بیماری لایم می تواند بر خلق و خوی شما تأثیر بگذارد و باعث بیماری های رفتاری شود


طبق مطالعات انجام شده ، شرکت کنندگان در بیمارستان برای عفونت لایم 28 درصد بیماری های رفتاری بالاتری داشتند ، اما دو برابر افرادی که فاقد لایم بودند ، اقدام به خودکشی کردند.

نویسنده این مطالعه اظهار داشت: “این یافته ها نیاز به آگاهی بیشتر در جامعه پزشکی را نشان می دهد که بیماران پس از یک مورد شدید بیماری لایم در معرض افزایش اختلالات روانی و رفتارهای خودکشی هستند ، به ویژه در اولین سال پس از تشخیص.” برایان فالون او روانپزشک در موسسه روانپزشکی ایالت نیویورک و مدیر مرکز تحقیقات بیماری لایم و تیک بورن در دانشگاه کلمبیا است.

بیماری لایم می تواند بر روحیه شما تأثیر بگذارد

تعادل خلقی اگرچه طبیعی تلقی می شود ، اما در بسیاری از موارد می تواند غیرطبیعی تلقی شود و این افراد به دلیل تغییر وضعیت روحی نیاز به رنج های مختلف پزشکی دارند. برای حفظ روحیه خوب ، باید روحیه مناسب داشته باشید ، اما بیماری مانند Lyme نیز می تواند عاملی در پشت نوسانات خلقی باشد و باید توسط متخصص تشخیص داده شود.

به گفته جوزف ترونزو ، سرپرست دانشکده روانشناسی دانشگاه برایانت در اسمیتفیلد ، مشخص نیست که آیا این بیماری شرایط روانی ایجاد می کند یا ناشی از مبارزه با علائم دیگر بیماری لایم است.

بیماری لایم می تواند بر روحیه شما تأثیر بگذارد

فالون گفت: “در حالی که اکثر افراد مبتلا به بیماری لایم مشکلات روانی بعدی ایجاد نمی کنند ، برخی از آنها. پزشکان باید در مورد افکار خودکشی و به ویژه در مورد افسردگی در صورت تداوم علائم سوال کنند.”

عفونت های ویروسی سابقه طولانی در ایجاد مشکلات بهداشتی و روانی جدی دارند. ترونزو گفت: “لایم یک واکنش التهابی در میزبان ایجاد می کند و ارتباط التهاب و مشکلات روانی و رفتارهای خودکشی به خوبی ثبت شده است.”

فالون و همکارانش داده های بهداشتی حدود 7 میلیون نفر را در دانمارک به مدت 22 سال برای انجام تحقیقات مورد بررسی قرار دادند. دانشمندان سلامت روانی بیماران مبتلا به عفونت لایم را برای افرادی که بیماری لایم نداشتند مورد بررسی قرار دادند. افرادی که سابقه بیماری روانی داشته اند یا قبل از تشخیص بیماری لایم اقدام به مرگ کرده اند ، از تحقیقات خارج می شوند.

محققان دریافتند افراد مبتلا به عفونت لیم بیشتر در معرض مشکلات رفتاری بوده و در فکر خودکشی بودند. در مقایسه با افرادی که به بیماری لایم مبتلا نبودند ، 42 درصد میزان مالیخولیا و دوقطبی و همچنین 75 درصد بیشتر اقدام به خودکشی داشتند.

از سوی دیگر ، اکثر مردم از مشکلات جدی مراقبت روانی رنج نمی برند. به گفته محققان ، تنها 7 درصد از نزدیک به 13000 نفر مبتلا به بیماری لایم در طول تحقیقات علائم بیماری روانی را نشان داده اند.

فالون گفت: “بیماری لایم یک بیماری ساده نیست.” “همچنین می تواند مشکلات جدی عصبی ، روانی ، قلبی و روماتولوژیکی ایجاد کند. بیمارانی که مشکلات روانی مرتبط با بیماری لایم را تجربه می کنند باید از متخصصان کمک بخواهند ، زیرا این عفونت می تواند یک چالش باشد ، که می تواند منجر به پیامدهای جدی سلامت روان شود.”

لورن جانسون مدیرعامل است LymeDisease.org. او گفت: “ما می دانیم که یک رویداد روانپزشکی برای آنچه اتفاق می افتد وجود دارد ، اما من فکر می کنم آنچه باعث افزایش میزان خودکشی در بیماران مبتلا به بیماری لایم می شود این است که آنها باور نکردنی هستند ، توسط پزشکان به آنها انگ می خورند و تغذیه می کنند. … توسط جامعه و گاهی متأسفانه توسط خانواده های آنها. “

او اشاره کرد که بسیاری از مردم نمی توانند کار کنند و جایگزین های درمانی محدودی دارند.

مجله روانپزشکی آمریکا دوره مرور را در 28 جولای آغاز کرد.

“اگر آنها به یک متخصص بهداشت مراجعه می کنند و گازشان روشن می شود ، و باور نمی شود یا به آنها گفته نمی شود که همه چیز در سر آنهاست ، و سپس خانواده آنها از آنها حمایت قاطع نمی کنند ، بسیار آسان است که ناامید شوید ، احساس ناامیدی کنید و من فکر می کنم این چیزی است که خطر خودکشی را افزایش می دهد. “جانسون افزود.دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *