به دنبال ترفندهای کاهش چربی نقطه ای نباشید

مردم تقریباً هر کاری را برای کاهش وزن انجام می دهند، به این معنی که آنها بیشتر مستعد فریب مدها و حقه های کاهش وزن هستند.

یکی از این ترفندها “کاهش لکه های چربی” است.

برای خلاص شدن از شر آن دسته از چربی ها، مردان و زنان چیزی به نام «کاهش لک» یا ورزش کردن فقط در مناطقی که می خواهند لاغر شوند را امتحان می کنند. زنان صدها بار بلند کردن پا انجام می دهند و مردان صدها کرانچ انجام می دهند و سعی می کنند ران ها و دور کمر را باریک کنند. همین مردان و زنان زمانی که تلاش‌هایشان -که ممکن است قابل توجه باشند- به ثمر ننشیند، ناامید خواهند شد.

دلیل اینکه لایه چربی روی ران‌ها، معده، بازوها و غیره باقی می‌ماند، حتی زمانی که این نواحی به‌طور ثابت کار می‌شوند، این است که چربی مانند یک واحد بزرگ در سراسر بدن است.

ذخایر چربی در سرتاسر بدن انرژی را برای کل بدن تامین می کند، به عنوان مثال، چربی دور کمر شما تنها به درخواست انرژی از سوی عضلات شکم پاسخ نمی دهد.

در صورت نیاز، بدن انرژی را از تمام ذخایر چربی به یکباره می کشد. در اصل: ورزش هوازی کارآمدترین راه برای خلاص شدن از شر ذخایر چربی است.

عضله سازی برای انتقال گلوکز از غذایی که می خورید اما جریان خون ضروری است تا به چربی ذخیره شده بیشتری تبدیل نشود.

چربی به ترکیبی از تمرینات هوازی و مقاومتی و رژیم غذایی کم چرب پاسخ می دهد و نه به تمرینات مقاومتی به تنهایی. به عبارت دیگر استفاده از ترکیب مناسب. شما چربی را در سراسر بدن از دست خواهید داد، از جمله آن نقاط دردسر وحشتناک.

رژیم لاغری سریع