف کنیم ، کالری اضافی به صورت چربی در بدن ما ذخیره می شود و روز به روز وزنمان افزایش می یابد. به همین ترتیب ، اگر کالری کمتری از نیاز خود مصرف کنیم ، به تدریج وزن خود را کاهش می دهیم. چاقی ، مانند کمبود وزن ، برای سلامت ما مضر است زیرا منجر به انواع بیماری ها می شود. بنابراین برای حفظ وزن مناسب باید معادله “Calories in = Calories Out” را حفظ کنیم.

ما عموما فکر می کنیم که انجام برخی تمرینات و دویدن در صبح به کاهش وزن ما کمک می کند ، اما اینطور نیست. وزن بدن ما توسط 90 of از غذای مصرفی ما تعیین می شود ، در حالی که 10 remaining باقی مانده به فعالیت های روزانه ما اختصاص می یابد. شما دو گزینه دارید: 1) می توانید یک شکلات کامل بخورید و 1000 کالری دریافت کنید ، سپس یک ساعت یا یک ساعت و نیم بدوید یا ورزش کنید تا کالری اضافی خود را بسوزانید ، یا 2) شما می توانید از شکلات یا بهتر اجتناب کنید. هنوز. مقدار کمی از آن را بخورید و فقط 100 کالری دریافت کنید ، سپس 10 دقیقه بدوید یا ورزش کنید. این انتخاب تو است.

5 نکته برای حفظ معادله کالری “کالری = کالری خارج”

(با ملایمت غذا بخورید) ایده هوشمند شماره 1:

کاهش چربی شکم

خوردن زیاد دلیل اصلی مصرف بیش از حد کالری است و سریع غذا خوردن یکی از دلایل اصلی خوردن زیاد است. والدین ما از کودکی بارها به ما می گویند: “سریع غذا بخورید وگرنه اتوبوس برای رفتن به محل کار از دست می رود.” در نتیجه تحت تأثیر قرار گرفتن این بحث ، غذا خوردن به یک عادت تبدیل می شود.

حدود 20 دقیقه طول می کشد تا معده ما احساس سیری کند تا بعد از شروع غذا از شکم به مغز حرکت کند. اما کاری که ما انجام دادیم این بود که غذای خود را در کمتر از پنج یا 10 دقیقه به پایان رساندیم. در نتیجه ، ما بیش از حد غذا می خوریم. در نتیجه ، ما بیش از نیاز خود کالری مصرف می کنیم.

بدون آن ، خوردن آهسته مزایای دیگری نیز دارد ، مانند:

1. کاهش وزن آسان تر است:

هنگامی که محققان یک آزمایش آهسته غذا خوردن با برخی از زنان به عنوان داوطلب انجام دادند ، دریافتند که این زنان هنگام صرف غذای خود در 9 دقیقه 646 کالری و هنگام صرف غذا در 29 دقیقه 579 کالری دریافت کردند. در سناریوی اخیر ، آنها با وجود غذا خوردن طولانی مدت 67 کالری مصرف کردند. در سناریوی اخیر ، آنها با وجود غذا خوردن طولانی مدت 67 کالری مصرف کردند. بنابراین ، اگر سه بار در روز به آرامی غذا بخورید ، 67 * 3 = 201 کالری کمتر مصرف می کنید که معادل 20 دقیقه دویدن است.

2. افزایش رضایت:

2. افزایش رضایت: وقتی افراد سریع غذا می خوردند ، نه تنها کالری بیشتری مصرف می کردند ، بلکه یک ساعت بعد از آخرین وعده غذایی خود احساس گرسنگی می کردند تا زمانی که آرام غذا می خوردند. در نتیجه ، آهسته غذا خوردن رضایت ما را از غذا افزایش می دهد. وقتی آهسته غذا می خوریم ، معده ما پر می شود ، حتی اگر کمتر بخوریم.


3. آنزیم هایی که به راحتی هضم می شوند:

بسیاری از مردم تصور می کنند که هضم از معده شروع می شود ، اما این درست نیست. هضم غذا از دهان شروع می شود. هنگامی که ما بوی غذا را احساس می کنیم ، مغز ما بزاق تولید می کند ، که فرآیند هضم را در دهان ما آغاز می کند. وقتی سریع غذا می خوریم و غذایمان را خوب نمی جویم ، فرآیند هضم در دهان ناقص است. پس از آن ، آنزیم های موجود در معده ما دیگر قادر به هضم م mealثر وعده غذایی جویده شده نیستند.

در نتیجه ، رسیدن سریع به هضم طبیعی در هنگام غذا خوردن غیرممکن است و بسیاری از ناراحتی های معده در نتیجه آن ایجاد می شود. آهسته غذا خوردن راهی آسان برای ایجاد عادت است. تنها کاری که باید انجام دهید تمرین است. اگر سریع غذا می خورید ، باید چند روز با دقت غذا بخورید ، پس از آن برای شما طبیعت دوم می شود و از بسیاری از بیماری های معده رهایی خواهید یافت.

(از تخته های کوچکتر استفاده کنید) ایده هوشمند شماره 2:

کاهش چربی شکمطبق مطالعه ای که در مجله انجمن تحقیقات مصرف کننده منتشر شده است ، اگر قطر ظرفی که غذا روی آن سرو می شود 30 درصد کاهش یابد ، مصرف غذا به طور خودکار 30 درصد کاهش می یابد. با این حال ، دو شرط وجود داشت. الف) شما باید غذای خود را تهیه کنید ؛ ب) نباید باور داشته باشید که هیچ کس ، از جمله خود شما ، مراقب مصرف غذای شما نیست. این یک روش ساده است که به ما امکان می دهد 30 درصد کالری کمتری مصرف کنیم.

(تمرینات قلبی با معده خالی)ایده هوشمند شماره 3 :

بسیاری از ما به دنبال بزرگترین تمرینات برای کاهش چربی هستیم در حالی که تنها به تمرینات 10 درصدی از وزن خود متکی هستیم. اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، اولین کار را صبح با معده خالی انجام دهید. تمرینات قلبی آن دسته از تمریناتی هستند که ضربان قلب را افزایش می دهند. به عنوان مثال می توان به شنا ، دویدن ، پرش و سایر ورزش ها اشاره کرد.

حال این سال مطرح می شود که چرا تمرینات قلبی برای کاهش وزن مفید هستند. اگر بعد از 6 تا 7 ساعت خوابیدن با شکم خالی ورزش ایروبیک را شروع کنید ، بدن شما به انرژی زیادی احتیاج دارد و چون معده شما خالی است ، چربی برای تأمین آن انرژی هدف قرار می گیرد. در این مرحله ، چربی ها تجزیه شده و نیازهای انرژی برآورده می شود و منجر به از بین رفتن مستقیم چربی می شود. همانطور که می بینید ، این روش مفیدتر از وزنه برداری یا یوگا با معده خالی است.

(بین وعده های غذایی به آب نه بگویید) ایده هوشمند شماره 4:

کاهش چربی شکمیکی از عادت های بد ما نوشیدن آب بین وعده های غذایی است. کبد آنزیم هایی تولید می کند که به ما در هضم غذایی که می خوریم کمک می کند. وقتی در حین غذا خوردن آب می نوشیم ، آب با آنزیم ها مخلوط می شود و در نتیجه چگالی کمتری از آنزیم ها ایجاد می شود. در نتیجه ، غذا بدون هضم مناسب در بدن ما ذخیره می شود ، که باعث افزایش سطح انسولین در خون می شود و با افزایش سطح انسولین در خون ، میزان چربی ذخیره شده افزایش می یابد.

در نتیجه ، نوشیدن آب بین وعده های غذایی میزان ذخیره چربی را در بدن ما افزایش می دهد و باعث ایجاد انواع بیماری ها می شود. بر اساس تحقیقات انجام شده ، آب باید 1 ساعت قبل از غذا و 30 دقیقه بعد از آن مصرف شود. برای جلوگیری از وسوسه نوشیدن آب ، هنگام آشپزی باید مقدار کمی نمک و شکر به وعده های غذایی اضافه کنید. دو منبع اصلی تحویل چربی در بدن ما قند و نمک است. برای سالم ماندن باید روزانه 3 لیتر آب بنوشیم.

(هرگز گرسنه نمانید)ایده هوشمند شماره 5:

در توصیه های قبلی به شما توصیه شده بود که غذای کمتری بخورید ، اما اکنون ما سعی می کنیم بگوییم کمتر غذا بخورید اما معده خود را برای مدت طولانی خالی نگذارید. هدف اصلی جلوگیری از پرخوری است. وقتی احساس گرسنگی می کنیم ، احتمال پرخوری افزایش می یابد.

وقتی احساس گرسنگی می کنیم ، سریعتر غذا می خوریم و مقدار زیادی غذا در مدت زمان کوتاهی مصرف می کنیم. آهسته غذا خوردن ، خوردن روی بشقاب کوچک ، همه این موارد از ذهن ما محو می شود ، بنابراین باید سعی کنیم از گرسنگی برای مدت طولانی اجتناب کنیم.

پزشکان توصیه می کنند هر سه ساعت غذا بخورید تا در طول روز احساس گرسنگی نکنید. در نتیجه ، صبحانه ما باید سالم و سرشار از سیری باشد ، ما باید ناهار کمتر از صبحانه غذا بخوریم ، حداقل باید شام بخوریم و باز هم هر سه ساعت چیزی بخوریم. غذاهای غنی از پروتئین مانند تخم مرغ ، گوشت و ماهی باید به مقدار زیاد مصرف شوند ، در حالی که کربوهیدرات ها و غذاهای چرب مانند غلات و شیرینی ها باید در حد اعتدال مصرف شوند. البته ، برای حفظ تناسب اندام و سلامت ، باید چربی ها را از بین ببریم ، اما نسبت ماهیچه های بدن ما نیز باید بهبود یابد. غذاهای غنی از پروتئین به ما در افزایش توده عضلانی کمک می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *