بیانیه بریکس درباره مذاکرات روسیه و اوکراین


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رهبران گروه بریکس از جمله اقتصادهای نوظهور پنجشنبه شب در بیانیه پایانی خود از مذاکرات روسیه و اوکراین حمایت کردند.

اسپوتنیک در بیانیه ای اعلام کرد: ما در مورد وضعیت اوکراین گفتگو کردیم و موضع خود را در شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل متحد مجدداً تأیید کردیم.

رهبران بریکس از جمله برزیل، روسیه، چین، آفریقای جنوبی و هند پس از چهاردهمین اجلاس سران به میزبانی پکن اعلام کردند: با ایجاد شرایط موافقت کردند.

این بیانیه می افزاید که کشورهای بریکس همچنین بر تعهد خود به جهانی عاری از سلاح های هسته ای تاکید کردند و خواستار مشارکت چشمگیر کشورهای در حال توسعه و کمتر توسعه یافته شدند.

این بیانیه می افزاید: ما نتایج اجلاس جهانی 2005 را به یاد می آوریم و بر نیاز به اصلاحات در سازمان ملل متحد، از جمله شورای امنیت، برای جامع تر، مؤثرتر و کارآمدتر کردن آن و کمک به کشورهای در حال توسعه برای ارائه بهتر «جهانی» تأکید می کنیم. چالش ها.”

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشست بریکس روز پنجشنبه از دیگران خواست تا علیه “اقدامات خودخواهانه” غرب با یکدیگر همکاری کنند. (جزئیات بیشتر)

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه اجلاس بریکس در ویدئویی گفت که بحران اوکراین زنگ خطر را برای جهان به صدا در آورده است. حقایق بار دیگر ثابت می کند که تحریم ها شمشیر دو لبه است.

وی با انتقاد از تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه در پی قیام اوکراین، گفت که تحریم های عمدی به مردم سراسر جهان آسیب می رساند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.