تست دوپینگ / نمونه برداری وزنه برداران توسط تیم ملی فوتبال AFC انجام شد.


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تا 2 هفته مانده به آغاز سال 2022 حدود 500 تست دوپینگ از رشته های مختلف انجام شد که از این تعداد 17 ورزشکار مثبت شدند.

با توجه به همجواری ورزش در کشورهای اسلامی و با دیدار با سران تیم های ستادی، فدراسیون ورزش های پزشکی و ستاد ملی مبارزه دوپینگ کار خود را شروع می کند و نمونه برداری از بازیکنان شروع می شود.

فرزاد شارکی قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ گفتوگو با پرشیا گفت: تاکنون نمونه های جداگانه ای از ورزشکاران برای ورزش کشورهای اسلامی ارسال نکرده ایم اما ورزشکاران توسط فدراسیون مورد بررسی قرار می گیرند. طبق آخرین دیداری که با سرپرست کاروان داشتیم، جلساتی با سران تیم های اعزامی نیز برگزار شد که هنوز این اتفاق نیفتاده است. تعویق بازی های آسیایی کار ما را سبک می کند و شاید بتوانیم یکی دو بار برای بازی های کشورهای اسلامی نمونه برداری کنیم.

وی درباره نمونه برداری از مسابقات کشتی آزاد جام پلاک و اعزام تیم وزنه برداری به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: از جام پلاک تست گرفتیم اما هنوز جواب نداده ایم. برای تیم وزنه برداری برای نوجوانان و جوانان تست دوپینگ فرستادیم و منتظر ماندیم. جواب برای تغییرات در فدراسیون در این زمینه مکاتبات رد و بدل می شود.

شارکی وی در خصوص همکاری با فدراسیون فوتبال برای انجام تست دوپینگ در لیگ برتر و همچنین جام جهانی گفت: مسابقه و تست خواهیم داد.

قائم مقام دبیرکل سازمان ملی مبارزه با دوپینگ گفت: ما باید ماهیانه بین 18 تا 20 هزار دلار برای آزمایش پرداخت کنیم. مشکلی نیست و این هزینه ها پرداخت می شود. این صورتحساب هر ماه می آید تا کارها انجام شود.

پایان پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.