به من نگاه نکنید – رابطه بین سوء استفاده جنسی و چاقی چیست؟

الیزابت در دبیرستان شروع به افزایش وزن کرد و می خندد که “باسن بزرگ من از طرف پدرم است زیرا مادرم بسیار کوچک است.” الیزابت ، که هرگز با پدرش ملاقات نکرده است ، مرتباً با صحنه قرار ملاقات روبرو می شود ، اما می گوید بسیاری از زنان دارای اضافه وزن را می شناسد که جرات نمی کنند: برخی از خواهران “به عنوان محافظت جسمی و روانی در برابر یک جهان خصمانه ، وزن اضافی خود را حفظ می کنند. فکر ادامه می یابد اگر چاق شده ام ، دیگر نگران بیرون رفتن و تلاش برای یافتن مرد نباشم ، زیرا می دانم که اکثر مردان زنان لاغر می خواهند. من و شما ممکن است با هم رابطه داشته باشیم احتمال رد شدن به دلایل دیگر وجود دارد. “

فراتر از مشکل فوری استفاده از وزن برای جلوگیری از صمیمیت ، تراژدی دیگری برای برخی از زنان پیش آمده است. آنها برای از بین بردن خاطرات دردناک سوء استفاده جنسی در دوران کودکی به غذا متوسل می شوند. متأسفانه ، مردان و زنان جوانی که اغلب توسط یکی از بستگان نزدیک یا دوستان خانواده مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند – کسی که آنها را می شناختند و به او اعتماد داشتند – با حفظ راز و شرمندگی بزرگ می شوند و سعی می کنند آنها را از طریق انواع مختلف اعتیاد دفن کنند.

ایوت ، مشاور الکل و مواد مخدر و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی ، در بیشتر زندگی بزرگسالی خود با شیاطین اعتیاد مبارزه کرد. در کودکی ، او در کنار سه فرزند بزرگتر زندگی می کرد که سالها ایوت را اذیت کردند. او معتقد است که این کابوس باعث شد نبرد او با وزنش تمام نشود.

ویرجینیا ، مادر چهارساله مجرد ، قبل از بای پس معده ، سالها در درمان تلاش کرد تا با این واقعیت کنار بیاید که پدر بیولوژیکی اش او را مجبور کرده است در طول نوجوانی با او رابطه جنسی داشته باشد. حتی پس از یک عمل جراحی کاهش وزن ، خاطرات ویرجینیا را درگیر کرده تا جایی که تا به امروز او حتی نمی تواند نام پدرش را بگوید.

الیزابت می گوید در دوران کودکی نیز مورد تعرض قرار گرفته است ، اما ارتباطی بین سوء استفاده جنسی از کودکان و چاقی ایجاد نمی کند. الیزابت فاش می کند: “بله ، در کودکی توسط یکی از اعضای خانواده مورد آزار و اذیت قرار گرفت.” “اما این دلیل اضافه وزن من نیست. من اضافه وزن دارم زیرا در ژن من چاق شدن است ، زیرا در کودکی من لاغر بودم.”

کتاب رابین استون ، بدون راز ، بدون دروغ: چگونه خانواده های سیاهپوست می توانند سوء استفاده جنسی را درمان کنند ، به عنوان “نگاه صادقانه و روشنگرانه به آثار مخرب روح سوء استفاده جنسی” توصیف شده است. در این مقاله اختلالات خوردن به عنوان یکی از شایع ترین آثار روانی ، عاطفی و رفتاری سوء استفاده جنسی ذکر شده است.

کارشناسان سوء استفاده جنسی می گویند برخی از قربانیان محارم جنسی از غذای اضافی برای فرار از آشفتگی داخلی و به حداقل رساندن زنانگی خود استفاده می کنند و با پوشیدن لباس های بلند یا افزایش وزن از توجه ناخواسته به بدن خود جلوگیری می کنند.

بر اساس ادبیات منتشر شده توسط Survivors of Incest Anonymous ، “اگر متوجه شویم که چاقی جذاب نیست و معتقد باشیم که به دلیل عدم جذابیت مورد سوء استفاده قرار گرفته ایم ، ممکن است در تلاشی نادرست برای دفاع از خود در برابر تجاوز جنسی بیش از حد غذا بخوریم.” برخی از زنان سیاه پوست بزرگ به اشتباه معتقدند که اندازه آنها می تواند آنها را در برابر تجاوز فیزیکی ، از جمله تجاوز ، محافظت کند. این درست نیست. هر زنی می تواند در برابر تجاوز یا سایر حملات آسیب پذیر باشد.

دکتر مایکل مایرز ، متخصص کاهش وزن در لوس آلامیتوس ، کالیفرنیا ، در بیست و پنج سال درمان چاقی به این نتیجه رسید که 40 درصد از بیماران وی در دوران کودکی مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند. “برخی از شواهد تجربی نشان می دهد که افزایش” هورمون های استرس “، مانند کورتیزول ، ناشی از استرس شدید روانی است که می تواند باعث تکثیر سلول های چربی شود و قربانیان سوء استفاده جنسی را مستعد ابتلا به چاقی کند.”

مایرز نوشتن درباره این پدیده را چند دهه پیش آغاز کرد و اخیراً دیگر جامعه شناسان و روانشناسان نتایج مشابهی را منتشر کرده اند که به ارتباط بین سوء استفاده جنسی و چاقی می پردازد. دکتر مایرز می گوید: “سوء استفاده جنسی زنان سالهاست که با اختلالات خوردن مانند بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی مرتبط است.” “اما در حال حاضر بسیاری از پزشکانی که چاقی را درمان می کنند معتقدند که بین سوء استفاده جنسی و شروع چاقی در بزرگسالان همبستگی قوی وجود دارد.”

به یک معنا ، چاقی از فرد در برابر جنسیت او محافظت می کند ، زیرا در فرهنگ غربی افراد چاق از نظر جنسی مطلوب تلقی نمی شوند. دکتر مایرز دریافت که بازماندگان سوء استفاده جنسی دارای عزت نفس پایین و مشکلات شدید افسردگی هستند و اغلب احساس می کنند تقصیر آنها بدرفتاری جنسی است ، “یک باور احساسی اما کاملاً غیر منطقی”.

دکتر سوزان فالوز ، استاد جامعه شناسی در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا ، دومینگز هیلز ، معتقد است که در صورت عدم درمان سوء استفاده جنسی می تواند منجر به خود تخریبی در قالب “بیماری ها” مانند اعتیاد به مواد مخدر و الکل ، پرخوری و خودکشی شود. به دکتر فالوث اختلالات خوردن را مورد مطالعه قرار داده است و معتقد است افرادی که سعی می کنند آسیب های دوران کودکی را از طریق درمان درمان کنند و سعی در تغییر زندگی خود داشته باشند ، اغلب توسط خانواده و عزیزانشان خرابکار می شوند. این همیشه عمدا اتفاق نمی افتد ، اما هرگونه تغییر در اعضای خانواده با دیگران “در نوسان” است. او می گوید: “به عنوان مثال ، مردی که می گوید شریک مرده خود را بر کاهش وزن ترجیح می دهد ، بدیهی است که یک سوء استفاده کننده احساسی و روحی است … گوینده از از دست دادن نوعی قدرت در رابطه می ترسد.”

دکتر فالوز معتقد است که “مهم است که درمان سوء استفاده جنسی و چاقی شامل بهبودی برای کل خانواده یا حداقل برخی دیگر از افراد مهم باشد.” اختلالات خوردن که باعث چاقی می شود مانند سوء مصرف مواد مخدر است. آنها مسائل مربوط به سلامت عمومی هستند ، نه شکست های اخلاقی. راه حل هر دو مشکل ، به گفته دکتر همکاران ، آموزش بهداشت و پرورش عزت نفس است.

برای زنانی که از پرخوری و سایر اختلالات مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان رنج می برند ، کمک می شود. اداره جانبازان (VA) سوء استفاده جنسی از کودکان (CSA) را به عنوان شرایطی که می تواند منجر به “اختلال استرس پس از سانحه” (PTSD) شود ، ذکر کرده است. جانبازان و خانواده های آنها واجد شرایط دریافت درمان از طریق کلاسهای آموزشی هستند که از طریق مرکز VA محلی در دسترس هستند. مشاوره از طریق Sexaholics Anonymous و Survivors of Incest ناشناس رایگان است. و گروه هایی مانند شبکه ملی تجاوز ، سوء استفاده و محارم ، یک مداخله بحرانی بیست و چهار ساعته را بصورت آنلاین و حضوری ارائه می دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *