تبلیغات تلویزیونی باعث ایجاد علاقه سرمایه گذاری می شود


اخبار – ITHACA ، NY – حجم معاملات سهام در ایالات متحده طی سال گذشته افزایش یافته است و بیشتر آن توسط سرمایه گذاران خرده فروشی هدایت می شود. با وجود هزاران سهام برای انتخاب ، چه عواملی بر تصمیمات سرمایه گذاران تأثیر می گذارد؟

در مطالعه جدیدی از دانشگاه کرنل ، که در 10 آگوست در منتشر شد علم مدیریت، محققان نشان می دهند که تبلیغات یکی از قابل توجه ترین تأثیرات پشت سرمایه گذاری در سهام خرده فروشی است.

یورا لیاکونیت ، دانشیار خانواده Dake در دانشکده اقتصاد و مدیریت کاربردی Charles H. Dyson و نویسنده آن متوجه شدند که 15 دقیقه پس از پخش تبلیغات تلویزیونی ، چندین سرمایه گذار به دنبال کسب اطلاعات مالی درباره تبلیغ کننده بودند.

این امر به طور متوسط ​​3 درصد در جستجوهای آنلاین در پایگاه داده ادگار کمیسیون بورس و اوراق بهادار و برنامه های تجاری و 8 درصد در جستجوهای گوگل افزایش می یابد.

ماهیت و زمان تبلیغات همه تفاوت ها را ایجاد کرد. به عنوان مثال ، تبلیغات منتشر شده در زمان نخست و شامل بخش مالی ، قوی ترین واکنش سرمایه گذاران را برانگیخت. تبلیغات دارویی و کالاهای مصرفی نیز علاقه بیشتری را به همراه داشت.

محصولات با نام هایی که با نام شرکت ذکر شده شباهت دارند یا شباهت دارند ، واکنش بیشتری را برانگیخت. تأثیرگذارترین تبلیغات طولانی تر بودند ، اولین بار در بین چندین مورد در زمان وقفه های تجاری پخش شدند و در کمپین های جدید به جای آخرین نمایش داده شدند.

لیائوکنیت می گوید: “شواهد ارائه شده در کار ما نشان می دهد که تأثیر تبلیغات بر اقدامات سرمایه گذاران سریعتر و گسترده تر از آنچه قبلا مستند شده بود است.” “حجم معاملات ناشی از تبلیغات کمتر از 1 درصد از سهام تبلیغ کننده در یک روز معین است ، اما این افزایش قابل توجه است و عدد ناچیزی نیست.”

این مطالعه همچنین نمونه ای از 495 امضا را در Robinhood ، پلت فرم معاملات آنلاین ، در دوره 2019-2020 بررسی کرد. این نتایج نشان می دهد که گردش ساعتی سرمایه گذاران خرده فروشی که سهام خاصی در Robinhood دارند ، هنگام پخش تبلیغات تلویزیونی آن شرکت در آن زمان 24 بیشتر است. این تعداد برای تبلیغاتی که در طول برنامه های زنده مانند رویدادهای ورزشی پخش می شوند به 28.7 درصد افزایش می یابد.

لیائوکنیت گفت: “یک جنبه شگفت انگیز این است که ما متوجه شدیم تبلیغات تلویزیونی همچنین باعث علاقه سرمایه گذاران و مذاکرات بعدی با نزدیکترین رقیب تبلیغ کننده ، فروشندگان عمده و سایر شرکت ها می شود.”

لیاکونیت با آلمیناس زالدوکاس ، استادیار امور مالی در دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ ، در زمینه تحقیقات همکاری کرد.

این مطالعه نشان می دهد که شرکت ها می توانند از ارسال آگهی های بیشتر پس از انتشار تبلیغات در مورد عملکرد مالی قابل توجه یا پس از آنکه رقبای کلیدی خود نتایج عملکرد مالی مثبتی را ارسال کرده اند ، جبران کنند تا توجه سرمایه گذاران بیشتر به رقبا جبران شود.

برای اطلاعات تکمیلی ، این داستان Cornell Chronicle را ببینیدبه

-30-دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *