تاکید استانداران کردستان عراق و حلبچه بر توسعه روابط فرهنگی و اقتصادی/ استاندار حلبچه: ما همیشه قدردان ایرانیان هستیم


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، استاندار کردستان برای بررسی زیرساخت های عراق و انجام تمهیدات لازم برای تردد زائران اربعین حسینی از مرز بیشمق به عراق رفته است. با استاندار حلبچه.

اسماعیل زاریکوشا در این دیدار به حمله شیمیایی صدام و دولت بعث به مظلوم حلبچه اشاره کرد و گفت: تلخی این فاجعه وحشیانه هرگز از اذهان مردم ایران و مردم ما پاک نخواهد شد و رسانه ها گزارش می دهند. این جنایت بزرگ را هر سال به یاد بیاورید جنایات مردم حلبچه را در سالگرد

وی به اشتراک فرهنگی عمیق مردم استان کردستان و اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و بر توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد.

استاندار کردستان با اشاره به انجام مطالعات فنی برای بازگشایی بازارچه «ملخور» و توسعه فعالیت های اقتصادی و تجاری در این منطقه گفت: بازگشایی بازارچه های مرزی رونق معاملات تجاری را به همراه خواهد داشت.

زری کوشا همچنین برای اولین بار به تردد زائران اربعین حسینی از مرز بیشماق اشاره کرد و آن را عاملی مهم در توسعه و تعمیق روابط استان کردستان و منطقه خواند.

در این دیدار آزاد توفیق استاندار حلبچه اقلیم کردستان عراق ضمن خیرمقدم به استاندار کردستان از خدمات ملت بزرگ ایران و جمهوری اسلامی ایران به مردم این استان در جریان جنایات صدام تقدیر کرد. . وی گفت: اگر کمک مردم ایران نبود این فاجعه می توانست قربانیان بیشتری را به همراه داشته باشد. و مردم حلبچه هرگز این فداکاری جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران را فراموش نخواهند کرد.

وی از آمادگی فرمانداری حلبچه برای بازگشایی بازارچه مرزی «ملی خورد» خبر داد و تاکید کرد: حوزه های وسیعی برای تعامل فرهنگی، اقتصادی و تجاری به ویژه بین استان حلبچه و شهرستان سروآباد در استان کردستان وجود دارد.

شهرستان بیشماق مریوان برای اولین بار از چهاردهم ماه جاری پذیرای زائران کربلای معلا در اربعین حسینی است.

انتهای پیام/2330/70
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.