Limpopo mom launches maternity bag drive to assist new moms and their babies.

به خواهرتان کمک کنید: کیسه زایمان را برای کسانی که آن را ندارند حمل کنید


پس از زایمان چهار ماه پیش ، مادری از لیمپوپو تصمیم گرفت با مادران دیگری که در تهیه مایحتاج ضروری برای نوزاد تازه متولد شده خود ارتباط دارند ، تماس بگیرد. نویسنده: Muncho Matlala.

او از آن زمان کمپین کیف کمک بارداری Helping a Sister Out را برای کمک به این زنان جوان و فرزندان آنها راه اندازی کرده است. نویسنده: Muncho Matlala

تسپیسو مولملا یکی از زنان بسیاری بود که در ماه مه در بخش زایمان بیمارستان موکوپانه در شهر ماهولرنگ بود. این زمان او در آنجا بود که چشم 36 ساله را به خود جلب کرد و واقعیت های خشن فقر را در جامعه خود جذب کرد.

مولمیلا می دانست که وقتی برخی از هم بندهایش از بیمارستان خارج شدند ، آنها واقعاً با مشکل روبرو خواهند شد.

او می گوید: “دو زن بودند که پوشک یا لباس برای فرزندان خود نداشتند.” اخبار سلامت الکترونیکبه “اکثر آنها جوانان هستند ، از خانواده هایی که در حال مبارزه هستند و در بیشتر موارد ، والدین فرزندانشان یا فرار کرده اند یا بیکار هستند.”

او با بسته جدید شادی خود به خانه می رسد و تصمیم می گیرد با مادرانی تماس بگیرد که برای خود و نوزادانشان چیزی جز یک پوشک ، یک تکه و یک پتوی کوچک برای بستن نوزاد ندارند ، همانطور که توسط بیمارستان تهیه شده است. به

برخی از موارد ضروری به عنوان بخشی از کمپین “به خواهر کمک کن” جمع آوری شد. (عکس: پیوست)

من این موضوع را با شوهرم در میان گذاشتم و خوشبختانه او فکر کرد که این ایده خوبی است. به این ترتیب ، کمپین “به خواهر کمک کن” راه اندازی شد و به مادران و فرزندان شایسته کمک مورد نیاز را ارائه کرد.

در حال حاضر ، بسته مادر ما شامل یک کیسه جدید ، روحیه جراحی ، ژله نفت بچه ، پتوی نوزاد و حوله های بهداشتی مامان است. مولملا ، که با شوهرش یک تجارت کوچک آشپزی و تهیه غذا دارد ، می گوید: “اگر می توانیم کمک های بیشتری دریافت کنیم ، باید بتوانیم به مادران بیشتری در سراسر لیمپوپو و فراتر از آن دسترسی پیدا کنیم.”

او از تعداد زنان نیازمند در این شهرستان غرق شده است و می نالد که نمی تواند “به همه کمک کند” زیرا زنان زیادی وجود ندارد.

مولمیلا از صفحه فیس بوک خود برای درخواست کمک های مالی برای کمپین کیف زایمان خود استفاده می کند و او و همسرش نیز در این امر سهیم هستند.

ممنون از کمک

ماتابو ماسالی*20 ساله ، یکی از بهره برداران ، از کمک بسیار سپاسگزار است. او وقتی باردار شد کلاس 12 را ترک کرد و اکنون بیکار است. او گفت: “بدون هیچ پولی برای خرید چیزهایی برای فرزندم ، این بسته را از کمک به خواهر بیرون آوردم و بسیار سپاسگزار هستم” اخبار سلامت الکترونیک مولمیلا همچنین به او توصیه کرد که برای حمایت از کودکان درخواست دهد.

ماتاپو و پدر فرزندش بخشی از 49.9 درصد بیکاران استان هستند. این آمار توسط اداره آمار آفریقای جنوبی (StatsSA) در پایان آگوست امسال منتشر شد. بر اساس Limpopo Economic Outlook and Review 2021/22 ، حدود 3.1 میلیون نفر در این منطقه در زیر خط فقر در سال 2019 ثبت شده اند.

مولوملا متوجه می شود که بیشتر زنانی که نیاز به کمک های مادر و کودک دارند ، فاقد پول برای جابجایی هستند. من برای تحویل بسته ها به خانه می روم. اما من فقط بسته را رها نمی کنم و می روم ، من با آنها صحبت می کنم تا سعی کنم موقعیت آنها را درک کنم و سپس به آنها انگیزه دهم.

مراقبت از نوزاد و مادر در بیمارستان

وزارت بهداشت لیمپوپو پاسخی نداده است اخبار سلامت الکترونیک درخواست توضیح در مورد میزان کمک رسانی به مادرانی که نمی توانند مراقبت های بهداشتی خود را برای فرزندان خود پس از تولد تهیه کنند.

یک پرستار در بیمارستان Mankwing در خارج از Polokwane گفت: این بستگی به شرایط فرد دارد. او می گوید: “به عنوان یک قاعده کلی ، زنانی که در بیمارستان ها زایمان می کنند ، در حالی که هنوز تحت مراقبت هستند ، از پد ، پوشک و غیره استفاده می کنند. اما برخی که توانایی خرید آن را دارند ترجیح می دهند از پتوهای خود استفاده کنند.” حوله های بهداشتی و سایر اقلام ممکن است در صورت مشارکت اهداکنندگان در دسترس باشد. –اخبار سلامت الکترونیکدیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *