به گفته کارشناسان ، طرح اریک آدامز برای 25000 واحد مسکونی حمایتی امکان پذیر است ، اما موانعی در پیش است.

به گفته کارشناسان ، طرح اریک آدامز برای 25000 واحد مسکونی حمایتی امکان پذیر است ، اما موانعی در پیش است.


در کنفرانس خبری روز دوشنبه ، اریک آدامز ، نامزد حزب دموکرات برای شهرداری ، از طرحی رونمایی کرد که 25000 اتاق هتل رها شده را به مسکن دائمی ، حمایتی و مقرون به صرفه تبدیل می کرد ، ابتکاری که به گفته وی به کاهش تعداد ساکنان بی خانمان در حال رشد کمک می کند. زیر نظر د بلازیو مدیریت

حامیان مسکن و مقامات منتخب از این پیشنهاد به عنوان گامی دیگر در جهت توسعه انبار مسکن برای آسیب پذیرترین شهر یاد کردند و از امکانات رفاهی برای تثبیت رفاه آنها برخوردار شدند. این طرح همچنین نیاز به صنعت هتل های پیچیده ای را تامین می کند که عرضه اتاق ها بیش از تقاضا است ، به ویژه در دوران همه گیری.

آدامز این طرح را “یک فرصت در نسل” توصیف کرد که می تواند به “بیرون کشیدن مردم نیویورک از خیابان ها و کاهش فشار بر پناهگاه ها و سهام مسکن مقرون به صرفه” کمک کند.

برخی از بودجه برای اجرای این پیشنهاد از طریق قانون همسایگان ما با عزت دولت تأمین می شود که شامل 100 میلیون دلار سرمایه است که برای غیر انتفاعی احتمالی حمایت از مسکن در نظر گرفته شده است. کمپین آدامز در بیانیه مطبوعاتی تأکید کرد که نقل و انتقالات را می توان “سریع” فعال کرد. بر اساس این کمپین ، برخی از نقل و انتقالات ممکن است در 100 روز اول ریاست جمهوری آدامز روشن شود.

اما در حالی که آدامز ، که متعهد به کاهش خط مشی در شهر شده است ، بر روند سریع تخصیص مجدد واحدهای هتلداری – که طبق برآوردهای انجمن هتل های نیویورک ، 20 درصد از موارد خالی صنعت را تشکیل می دهد – تاکید می کند. این طرح با موانعی روبرو خواهد شد که می توان این روند را کنار گذاشت. آنها از تغییرات در قوانین منطقه بندی هتل ها تا بررسی کد ساختمان لرزان شهر نیویورک متغیر هستند ، که اجرای هر دو آنها زمان بر است ، بدون ذکر دخالت آلبانی.

شما نمی توانید با آن کنار بیایید.

کدهای ساختمان دقیق شهر ، واحدها را ملزم به رعایت بسیاری از مقررات می کند ، از جمله داشتن نور و هوای کافی برای زندگی دائمی ساکنین. به گفته یکی از مقامات عالی رتبه سابق اداره ساختمان شهر ، اصلاح قوانین ساختمان ، شورای شهر نیویورک را ملزم به تصویب اصلاحات می کند.

این مقام سابق که خواست نامش فاش نشود گفت: “شما نمی توانید در مکانی زندگی کنید که نور طبیعی ندارد. شما فقط در یک جعبه زندگی می کنید.” “کد ساختمان را می توان تغییر داد و شورای شهر می تواند آن را تغییر دهد ، اما این امر الزامات رعایت قانون نگهداری و نگهداری مسکن در چندین کد مسکن را کاهش نمی دهد.”

قوانین متعدد مسکن ، که اندازه واحدهای مسکونی شامل حمام و آشپزخانه را تعیین می کند ، توسط قانونگذار ایالت تهیه شده است. از جمله مقررات ، ساخت آشپزخانه و حمام است ، در مقابل واحدهای اشغال اتاق تک نفره که فقط می توانند حمام و آشپزخانه مشترک را تأمین کنند.

این شهر نمی تواند قانون متعدد مسکن یک ایالت را دور بزند – مگر اینکه قانونگذار تغییراتی ایجاد کند – این بدان معناست که هرگونه سازمان غیر انتفاعی که به دنبال خرید هتل است ، باید فضای آشپزخانه کافی را فراهم کند. برخی از این هتل ها قابل تبدیل هستند زیرا بسیاری از آنها در ابتدا به عنوان ساختمان های آپارتمانی ساخته شده بودند.

با این حال ، حتی اگر یک سازمان غیرانتفاعی املاک آماده تبدیل را شناسایی کند ، طبق گفته وود ، مراحل اولیه می تواند حداقل یک سال طول بکشد.

اگر ساختمانها نیاز به اصلاح و برخی از این تغییرات قبلاً داشته باشند [a] تغییر کد ، این یک فرآیند طولانی تر است ، اما یک فرایند ارزشمند است [having]وود گفت. من می خواهم اریک آدامز را با این ایده تحسین کنم که ما باید این کار را انجام دهیم و آن را در اسرع وقت ، به هر معنی که باشد ، تحقق بخشیم. “

اما در مورد تغییرات در قوانین ساختمان ، وود گفت: “شما نمی توانید آن را به سادگی منتقل کنید.”

سام استاین ، تحلیلگر مسکن در انجمن خدمات اجتماعی ، از طرح آدامز حمایت می کند اما سوال می کند که چگونه دولت آدامز آینده می تواند فوراً تکالیف منطقه بندی را تغییر دهد. بر اساس قوانین فعلی ، هتل های مناطق تولیدی که به اقامتگاه تبدیل شده اند باید به منطقه مسکونی تبدیل شوند. این تغییرات تحت بررسی عمومی قرار می گیرد که ممکن است شش ماه تا یک سال به طول انجامد.

در حالی که سازمان های غیرانتفاعی می توانند از طریق شورای شهر در مورد استانداردها و تجدید نظرها درخواست معافیت کنند تا تعیین منطقه را بدون بررسی عمومی به روز کنند ، وود گفت که چنین معافیت هایی می تواند مشمول شکایت گروه های NIMBY باشد.

یک مشاور کمپین آدامز به Gothamist/WNYC گفت که او به دنبال تغییرات گسترده در قوانین ساختمان نیست ، که برای تصویب از شورای شهر نیویورک لازم است. صدراعظم گفت احتمال دارد این مقررات توسط بخش حقوقی شهر متفاوت تفسیر شود. آدامز به عنوان شهردار این قدرت را دارد که یک مشاور شرکتی تعیین کند.

حتی با وجود برخی موانع احتمالی ، لورا ماسکوچ ، مدیر اجرایی شبکه مسکن حمایتی در نیویورک ، ابتکار را شایسته پیگیری دانست زیرا بر اساس برنامه های موجود با هدف افزایش سهام مسکن حمایتی است.

ماسکوچ در مورد پیشنهاد آدامز گفت: “من فکر می کنم این یکی از ابزارهایی است که ما داریم.”

نگرانی ها در مورد سرعت تبدیل هتل ها در ماه های اولیه مبارزات انتخاباتی زمانی مطرح شده بود که نامزدهای شهرداری ، از جمله آدامز ، برنامه هایی برای تبدیل هتل های مشابه با استفاده از همان استراتژی ارائه کردند. این امر باعث شد پاشا گرهاردز ، معاون رئیس هیئت مدیره املاک نیویورک ، این پیشنهادات را “بسیار ساده” توصیف کند.

گرهاردز در آوریل سال جاری گفت: “آنها ممکن است درک درستی از تمام سطوح مقررات و آنچه برای ایجاد مسکن قابل سکونت و سکونت لازم است نداشته باشند.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *