بهره گیری از اعتبارات سفر رئیس جمهور برای تکمیل 100 پروژه عمرانی در استان قزوین


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، مهدی پردونی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن شهید سلیمانی استانداری اظهار داشت: یکی از مواردی که کشور اکنون بیش از گذشته به آن نیاز دارد. تلاش های مستمر در این زمینه رسانه ای و اطلاع رسانی است.

وی افزود: مسئولیت بر دوش مسئولان است و این حق شهروندی است که از مسئولان پاسخگو باشد و خود را نیز موظف می دانم پاسخگو باشم.

سراندونی خاطرنشان کرد: طبیعتاً در ابتدای کار ما این مهم بود که یک مرحله شناخت را طی کنیم، بنابراین اگر قبل از آن ارتباط کمی وجود داشت به این دلیل بود که اطلاع از مسائل و مشکلات مهم بود. استان

قائم مقام هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین یادآور شد: مدت کوتاهی پس از روی کار آمدن ما، برنامه ریزی برای سفر رئیس جمهور به استان انجام شد که با توجه به اطلاعاتی که به دست آورد، حداکثر استفاده را از این سفر برد. استان حاصل اتفاق افتاد

سراندونی تاکید کرد: نظام اولویت ها با آمار دقیق تلاش می کند پروژه هایی را که نقش بیشتری در رفع مشکلات و مشکلات و ایجاد امید دارند اولویت بندی و اولویت بندی کند.

منابع سفر رئیس جمهور به استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

قائم مقام هماهنگی امور. عمرانی استاندار قزوین گفت: منابع سفر در نظام تخصیص منابع کشور از اهمیت بالایی برخوردار است، از این رو تلاش شد تا از طریق مجوز سفر منابع لازم برای استان به دست آید.

وی افزود: 10 هزار و 700 میلیارد تومان اعتبار، 250 میلیون یورو اعتبار ارزی و تعداد زیادی مجوزها یکی از مصوبات تریپ این بود که این میزان نسبت به سال های گذشته بیشتر بوده و در صورت تحقق تاثیر بسزایی در رشد و توسعه استان خواهد داشت.

بیش از 100 پروژه برای استان تعریف شده است.

سراندونی گفت: موارد توافق شده در حال پیگیری است و بیش از 100 پروژه در 3 رده برای استان تعریف شده است.

وی افزود: البته منظور از عنوان کلی پروژه است و به معنای احداث سد و جاده نیست.

ساراندونی اعلام کرد: دسته اول پروژه های عمرانی است که به ساخت سدها، پل ها، جاده ها و … گفته می شود.

وی بیان کرد: نوع دوم پروژه های بهبود فرآیند به این معناست که روی برخی پروژه ها به صورت مستمر کار می شود، اما برای دستیابی به نتایج بهتر باید روند آن تغییر کرد.

قائم مقام هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین افزود: پروژه های نوع سوم حل یک مشکل است یعنی پروژه هایی که سال ها در استان خوابیده و حل نشده است.

وی یادآور شد: برای این پروژه ها نیز سیستم اولویت بندی در نظر گرفته شده است زیرا در استان مشکلات زیادی وجود دارد و طبیعتا ظرفیت دستگاه اداری استان برای رفع این مشکل محدود است.

سراندونی خاطرنشان کرد: برای اجرای پروژه های راه و بزرگراه یک هزار و 775 میلیارد تومان، پروژه های بیمارستانی و درمانی استان یک هزار و 433 میلیارد تومان، طرح های آبرسانی 2 هزار و 791 میلیارد تومان و برای پروژه های روستایی 888 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

وی اعلام کرد: 702 میلیارد تومان در بخش کشاورزی، 45 میلیارد تومان در پروژه های ریلی، 60 میلیارد تومان در پروژه های مخابراتی، 310 میلیارد تومان در پروژه های صنعتی، 250 میلیارد تومان در پروژه چشم نور، 216 میلیارد تومان در زیرساخت های ورزش و جوانان.تومان و 150 میلیارد تومان. میلیارد تومان برای گردشگری. از جمله اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری به استان.

قائم مقام هماهنگی امور. استاندار قزوین خاطرنشان کرد: پروژه ملی الموت تنکابن قزوین که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال 82 بوده و جزو اولویت های عمرانی استان محسوب می شود، توسعه خوبی نداشته است. به دلیل کمبود اعتبارات ملی

وی افزود: در سفر اخیر ریاست جمهوری 350 میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شد و امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد عملیات اجرایی فاز اول آن به طول 62 کیلومتر باشیم.

سراندونی افزود: باغ قزوین یکی از اولویت های ما است که باید حفظ شود اما بررسی ها نشان داد که مشکلات متعددی وجود دارد و یکی از آنها مربوط به نظام حکومتی است.

وی بیان کرد: در خصوص اعلام برخی شهرداران یا اعضای شورا مبنی بر عدم دسترسی خادم علا باید گفت که متاسفانه در سیستم اداری استان مشکلاتی وجود دارد که سلسله مراتب در آن حذف شده و در نتیجه فساد در امور اداری رخ می دهد. بدن

وی ادامه داد: این کار باید در قالب یک نظام اداری انجام شود و سلسله مراتب بازگردد چرا که مثلا برخی شهرداران یا شوراها بیشترین مشکلات به من اشاره می کند، پس باید بگویم اگر قدرت تصمیم گیری ندارند به اشتباه روی صندلی مدیریت می نشینند و در نهایت به مدیریت شهادت می دهند. شکست خوردن بنابراین بدنه اداری باید از قالب سلسله مراتبی پیروی کند.

سراندونی در پاسخ به سوالی درباره مدیریت شهر جدید مهرگان گفت: مهرگان با بسیاری از مسائل مرتبط است که باید به آن توجه شود اما با توجه به اعضای هیئت مدیره. مدیریت نام مهرگان گرفته شد، باید گفت که اینها فکر کسانی است که البته هنوز قطعی نشده است.

قائم مقام هماهنگی امور. عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد: در خصوص کارخانه سیمان ایبک اقداماتی انجام شده است که می توان با مراجعه به سازمان مدیریت نسبت به اخذ مالیات آلایندگی از محل هزینه اضافی اقدام کرد که با جدیت در حال پیگیری است.

وی افزود: مکاتبات جدی برای اصلاح تقسیمات کشوری انجام شده اما احتمال موفقیت زیاد نیست.

سراندونی تصریح کرد: در خصوص آلودگی نیز طبق مکاتبات انجام شده محیط زیست کشور اعلام کرد که فیلترها فعال هستند بنابراین نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین گفت: در ماه گذشته اقدامات ویژه ای در خصوص سگ های ولگرد انجام شده و جلسات متعددی نیز برگزار شده است اما باید از استان های منطقه ای و سایر استان ها وارد شویم.

انتهای، آخر پیام/