تایسون فیوری در دور یازدهم بر دونتای وایلدر غلبه کرد

تایسون فیوری در دور یازدهم بر دونتای وایلدر غلبه کرد


لاس وگاس – تایسون فیوری در دور چهارم به دو حذفی رسید و دونتی وایلدر را در یازدهمین دور شنبه شب متوقف کرد و عنوان WBC خود را در یک فینال هیجان انگیز برای سه نفر فوق سنگین حفظ کرد.

فیوری (31-0-1 ، 22 KO) وایلدر را برای دومین بار پیاپی در سه بازی خود به پایان رساند ، اما تنها پس از یک شب طاقت فرسای رفت و برگشت که شامل پنج حذفی ترکیبی بود.

فیوری گفت: “این یک مبارزه عالی بود.” او ارزش هر سه گانه ای را در تاریخ این ورزش داشت. او یک مبارز برتر است و او به من واقعی داده است [test] امشب “

وایلدر در راند سوم شکست خورد و به نظر می رسید که در حال خروج است ، اما با عجله به بیرون رفت تا فیوری را در دقایق پایانی چهارم دو بار از زمین دور کند.

وایلدر (42-2-1) مجازات سنگینی را دریافت کرد و به نظر می رسید در بیشتر مسابقه از نظر جسمی خسته بود ، اما قهرمان کهنه کار در حالی که هنوز ضربات سنگینی به پاهای خسته اش وارد می کرد ، قدرت خود را نشان داد.

خشم وایلدر دوباره دست راست ضربه مغزی خود را در میانه راه از ده تا 10 ناک اوت کرد ، اما وایلدر در ثانیه های پایانی دور ، فیوری را مبهوت کرد.

فیوری سرانجام آن را در یازدهم به پایان رساند و صورت وایلدر را ابتدا با بشقاب دست راست خود که از بالا به هوا شلیک می کرد وارد بشقاب کرد. فیوری در جشنی طاقت فرسا در حضور جمعیت دیوانه وار 15820 نفری در T-Mobile Arena در انتهای جنوبی نوار لاس وگاس طناب زد.

تایسون فیوری در دور یازدهم ضربه قاطعی را به دونتای وایلدر وارد می کند.
گتی ایماژ

فیوری می گوید: “هیچ وقت وقتی تراشه ها خاموش هستند به من شک نکنید.” “من همیشه می توانم تحویل بگیرم.”

Fury سپس به اجرای “پیاده روی در ممفیس” حمله کرد ، مطابق سنت پس از مبارزه خود برای خوانندگی برای طرفدارانش.

این مبارزه احتمالاً یکی از به یاد ماندنی ترین رقابت ها در تاریخ بوکس مدرن را به پایان رساند ، سه گانه ای از نه حذفی ترکیبی و دو نمایش فوق العاده از سرسختی ذاتی. این سه گانه در ورزش های مدرن پاره شده نادر است ، اما فیوری و وایلدر با یک خط متوالی که تقریباً سه سال تقویمی را پشت سر گذاشت ، بهترین ها را در یکدیگر به نمایش گذاشتند.

آنها اولین بار در اواخر سال 2018 در مرکز شهر لس آنجلس ملاقات کردند ، جایی که وایلدر در دورهای پایانی یک مبارزه عالی ، Fury را دو بار از بازی خارج کرد. ناک اوت دوم در راند دوازده فیوری را در حالی که وایلدر جشن می گرفت به پشت و بی حرکت گذاشت.

بازی دوم در لاس وگاس در فوریه 2020 انجام شد و برتری فیوری مشهود بود. قهرمان بریتانیا تا دور هفتم به وایلدر ضربه زد ، وقتی کرنر وایلدر در یک برد یک طرفه به حوله پرتاب شد و فیوری کمربند قهرمانی WBC وایلدر را به دست آورد.

در اوج سوم ، وایلدر دور اول را با یک ضربه محکم و برنامه خوب بازی باز کرد ، اما به نظر می رسید وقتی زود به فیوری آسیب نرساند زود خسته شد.

در آخرین دقیقه از ثانیه سوم ، فیوری وایلدر را با یک ضربه مبهوت کرد و سپس با ترکیبی از دو مشت که وایلدر را روی زانوی خود قرار داد از زمین خارج شد و به زمین رفت. خشم وایلدر دوباره با جمعیت روی پای او ظاهر شد ، اما وایلدر دست به زنگ زد.

به نظر می رسید فیوری تا اواخر چهارم تحت کنترل بوده است ، زمانی که وایلدر دست راست قدرتمند خود را درست بالای سر فیوری قرار داد. عصبانیت متزلزل شد و سرانجام روی بوم افتاد ، تا چند دقیقه بعد در میان نعره های جمعیت مبهوت ایستاده و دوباره خاموش شود.

فیوری به زنگ دور چهارم رسید و هر دو مبارز به ضربات بزرگی افتادند که بدون ناک اوت در پنجم و ششم غیرممکن بود. خشم وایلدر را در هفتمین ضربه با یک سری مشت زد که وایلدر را به طناب برگشت.

فیوری با دو ضربه بزرگ دوباره به وایلدر خسته و ضعیف برخورد کرد و پزشک در رینگ وایلدر را قبل از اجازه دادن به مبارزه در نهم مورد بررسی قرار داد.

دست راست ویرانگر فیوری پاهای وایلدر را در دهمین نوبت از زیر پا بیرون کشید ، اما وایلدر دور را به پایان رساند ، حتی با خشمی دیرهنگام آسیب دید.

او با یک دست دیگر در فاصله نزدیک کار را تمام کرد. وایلدر هنگام پایین آمدن به طناب ها رسید ، اما با چشمان چشمانش شیشه ای به زمین افتاد.

این دیدار باخت دیگری برای وایلدر بود ، اما این نشان دهنده صلابت چشمگیر المپیکی سابق ایالات متحده و همچنین عزم او برای مبارزه با این سومین مبارزه حتی پس از ماهیت یک طرفه دومین برخورد آنها است.

سال گذشته ، وایلدر اولین شکست خود را پس از المپیک 2008 پکن به طرز عجیبی دریافت کرد. او مارک برلند ، مربی قدیمی خود را که حوله را پرتاب کرد اخراج کرد و سپس او را متهم کرد که با شل کننده عضلات به بطری آب خود ضربه زده است. وایلدر همچنین ادعا کرد که فیوری دستکش های غیرقانونی دارد ، در میان طیف وسیعی از اتهامات دور از ذهن که باعث شد فیوری – با رفتارهای مضحک خود بیگانه نباشد – وایلدر را به دلیل عدم حرفه ای بودن مورد تمسخر قرار دهد.

فیوری پس از پایان بازی گفت: “من او را سه بار کتک زدم.” “من سعی کردم به او احترام بگذارم ، و او آن را برنگرداند.”

اما وایلدر همچنین برای بازپس گیری کمربند خود یک بند مجدد در قرارداد خود اعمال کرد و پس از اینکه فیوری سعی کرد با آنتونی جاشوا ، همتای سنگین وزن بریتانیایی ، تقابل کند ، دادگاه به نفع او تصمیم گرفت. فیوری با تکمیل سه گانه تسلیم شد ، اما روشن کرد که انتظار دارد وایلدر دوباره متوقف شود.

این اتفاق افتاد ، اما تنها پس از درام بسیار بیشتر از آنچه فیوری تصور می کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *