به دلیل کمبود آب در شیندرود، مشکلات دامنگیر سایر استان ها نیز شده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از مبارکه، پروین صالحی مبارک نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای حاکمیتی مبارکه گفت: میراث فرهنگی اصفهان یک میراث منطقه ای نیست، بلکه سند تمدن اسلامی است. در سرتاسر جهان و در سایه کم آبی کنونی شاهد آسیب دیدن میراث فرهنگی خود هستیم.

وی افزود: اگر تالاب ها برای همیشه خشک شوند، پراکندگی خاک ریز نه تنها اصفهان و شهرهای آن را در معرض خطر ابتلا به بیماری های صعب العلاج قرار می دهد، بلکه استان های همجوار را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

صالحی گفت: شهرستان مبارکه علیرغم اینکه 22 کیلومتر مرز آبی با زیهندرود دارد و حضور آب کاران در این شهرستان وجود دارد اما در سال های اخیر همه از شما تقاضای آب می کنند اما خبری نیست. دولت و دولت باید با جدیت به مشکل کم آبی اصفهان رسیدگی کنند.»

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت گذشته نقش موثری در رفع مشکل کم آبی استان اصفهان نداشت در حالی که آب یک موضوع ملی است و دولت و دولت در حل آن کوتاهی کردند. این واقعیت را باید در نظر گرفت.»

وی گفت: راه حل هایی که برای زینده بخش ارائه می دهند بلندمدت است و اگر برای حل مشکلات کشاورزان به سمت راه حل های کوتاه مدت نرویم در سال های آینده با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد.

صالحی با بیان اینکه طبق برنامه مصوب مجلس از سال 1396 عوارض محلی به عوارض استانی تغییر پیدا کرده است، گفت: می آید. به جای اینکه روی صنایع بزرگ شهرهای همجوار تمرکز کنند، ابزارها را طوری توزیع کردند که اصلاً منصفانه نبود.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییر وضعیت نیروهای شرکتی افزود: تاکنون تغییر خاصی در وضعیت نیروهای شرکتی صورت نگرفته است و طرحی در مجلس در حال بررسی است که کار آنها نیاز دارد. تبدیل شدن به قرارداد ثابت به صورت شرکتی و حذف شرکت های میانی.

انتهای پیام/ 63110 / الف /
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.