ترویج مفاهیم نهج البلاغه حلال بسیاری از مشکلات جامعه است.


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مدیر مؤسسه نور نهج البلاغه استان اصفهان، حجت الاسلام علی اصغر بیگی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان اصفهان با تاکید بر اینکه جامعه امروز نیاز بیشتری به نهج البلاغه دارد، اظهار داشت: در حال حاضر نیاز جامعه به نهج البلاغه بیشتر است. وی زمانی گفت: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اگر مفهوم نهج البلاغه در جامعه گسترش یابد بسیاری از مشکلات حل می شود. انقلاب اسلامی ایران با قرآن و نهج البلاغه آغاز شد و ادامه آن تنها با این دو امر امکان پذیر است.

وی با ذکر برخی از ویژگی های نهج البلاغه از جمله شیوایی و تنوع محتوایی آن، تاکید کرد: افزایش شناخت مسئولان نهادهای مختلف با نهج البلاغه مهم است.

با تاکید بر اجرای طرح توسعه و ترویج مفاهیم نهج البلاغه با منشور رفتار و اخلاق حرفه ای کارگزاران نظام، گفت: این طرح با همکاری سازمان مدیریت بازرسی و برنامه ریزی پیشنهاد شد. بود در استان و حدود یک سال قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم آغاز شد.

مدیر مؤسسه نور نهج البلاغه استان اصفهان با بیان اینکه از دیگر اقدامات انجام شده، طرح منظومه مباحث نهج البلاغه برای طلاب است، یادآور شد: 20 هزار رساله در مشهد مقدس نوشته شده است. نهج البلاغه و کتابخانه مخصوص نهج البلاغه هم دارند اما هنوز مشخص نشده که در اصفهان است یا نه.

وی با بیان اینکه نهج البلاغه روز یکشنبه در مساجد استان پیش بینی شده است، گفت: بخش مهم دیگر وزارت ارتش و نیروی انتظامی است که در این زمینه سال گذشته تمامی کلانتری ها تمهیدات ویژه ای انجام دادند. آموزش و امور نظامی نیز برنامه ریزی شده است.

ارتقای امنیت زیرساخت فناوری اطلاعات یکی از نکات مهم برای دستگاه های مختلف است.

همچنین در ادامه این جلسه محمد اکبریان مدیر مرکز راهبردی افتای اصفهان با بیان اینکه بنا به دستور استاندار جلسات مختلفی در خصوص ارتقای امنیت فناوری اطلاعات و زیرساخت های صنعتی برگزار شد، گفت: در تاریخ ۲۰ تیرماه سالجاری از سوی استانداری برگزار شد. شورای استان در پی تصویب، جلسه علنی مدیران فناوری اطلاعات و دستگاه‌های امنیتی جهت اعتبارسنجی اجرای مصوبه و پرسشنامه تهدیدات ویژه در تاریخ 31 تیرماه برگزار شد.

وی با بیان اینکه در پرسشنامه ریسک خاص 25 نقطه خرابی زیرساخت فناوری اطلاعات برای دستگاه ها تعریف شده است، افزود: همچنین یک هفته برای معرفی مدیران دستگاه ها به کمیته و کارگروه امنیت فناوری اطلاعات فرصت داده شد و پس از آن در سال 25 مجموعه ای از موارد را آغاز کردیم. مکاتبه ای با موسسات انجام دادیم که طی آن پرسشنامه ریسک ویژه را برای آنها ارسال کردیم و در آن پرسشنامه مجدداً به معرفی کمیته مذکور اشاره کردیم.

اکبریان درباره آمار اطلاعیه های اطلاع رسانی از دستگاه های مختلف گفت: 39 دستگاه از 60 دستگاه هدف اطلاعات خود را ارسال کردند، در زمینه پرسشنامه مخاطرات خاص در محیط صنعتی، 5 دستگاه از 19 دستگاه پرسشنامه را تکمیل کردند، تشکیل همچنین در خصوص و اطلاعیه اعضای کمیته فناوری اطلاعات اسامی 25 دستگاه را اعلام کردند و برای 36 دستگاه این کار را انجام ندادند.

مدیر مرکز راهبردی افطایی اصفهان گفت: در این مدت 220 تماس تلفنی با حراست ها و مدیران فناوری اطلاعات داشتیم و به جمع بندی هایی رسیدیم که از نظر دانش ضعیف هستند. امنیت فناوری و نیاز به مدلی در این زمینه.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تجهیزات برای بقا باید به دو موضوع بازیابی پس از سانحه و تداوم کسب و کار بپردازند.

انتهای پیام/63125/ج/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.