بچه ها، شما سنگین هستید؟

هیکلت چطوره؟

بسیاری از اوقات مردان تمایل دارند که قسمت بالایی بدن، سینه و بازوها را بدون توجه به قسمت پایین تنه و قسمت میانی بدن، کار کنند. این یک اشتباه به دلایل متعددی است، که مهم ترین آن این است که چگونه بدن را نامتعادل نشان می دهد. خیلی از بچه ها هستند، چه در باشگاه ورزش کنند، چه در خانه، که زمان زیادی را صرف ضربه زدن به نیمکت یا هل دادن کرده اند، و پیشرفت قابل توجهی داشته اند، اما پاهایشان به نظر می رسد که متعلق به شخص دیگری است. علاوه بر این، من شنیده ام که چندین زن نظرات خود را در مورد اینکه چگونه این واقعیت در حوزه جذابیت بدنی خاموش است، اظهار نظر کرده اند. در حالی که زنان دوست دارند مردی را با اسلحه های بزرگ ببینند، اما به تقارن نیز علاقه دارند. در حالی که آنها ممکن است آشکارا در مورد آن با مردان صحبت نکنند، اما از اینکه چگونه شلوار جین یک پسر به او می آید بسیار تحت تأثیر قرار می گیرند.

اکنون دو تمرین پایین تنه که قطعاً به این موضوع می پردازند، لیفت مرده و اسکات هستند. این تمرینات به طور خاص برای پایین تنه، باسن، چهار سر و همسترینگ هدف قرار می گیرند. هر دوی آنها راه های بسیار خوبی برای ایجاد توده عضلانی و بهبود ظاهر پایین تنه هستند. قبل از شروع انجام این کارها، با یک متخصص بهداشت یا مربی حرفه ای تماس بگیرید تا مشخص شود که آیا برای شروع هر یک از اینها آماده هستید یا خیر.

تمرین شماره 1: Deadlift

بالابر مرده تقریباً یک تمرین ابتدایی است که می توانید پیدا کنید. این در درجه اول شامل حرکت در لگن است، و این همه چیز است. معمولاً در باشگاه با هالتر انجام می شود و فقط یک حرکت متحدالمرکز است. هنگامی که جسم را بردارید، آن را پایین نمی آورید، فقط آن را در جای خود می اندازید. ددلیفت واقعاً با هر چیزی قابل انجام است. لازم نیست هالتر باشد. با این حال، استفاده از هالتر به دلیل نحوه ساخت آن، کار را آسان‌تر می‌کند. اما، افراد خلاق می توانند گزینه های دیگری نیز ارائه دهند. برای انجام صحیح این حرکت خاص، کمر باید صاف و در “وضعیت خنثی” نگه داشته شود. این بدان معنی است که همسترینگ شما باید نسبتاً بلند باشد تا تمرین را به درستی انجام دهید و از آسیب دیدن جلوگیری کنید. ممکن است به یک برنامه کششی نیاز باشد. همچنین، هنگام شروع، باید به جای مقاومت، روی فرم تمرکز کرد. این بدان معنی است که تا زمانی که بدن شما به حرکت عادت نکرده است، از وزن زیاد استفاده نکنید.

تمرین شماره 2: اسکات

اسکات در مقایسه با لیفت مرده، تمرینی پویاتر است، زیرا وزنه را بلند و پایین می آورید. با این یکی در مچ پا، زانو و باسن حرکت خواهید کرد. علاوه بر این، بالاتنه تا حدی کار می کند زیرا وزن بر روی قسمت بالایی پشت و شانه ها یا بالای سینه و شانه ها قرار می گیرد. از آنجایی که اسکات پویا است، ممکن است مقدار وزن به دلیل مواردی مانند زانو درد یا گرفتگی مچ پا یا زانو محدود شود. همانطور که در مورد لیفت مرده، شما می خواهید در مورد وزن بسیار محافظه کارانه شروع کنید. باز هم، زیرا شما باید بدانید که بدن شما چگونه پاسخ خواهد داد. استفاده از وزن بدن یا وزن میله المپیک برای این کار خوب است. برای این کار، چه از میله استفاده کنید یا نه، پاهای خود را به اندازه عرض شانه بازتر یا کمی بازتر بایستید. سپس بدن خود را به سمت زمین که در لگن و زانو خم می شود پایین بیاورید. با نگه داشتن زانوها در بالا و کمی جلوتر از پاهایتان، باسن شما به سمت عقب حرکت می کند. بدن خود را پایین بیاورید تا ران هایتان موازی با زمین شوند و سپس تا نقطه شروع بالا بروید.

زمانی که هر یک از این تمرینات به صورت کنترل شده و مداوم انجام شود، شانس شما برای جلوگیری از آسیب بسیار افزایش می یابد. به دلیل ماهیت این تمرینات و عضلات مورد نظر، آنها یک راه عالی برای افزایش توده عضلانی پایین بدن و افزودن تقارن به هر هیکلی هستند.