تأثیر اشعه ماوراء بنفش میکروبی بر عملکرد دستگاه تنفس نیم تکه انعطاف پذیر (VJR-NMU) ، یکپارچگی ساختاری و عقیم بودن در طول همه گیری COVID-19.

تأثیر اشعه ماوراء بنفش میکروبی بر عملکرد دستگاه تنفس نیم تکه انعطاف پذیر (VJR-NMU) ، یکپارچگی ساختاری و عقیم بودن در طول همه گیری COVID-19.


این مقاله در اصل در اینجا منتشر شده است

یک پلاس. 2021 14 اکتبر ؛ 16 (10): e0258245. doi: 10.1371/journal.pone.0258245. مجموعه 2021.

خلاصه ای مختصر

از زمان اختراع ونتیلاتور انعطاف پذیر نیم تکه جدید ، این نوع هواکش (FFR) به طور گسترده ای در تایلند مورد استفاده قرار گرفته است. روشهای ضدعفونی شامل اشعه ماوراء بنفش C (UVC) ، باکتری کش و 70 درصد الکل برای ضدعفونی این دستگاه های تنفس استفاده شد. در ادامه پتانسیل غیرفعال سازی گندزدایی های مختلف بر روی ویروس اسهال همه گیر خوک (PEDV) و چندین سویه باکتریایی که بیشتر آنها از پوست گرفته شده است را مورد بررسی قرار دادیم. برای فعال سازی یکپارچگی دقیق ماسک ها پس از ضدعفونی های مکرر ، آزمایش های تناسب نیز با آزمون Bitrex ، استحکام کششی و افزایش طول در زمان استراحت مورد ارزیابی قرار گرفت. نتایج ما نشان داد که تابش UVC با دوز 3 J/cm2 می تواند باکتری ها را بعد از 60 دقیقه و ویروس ها را بعد از 10 دقیقه از بین ببرد. قبل از ضدعفونی هیچ گونه قارچی روی سطح ماسک یافت نشد. نتایج آزمایش برای تناسب خوب ، استحکام کششی و افزایش طول در شکست ، پس از چرخه های متعدد آلودگی زدایی حفظ شد. هیچ شواهدی از وخامت جسمی با معاینه بصری ناخالص یافت نشد. الکل (70٪) نیز راهی آسان و م toثر برای از بین بردن میکروارگانیسم های دستگاه تنفس است. از آنجا که انتظار می رود همه گیری فعلی ماهها یا سالها ادامه یابد ، نیاز به تهیه تجهیزات حفاظتی مناسب پرسنل (PPE) و توسعه روشهای م toثر برای پردازش مجدد PPE بسیار مهم است. مطالعات ما ثابت می کند که ماسک سیلیکونی جدید می تواند با خیال راحت برای چندین دوره با تابش UVC مجدداً پردازش و ضد عفونی شود ، که به کاهش کمبود وسایل محافظتی مهم در دوران همه گیری COVID-19 کمک می کند.

PMID: 34648544 | DOI: 10.1371 / journal.pone.0258245دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *