تردد کامیون ها در مرز دوغارون خراسان رضوی روان شد


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، جواد جعفری ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: علت بروز مشکل، انتقال محل های بازرسی سوخت گیری کامیون ها بین سازمان های نگهبان بوده که سه چهار روز به طول انجامید.

وی افزود: در جلسه ای که با حضور معاون استاندار و سایر مسئولان مرزی برگزار شد، موضوع بررسی و مقرر شد فرماندار تایباد در اسرع وقت نسبت به رفع این مشکل اقدام کند تا سرعت ورود و خروج کامیون ها افزایش یابد. به حالت عادی برگردید. .

ناظر گمرکات خراسان رضوی افزود: تعداد کامیون های ورودی به مرز دوغارون روزانه بین 270 تا 340 کامیون و به همین تعداد کامیون از مرز دوغارون خارج می شود.

همه محدودیت ها در تجارت با ترکمنستان باید برداشته شود.

جعفری با اشاره به وضعیت فعلی تردد کامیون ها در مرز ترکمنستان گفت: محدودیت ها در این بخش از سوی کشور مقابل به طور کامل رفع شده است و کامیون های ایرانی می توانند با تراکتورهای خود وارد ترکمنستان شوند و کامیون های ترکمن نیز می توانند وارد کشور ما شوند. اکنون تردد کامیون ها به صورت عادی در جریان است.

وی در خصوص وضعیت گمرک «شیمتیگ» گفت: مشکل اصلی تعطیلی گمرک شمتیگ شهرستان خوف تخریب زیرساخت های ریلی منطقه و تا زمان بازسازی راه آهن توسط طرف افغان است و هیچ قطاری تردد نمی کند. می تواند وارد شود. از این راه سفر کنید

رضوي ناظر گمرك خراسان گفت: جمهوري اسلامي ايران براي استقرار تجهيزات خود در مرز شمتاگ مشكلي ندارد و در صورت بازسازي و ايجاد امكانات و زيرساخت هاي لازم در اين زمينه، در حوزه تجاري خدمت مي كند و آماده ارائه خواهد بود.

وی افزود: قرار است موضوع خط آهن خواف – هرات به عنوان خواسته گروه اقتصادی هیئت خراسان رضوی در هرات به دولت مخالف ارائه شود که به زودی به آن عمل خواهد شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.