بیوپرین چیست و چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

به برچسب روی بطری قرص های لاغری خود نگاهی بیندازید، و ممکن است بیوپرین را در لیست پیدا کنید. در حالی که به عنوان ماده ای به عنوان هودیا برای سرکوب اشتها یا گوارانا برای سرعت بخشیدن به متابولیسم شناخته نشده است، اکثر شرکت های کاهش وزن دریافته اند که بیوپرین وقتی به شکل مکمل مصرف شود، کمک ضروری به رژیم گیرندگان می کند.

اما بیوپرین چیست و چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

به زبان ساده بیوپرین عصاره فلفل است. درست است. بیوپرین از فلفل سیاه و فلفل های بلند خاص که در جنوب شرقی آسیا برداشت می شود، به دست می آید. در این شکل استخراج شده بیوپرین قوی ترین آن است.

هنگام خرید داروهای کمکی کاهش وزن، ممکن است متوجه شده باشید که برخی از مکمل‌ها شامل شکلی از عصاره فلفل هستند. این به این دلیل است که فلفل ها به جذب بهتر ویتامین ها و مواد معدنی ضروری در خون کمک می کنند. عصاره فلفل در واقع تقویت کننده است و در مورد بیوپرین اعتقاد بر این است که قدرت سایر مواد موجود در قرص های رژیمی مانند اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان ها را افزایش می دهد.

با توجه به این موضوع، همچنین مشخص شده است که بیوپرین به افزایش متابولیسم کمک می کند، که در سوزاندن چربی مفید است. در مورد نقش آن به عنوان یک تقویت کننده فراهمی زیستی، آزمایشات روی بیوپرین نشان داده است که عصاره می تواند قدرت بتاکاروتن و ویتامین C را در میان سایر مواد مغذی ضروری افزایش دهد.

در مورد عوارض جانبی، هیچ خطر چشمگیری به استفاده از بیوپرین نسبت داده نمی شود. با این حال، هرکسی که برای کاهش وزن از مکمل های رژیمی استفاده می کند ممکن است در معرض عوارض جانبی مختلف مرتبط با سایر مواد باشد. مشورت با پزشک قبل از مصرف هر گونه داروی کاهش وزن، صرف نظر از اینکه آنها حاوی بیوپرین هستند یا نه، همیشه مفید است.